کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران


هواداران آرسنال زمانی که میکل در ماه آگوست به آرسنال پیوست میدانستند که از او چه انتظاری دارند. آرتتا با خود ثبات زبانزدش٬ سبک و کلاس بازی ویژه اش را به آرسنال آورد.

تا پیش از مصدومیت٬ آرتتا گزینه اصلی آرسن ونگر در خط میانی توپچی ها بود٬ جایی که با پوشش نفوذهای الکس سانگ و استفاده از کیفیت های تهاجمی خودش نبض خط هافبک را در اختیار گرفته بود.

میکل در دو مقطع از فصل دچار مصدومیت شد٬ یکی در ماه ژانویه٬ جایی که آرسنال بدون او تمام بازیهایش در لیگ را واگذار کرد و دیگری در پایان فصل جایی که آرسنال تنها ۶ امتیاز از ۵ بازی آخر کسب کرد.

ثبات مثال زدنی میکل احتمالا مهمترین شاخصه بازی اوست ولی او در گلزنی نیز موفق است٬ آن هم گل های کلاسیک. ضربه ایستگاهی زیبا برابر استون ویلا و شوت سرکش راه دور که پیروزی آرسنال برابر منچستر سیتی را رقم زد نشان داد که میاندار اسپانیایی توپچی ها میتواند نقش مهمی را در زمین ایفا کند.

صحبت های میکل:

"من بازی را از عقب زمین (پشت مهاجمان) نگاه میکنم و میدانم زمانی که خیلی باز میشویم فضاهای زیادی را برای گلزنی در اختیار حریف قرار میدهیم. من تنها سعی میکنم کمی تیم را به تعادل برسانم. گاهی دوست دارم کمی بیشتر جلو بروم٬ ولی هنوز هم شانس هایی در اختیار دارم. نمیخواهم که بازیکن اصلی تیم باشم٬ همه میدانیم که بازیکن اصلی تیم کیست٬ او رابین است. او رهبر تیم است و کسی است که تفاوت های اساسی را رقم میزند."

* ۲ گل برای اورتون به ثمر رساند.

بهترین لحظه:

زمانی که منچستر سیتی به اَشبرتون گِرُو آمد رقابت در جایگاه سوم جدول از هر زمانی مهمتر بود. در حالی که بازی میرفت که با تساوی بدون گل تمام شود٬ آرتتا در میانه میدان توپ را ربود٬ مسافتی را طی کرد و با شوتی دیدنی دروازه جو هارت را باز کرد.
آرسن ونگر در مورد گل او گفت:"او ابتدا با تمرکز و دیدی که از بازی داشت٬ کاری که بازیکن سیتی خواست انجا بدهد را فهمید و با فهمیدن زمان مناسب برای از دست رفتن توپ به او نزدیک شد و توپ را گرفت. در ادامه او حرکتش را ادامه داد و گلزنی کرد. این کاری است که من میگویم یک هافبک واقعی انجام میدهد٬ کسی که همیشه میداند بازی در چه وضعیتی است."

خوشحالی میکل پس از گلزنی برابر سیتی

تگ ها

ثبت نظر شما
7+1=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

ویلیامز تمدید کرد، میس به سیتی پیوست
بازیکن آینده دار آکادمی بانوان از دست رفت...
لئا ویلیامسون قرارداد جدیدی با توپچی ها به امضا رساند
مدیون باشگاه هستم. وقتش بود جبران کنم، میخواهم اینجا بزرگترین مدافع میانی جهان شوم
داستان زندگی مک کیب از زبان خودش  (قسمت اول)
از دوبلین مستقیما وارد تیمی شدم که ستارگان زیادی داشت ...
ورود نوز ، خروج ژاکا؟
چرا آرسنال ستاره ۳۵ میلیون پوندی گرگ ها را برای تغییر ساختار هافبک می خواهد

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی