کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران


سایترسمی باشگاه آرسنال در این تابستان با برگذاری نظر سنجی از کاربران خود خواست تا تیم منتخب تاریخ آرسنال را انتخاب کنند و آنها در این بین 12000 نظر مختلف دریافت کردند.

برای این انتخاب تنها دو قانون وجود داشت، اول اینکه هیچ بازیکن فعلی آرسنال نمی تواند در این تیم جای گیرد و دوم اینکه ترکیب مورد نظر 4-4-2 است. این مساله انتخاب را سخت تر می کرد.

بعداز بررسی کلیه نظرات، نهمین نفر در این تیم معرفی خواهد شد که توانست با 71% آراء در سمت چپ خط میانی تیم رویایی آرسنال جای گیرد.

شماره یازده: رابرت پیرس

پست: هافبک

تعداد بازی: 284

تعداد گل: 84

شماره11 تیم رویایی ما به او اختصاص داده شده، پیراهن سنتی که اغلب برای یک گوشچپ در نظر گرفته می شود اما همانند لیام بریدی و دیوید روکسل، رابرت پیرس پیراهن شماره 7 هایبوری را به شهرت رساند.

مرد فرانسوی درست در روز غم انگیز درگذشت راکی ( دیوید روکسل ) در 31 مارچ 2001 نخستین گل دربی شماللندن خود مقابل اسپرز را به ثمر رساند تا به واقع خود را معرفی کند.

همانند هم تیمی خود در جناح دیگر یعنی فردی لیونگبرگ، پیرس می توانست با ورود به محوطه جریمه اوج توانایی خود را به نماش گذارد.

امابر خلاف لیونگبرگ، او با پیشینه ای کامل وارد آرسنال شد. او بخشی از تیم ملی فرانسه بود که فاتح جام جهانی 1998 و جام ملت های 2000 شد و این خیلی قبل تر از آن نبود که به یک مهره هولناک برای مدافعین سراسر اروپا تبدیل شود.

پیرس یک الهام بخش بود، یکی دیگر از انتقال های زیرکانه آرسن ونگر، با نگرش یک بازیساز و غریزه یک مهاجم که با هم آمیخته شده بود.

برایعزیزتر کردن خود نزد هواداران، او در 12 دیداری که مقابل تاتنهام به میدانرفت 8 بار گلزنی کرد و هرگز در دربی شمال لندن بازنده نبود. در حقیقت تنهایک بازی در وایت هارت لین بود که پیرس در ان حضور داشت و نتوانست گلزنی کند و آن اولین دربی اش در سال 2000 بود.

تیم رویایی ما پر است از بازیکنانی که موفقیت را برای این باشگاه به ارمغان اوردند و رد پایی پیرس در سرتاسر فصل بدون شکست 2003/04 به چشم می خورد. با وجود پیرس و حضور تیریهانری در راس خط حمله، آرسنال در آن دوره دست نیافتنی بود.

جای تعجب نیست که ببینید آنها بار دیگر در تیم رویایی به هم بپیوندند.

گفتنی ها:

آرسنونگر " رابرت 6 سال باشکوه را در کنار ما داشت و در زمان حضور خود در اینجا سهم عظیمی در موفقیت تیم داشت. او تنها یک فوتبالیست بزرگ نیست بلکه یک مرد خوب است. سخت است که یک یا دو نکته برجسته از بازی او را جدا کنید اما او در جریان فتح دوگانه 2001/02 فوق العاده عالی کار کرد و با زدن 19 گل کمک فوق العاده ای در فصل بدون شکست ما بود."

تگ ها

ثبت نظر شما
8+2=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

 المپیک لیون 1 آرسنال 5 ( دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا)
از از دست دادن صدرنشینی تا تحقیر حریف غول کش فرانسوی، آنچه بر تیم بانوان در هفته ی پایانی مهر گذشت
 آرسنال4 تاتنهام 0 The Fa WSL
شمال لندن همیشه به رنگ قرمز
مارکیز، هورتیگ و کی روش به آرسنال پیوستند
تیم بانوان آرسنال بیشتر فروشنده بود تا خریدار

آخرین نظرات

محمد در تاریخ ۱۴۰۱/۰٦/۰۵ نوشت :
پس امانوئل آدبایور و رابین فن پرسی چی ؟

مربوط به رتبه بندی مهاجمان آرسنال از زمان جدایی تیری آنری
حمید در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۳۰ نوشت :
نحوه خارج شدن از لیگ چه جوری

مربوط به آموزش شرکت در لیگ فوتبال فانتزی
میلاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ نوشت :
ونپرسی و آدبایور درسته موقع رفتن آنری در تیم بودن ولی بعد از رفتنش اینا شکوفا شدن
همچنین بازیکنی مثل الکسیس هم باید تو این لیست قرار میگرفت

مربوط به رتبه بندی مهاجمان آرسنال از زمان جدایی تیری آنری
حمید در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ نوشت :
گابریل پاعولیستا
بلا استثنا تو هر بازی تیمو ب فنا میداد یک تنهمربوط به رتبه بندی 10 خرید بد آرسنال
vahid در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ نوشت :
چفچنکو هم میتونست تو این مقاله باشه


مربوط به 9 مورد از بدترین قراردادهای تاریخ فوتبال
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی