کانون رسمی هواداران آرسنال در ایرانمدافع فرانسوی توپچی ها كه در تابستان 2010 به آرسنال پيوست در دومين فصل حضورش در ورزشگاه امارات عملكرد فوق العاده ای ‌از خود به نمايش گذاشت و برای يورو 2012 نيز به تيم ملی فرانسه فراخوانده شد.

كوشلنی در ابتدا تحت تاثير سختی های بازی در فوتبال انگلستان قرار گرفت اماوی اعتقاد دارد كه اكنون به خوبی خود را با اين شرايط وفق داده است.

" پيش از بازی در انگلستان برای من سخت بود اما اكنون ديگر چنين نيست. شما همه جور مهاجمی در ليگ داريد. مانند ديديه دروگبا كه در حالت پشت به دروازهبسيار توانمند است ، پيتر كرواچ را كه دو متر قد دارد و سرجيو آگرو را كه يك متر و پنجاه قد دارد اما بسيار سريع است.

" اين برای فوتبال انگلستان چيز بدتری نيست ، شما در شرايط مختلف قرار می گيريد و سريعتر پيشرفت می كنيد. شما هر هفته مشكلات مختلفی را تجربه می‌كنيد. در يك بازی شما پشت سر هم بايد ضربه سر بزنيد زيرا در مقابل تيمی مانند استوك سيتی قرار می‌گيريد كه تمايل دارد از توپ های بلند استفاده كند. و پس از آن ماموريت شما اينست كه توپ را از دفاع به جلو پاس دهيد.

" تنوع بازيكنان هجومی كه در مقابل آنها قرار می گيريد شما را رو به جلو سوق می دهد. در سال اول حضورم در باشگاه ناشی بودم و بازی مقابل حريفان مختلف همان چيزی بود كه من برای بهتر شدن به آن نياز داشتم."

قدرت فيزيكی تنها مساله ای نيست كه كوشلنی در آن پيشرفت كرده است ، قدرت فكری و نحوه جايگيری نيز از ديگر مسائليست كه اين مدافع 26 ساله در انگلستان آموخته است.

" زمانی كه در فرانسه بودم بيشتر تمايل داشتم تا به مهاجمان بچسبم زيرا من اين توانایی را در خود داشتم كه جلو تر از آنها به توپ برسم. اين كار در آنجا برايم راحت تر بود زيرا آنجا مهاجمان به اندازه اينجا قدرتمند نبودند.در اينجا گاهی اوقات مقابل بازيكنانی‌ قرار می گيريد 90 كيلو وزن دارند اما قادرند كه در حركت خود تغيير جهت دهند.

" به خودم گفتم ' كمی صبر كن و يكی دو يارد به عقب برو '. با اين كار من می‌توانستم ببينم كه مهاجمان با اولين تماسشان با توپ به چپ متمايل می‌شونديا راست. و اگر می تونستم توپ را می گرفتم و سعی می كردم از عقب زمين بازیسازی كنم.

" ما به دليل فيزيك قدرتمند مهاجم های انگلستان روی جايگيری هایم بسيار كاركرديم. با وجود اينكه من فردی هستم كه فوتبال زيبا را دوست دارم اما از نبردهای فيزيكی آن نيز لذت می‌برم. رفتن به جنگ؟؟ هيچ نگرانی از آن ندارم."

تگ ها

ثبت نظر شما
13+7=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

 المپیک لیون 1 آرسنال 5 ( دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا)
از از دست دادن صدرنشینی تا تحقیر حریف غول کش فرانسوی، آنچه بر تیم بانوان در هفته ی پایانی مهر گذشت
 آرسنال4 تاتنهام 0 The Fa WSL
شمال لندن همیشه به رنگ قرمز
مارکیز، هورتیگ و کی روش به آرسنال پیوستند
تیم بانوان آرسنال بیشتر فروشنده بود تا خریدار

آخرین نظرات

محمد در تاریخ ۱۴۰۱/۰٦/۰۵ نوشت :
پس امانوئل آدبایور و رابین فن پرسی چی ؟

مربوط به رتبه بندی مهاجمان آرسنال از زمان جدایی تیری آنری
حمید در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۳۰ نوشت :
نحوه خارج شدن از لیگ چه جوری

مربوط به آموزش شرکت در لیگ فوتبال فانتزی
میلاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ نوشت :
ونپرسی و آدبایور درسته موقع رفتن آنری در تیم بودن ولی بعد از رفتنش اینا شکوفا شدن
همچنین بازیکنی مثل الکسیس هم باید تو این لیست قرار میگرفت

مربوط به رتبه بندی مهاجمان آرسنال از زمان جدایی تیری آنری
حمید در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ نوشت :
گابریل پاعولیستا
بلا استثنا تو هر بازی تیمو ب فنا میداد یک تنهمربوط به رتبه بندی 10 خرید بد آرسنال
vahid در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ نوشت :
چفچنکو هم میتونست تو این مقاله باشه


مربوط به 9 مورد از بدترین قراردادهای تاریخ فوتبال
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی