کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران


سایترسمی باشگاه آرسنال در این تابستان با برگذاری نظر سنجی از کاربران خود خواست تا تیم منتخب تاریخ آرسنال را انتخاب کنند و آنها در این بین 12000 نظر مختلف دریافت کردند.

برای این انتخاب تنها دو قانون وجود داشت، اول اینکه هیچ بازیکن فعلی آرسنال نمی تواند در این تیم جای گیرد و دوم اینکه ترکیب مورد نظر 4-4-2 است. این مساله انتخاب را سخت تر می کرد.

بعداز بررسی کلیه نظرات، نهمین نفر در این تیم معرفی خواهد شد که توانست با 71% آراء در سمت چپ خط میانی تیم رویایی آرسنال جای گیرد.

شماره یازده: رابرت پیرس

پست: هافبک

تعداد بازی: 284

تعداد گل: 84

شماره11 تیم رویایی ما به او اختصاص داده شده، پیراهن سنتی که اغلب برای یک گوشچپ در نظر گرفته می شود اما همانند لیام بریدی و دیوید روکسل، رابرت پیرس پیراهن شماره 7 هایبوری را به شهرت رساند.

مرد فرانسوی درست در روز غم انگیز درگذشت راکی ( دیوید روکسل ) در 31 مارچ 2001 نخستین گل دربی شماللندن خود مقابل اسپرز را به ثمر رساند تا به واقع خود را معرفی کند.

همانند هم تیمی خود در جناح دیگر یعنی فردی لیونگبرگ، پیرس می توانست با ورود به محوطه جریمه اوج توانایی خود را به نماش گذارد.

امابر خلاف لیونگبرگ، او با پیشینه ای کامل وارد آرسنال شد. او بخشی از تیم ملی فرانسه بود که فاتح جام جهانی 1998 و جام ملت های 2000 شد و این خیلی قبل تر از آن نبود که به یک مهره هولناک برای مدافعین سراسر اروپا تبدیل شود.

پیرس یک الهام بخش بود، یکی دیگر از انتقال های زیرکانه آرسن ونگر، با نگرش یک بازیساز و غریزه یک مهاجم که با هم آمیخته شده بود.

برایعزیزتر کردن خود نزد هواداران، او در 12 دیداری که مقابل تاتنهام به میدانرفت 8 بار گلزنی کرد و هرگز در دربی شمال لندن بازنده نبود. در حقیقت تنهایک بازی در وایت هارت لین بود که پیرس در ان حضور داشت و نتوانست گلزنی کند و آن اولین دربی اش در سال 2000 بود.

تیم رویایی ما پر است از بازیکنانی که موفقیت را برای این باشگاه به ارمغان اوردند و رد پایی پیرس در سرتاسر فصل بدون شکست 2003/04 به چشم می خورد. با وجود پیرس و حضور تیریهانری در راس خط حمله، آرسنال در آن دوره دست نیافتنی بود.

جای تعجب نیست که ببینید آنها بار دیگر در تیم رویایی به هم بپیوندند.

گفتنی ها:

آرسنونگر " رابرت 6 سال باشکوه را در کنار ما داشت و در زمان حضور خود در اینجا سهم عظیمی در موفقیت تیم داشت. او تنها یک فوتبالیست بزرگ نیست بلکه یک مرد خوب است. سخت است که یک یا دو نکته برجسته از بازی او را جدا کنید اما او در جریان فتح دوگانه 2001/02 فوق العاده عالی کار کرد و با زدن 19 گل کمک فوق العاده ای در فصل بدون شکست ما بود."

تگ ها

ثبت نظر شما
17+9=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

با بیرث خرید جوان و جدید آرسنال آشنا شوید
دارنده توپ طلای لیگ زیر ۱۸ ساله ها در ترکیب توپچی ها
باشگاه آرسنال با بن وایت قرارداد بلند مدتی امضا کرد
آرسنال به بالاترین هدف این فصلش رسید
مصاحبه مفصل مانوم با سایت رسمی آرسنال
خودم را یک بازیکن تکنیکی میدانم و دوست دارم با همکاری هم تیمی هایم قفل مدافعان حریف را باز کنم ...
فریدا مانوم خرید جدید باشگاه آرسنال
استعداد بزرگ نروژی در ترکیب تیم بانوان
آبراهام؛ ابعاد جدیدی در خط حمله یا انتقالی غیر ضروری؟
آرسنال خواهان انتقالی قرضی است، اما چلسی ۴۰ میلیون پوند طلب کرده است.

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی