کانون رسمی هواداران آرسنال در ایرانفکر کردن به اینکه یک فوتبالیست جوان طی 12 ماه گذشته تا این میزان پیشرفتکرده دشوار است. چمبرلین پس از اینکه در تابستان گذشته به آرسنال پیوستموفق شد جایگاه خود در لیگ برتر، لیگ قهرمانان و حتی جام ملت های اروپا رابه دست آورد.

عملکرد خوب او حتی باعث شد در ترکیب ثابت انگلستان نیز قرار گیرد اما اینمهاجم میداند که نمی توان به راحتی در رقابت شدید برای به دست اوردنجایگاه ها در تیم آرسن ونگر آسوده خاطر بود.

چمبرلین میگوید: " میدانم که باید گام به گام پیش روم و اولین هدف این استکه اطمینان ایجاد کنم برای آغاز فصل کاملا آماده ام و این بهترین شانسبرای به دست آوردن جایگاه در تیم است.

" میدانم که آن آسان نخواهد بود.خریدهای جدید واقعا خوب هستند درحالی کهاینجا دارای استعدادهای خوبی نیز هستیم بنابراین اگر میخواهم موفق بهرسیدن به ترکیب اصلی شوم باید تلاش کنم و در اینجا بمانم.

" به عنوان یک بازیکن هجومی باید بیشتر گل بزنم و بیشتر گل سازی کنم و اینباعث پیروزی در بازی ها میشود و مردم به آن توجه میکنند. من همواره سبکخودم را پیاده میکنم که آن مورد توجه قرار دادن مردم و تلاش برای تبدیلشدن به بازیکنی هیجان انگیز برای تماشاگران است."

چمبرلین سه روز قبل از شروع لیگ برتر 19 ساله میشود اما با این وجود بهچیزهای زیادی دست یافته است و معتقد است اعتماد به نفسش دلیل رسیدن بهبرخی از این موفقیت هاست.

" باید اعتماد به نفس داشته باشید وگرنه به چیزی دست پیدا نخواهید کرد.اگر خود را باور نداشته باشید کس دیگری نیز شما را باور نمیکند، اما درعین حال باید متواضع رفتار کنید. باید بدانید که لیگ بسیار دشوار است ونمی توان در هر زمان پای خود را از روی گاز برداشت.

" در یک لحظه کوتاه، آن میتواند از خوب به بد تبدیل شود. باید اطمینانحاصل کنید که این اتفاق رخ نمی دهد، بنابراین باید هر جلسه تمرین و هربازی را به این روش نزدیک تر کرد. این چیزی است که من انجام خواهم داد.بدون توجه به کار دیگران سرم را پایین می اندازم و به کار خودم می پردازم."

به اوکسلید چمبرلین بیندیشید و حرکات سریع او را به یاد بیاورید، حرکاتیشجاعانه از میان مدافعین حریف از بازیکنی که باعث میشود اتفاقات رخ دهد.این بازیکن 18 ساله از داشتن شهرت تغییر روند بازی خوشحال است اما میداندکه به عنوان یک هافبک مدرن باید روی مهارت های اولیه بیشتر کار کند.

" هموازه خطاها و اشتباهات زیادی وجود دارد که او ( آرسن ونگر ) آن ها رابه من گوشزد میکند. او میخواهد اشتباهات ریز موجود در بازی من را برطرفکند تا به بازیکن بهتری تبدیل شوم.

" فکر میکنم برای اینکه به بازیکن بهتری تبدیل شوم باید روی کارهای دفاعیبهتر شوم. به گرمی و با آغوش باز از آن استقبال میکنم. این موضوع ( دفاعکردن ) ویژگی طبیعی بازی من نیست اما این به همان میزان اهمیت دارد، بهخصوص زمانی که شما به همراه تیمی در لیگی مانند لیگ برتر بازی میکنید.

" بنابراین من باید روی کارهای دفاعی بیشتر تلاش کنم و فکر میکنم باید در آن بهتر شوم. این هدف اصلی من است و ارسال های بیشتر، شوت های بیشتر وگل های بیشتر. شما میدانید که من تقریبا هنوز بازیکن جدیدی در آرسنال هستمو هنوز در حال آموختن روش آرسنال هستم و همچنین روی آن تمرکز خواهم کرد.من واقعا مشتاقانه منتظر آغاز فصل هستم."

تگ ها

ثبت نظر شما
15+8=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

آبراهام؛ ابعاد جدیدی در خط حمله یا انتقالی غیر ضروری؟
آرسنال خواهان انتقالی قرضی است، اما چلسی ۴۰ میلیون پوند طلب کرده است.
سیمون بوی به آرسنال پیوست
آرسنال این فصل هم از بایرن مونیخ بازیکن خرید
اولین مصاحبه لوکونگا با سایت رسمی آرسنال
اگر آنری اسطوره آرسنال معرفم بوده باشد برایم خیلی خوب است
سامبی لوکونگا به آرسنال پیوست
صحبت های ادو ، آرتتا و لوکونگا پس از پیوستن به آرسنال
اسمیت رو می‌ماند، اما وضعیت ویلوک به شفافیت نیاز دارد
هافبک آرسنال لاغرتر شده است. سبایوس و اودگارد به مادرید بازگشته‌اند و ژاکا هنوز در تعطیلات پس‌از یورو ٢٠٢٠ به‌سر می‌برد و موجب می‌شود ویلوک، توماس پارتی، محمد الننی و اینزلی میتلند نایلز تنها گزینه‌های خط میانی آرسنال باشند

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی