کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

پارک با بازی در جامعه اتحادیه عنوان نخستین بازیکن کره ای‌‌‌ آرسنال را بهخود اختصاص داد و همچنین تعداد ملیتهای مختلف در باشگاه را به عدد ۴۹ رساند.

این لیست شامل ۴ کشور در بریتانیا از جمله ولز، اسکاتلند، ایرلند شمالی‌  و  انگلیس  و  همچنین جمهوری ایرلند است  و  تنها بازیکنانی که در تیم اول حضور داشته اند در این لیست جای میگیرند.

اولین بازیکن خارجی‌ آرسنال دروازبان هلندی به نم جرری کیسر بوده که در سال۱۹۳۰/۳۱ به توپچیها ملحق شده  و ۱۳ بازی برای تیم اول انجام داد است. او دو بار برای تیم ملی هلند به زمین رفت  و  هشتاد و یکمین بازیکن خارجی‌ ملی‌ پوش آرسنال نام گرفت.
بدون تعجب، ۱۱۰(۷۱ %) بازیکن خارجی‌ آرسنال تا به اینجا از کشورهای اروپاییبوده اند  و  آفریقا با ۱۵% در رده دوم جای گرفته است. ریو مییچی سه شنبه شب دومین بازیکن ژاپنی آرسنال بعد از جونیچی اینامتو بود  و  در مجموع سومین بازیکن آسیایی که پیراهن سفید و قرمز آرسنال را بر تن کرده. در حال حاضر ۲۰ ملیت مختلف در بین ۲۹ بازیکن آرسنال حضور دارند که دوتای آنها در بازی سه شنبه گٔل زدند  و  این از سال ۲۰۰۳ تا به حال اولین باری بود که ۲ انگلیسی‌ مختلف برای آرسنال گٔل میزنند.

در کنار بازیکنان محلی آرسنال که بیشترین سهم را دارند، ۲۳ بازیکن فرانسوی برای آرسنال بعضی‌ کرده اند که شانزده تای آنها در تیم ملی‌ هم بعضی‌ کردند.

 بعد از فرانسه، هلند با ۸ بازیکن سوم است. قابل ذکر است که ملیت بازیکنان بر اساس تیم ملی که بازی میکنند تعیین میشود، برای مثال پاتریک ویرا با اینکه در سنگال به دنیا آمده به خاطره بازی در تیم ملی فرانسه بازیکنی فرانسوی محسوب میشود و همچنین شاماک و  باینکه در فرانسه به دنیا آمده اند اما ملیتشان مراکشی است. نکتهٔ جالب اینجاست که تنها ۱۲% از این بازیکنان قبل از آرسن ونگر به آرسنال آمده بودند و باقی‌ از زمان ونگر به بعد بودند،همچنین اولین باری که آرسنال با یک ترکیب کاملا غیر‌انگلیسی‌ به زمین رفتهاست بر میگردد به سال ۲۰۰۵ در بازی آرسنال مقابل کریستال پلس ( ترکیب آرسنال در آن بعضی‌: لمن، لورن، توره، کیگن، کلیچی، پیرس (فابرگاس)، ادو (فلمینی)، وییرا، ریس، برگکمپ (وان پرسی)، هنری. ذخیره ها: سندرس، المونیا.) آخرین بر که آرسنال با یک ترکیب کاملا انگلیسی‌ به زمین رفته بودبه زمان جورج گراهام و سال ۹۳/۹۴ باز میگردد که سیمن، دین، کئوون، دیویس، بولد، آدامس، کمپبلل، رایت، اسمیت، پرلور، سللی بعضی‌ کردند و مارک فلتس تنها ذخیره بعضی بود.( بازی با گلزنی استیو بولد ۱-۱ به پایان یافت) همچنین، رابین وان پرسی پنجمین کاپیتان خارجی‌ آرسنال بعد از ۳ فرانسوی ( ویرا، هنری و گالاس ) و یک اسپانیایی ( فابرگاس ) است.

تگ ها

ثبت نظر شما
13+0=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

آرسنال 2-1 چلسی (دوستانه)
روزی تلخ و شیرین برای بانوان آرسنال
با بیرث خرید جوان و جدید آرسنال آشنا شوید
دارنده توپ طلای لیگ زیر ۱۸ ساله ها در ترکیب توپچی ها
باشگاه آرسنال با بن وایت قرارداد بلند مدتی امضا کرد
آرسنال به بالاترین هدف این فصلش رسید
مصاحبه مفصل مانوم با سایت رسمی آرسنال
خودم را یک بازیکن تکنیکی میدانم و دوست دارم با همکاری هم تیمی هایم قفل مدافعان حریف را باز کنم ...
فریدا مانوم خرید جدید باشگاه آرسنال
استعداد بزرگ نروژی در ترکیب تیم بانوان

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی