کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

12 . استفان لیخشتاینر

شماره تیمی : ۱۲

پست بازی : مدافع

باشگاه پیشین : یوونتوس

ورود به باشگاه : ۱۵ خرداد ۱۳٩۷

محل تولد : آدلیگنس سوئیس

تاریخ تولد : دوشنبه، ۲۶ دی ۱۳۶۲

بازدید : ۵٩۲٩ بار

استفان لیخشتاینر

استفان لیخشتاینر مدافع باتجربه تیم ملی سوئیس و فعلی آرسنال در ۱٦ ژانویه ۱٩۸۴ در آدلیگنس ویل سوئیس متولد شد. این مدافع خوش استیل سوئیسی بیشتر دوران بازی خود را در پست های دفاع راست و هافبک راست به بازی مشغول بوده است و به فرارهای سریع و سبک بازی پر انرژی اش مشهوراست. قدرت بدنی، سرعت بالا و استارت های انفجاری از سمت راست از جمله مشخصه های بارز سبک بازی استفان لیخشتاینر است که مدت ها سمت راست خط دفاع و هافبک باشگاه یوونتوس را در اختیارخود گرفته و هواداران یوونتوس به او لقب سوئیس اکسپرس داده اند.
لیخشتاینر فوتبال حرفه ای خود را در باشگاه گراس هاپرز سوئیس آغاز کرد و در سال ۲۰۰۴ میلادی به همراه این تیم قهرمان لیگ فوتبال سوئیس شد و در سال ۲۰۰۵ به باشگاه لیل فرانسه پیوست و در نخستین فصل حضورخود در لیل با این تیم به رقابت های لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد. پس درخشش درلیگ فرانسه دفاع راست ملی پوش سوئیسی به باشگاه لاتزیو پیوست وطی حضور خود در این باشگاه قهرمان کوپا ایتالیا و سوپرجام ایتالیا شد.

درسال ۲۰۱۱ میلادی بانوی پیر با پرداخت ۱۰ میلیون یورو لیخشتاینر را از لاتزیو به خدمت گرفت و دوران طولانی و پر افتخار این مدافع سوئیسی در یوونتوس آغاز شد. سوئیس اکسپرس درمجموع ۷ فصل برای یوونتوس بازی کرد و با این تیم ۱۴ جام ازجمله ۷ جام قهرمانی سری آ را بدست آورد.

لیخشتاینر ازاوایل دوران بازی خود به عضویت تیم ملی سوئیس درآمده و ٩۰ بار برای این تیم به میدان رفته است که این موضوع وی را به پنجمین بازیکن باسابقه تیم ملی سوئیس بدل ساخته است. وی تاکنون دوبار درجام ملت های اروپا و در سه جام جهانی برای تیم ملی کشوراش به میدان رفته است.

استفان لیخشتاینر ۳۴ ساله در تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۱۸ میلادی به عنوان بازیکن آزاد به باشگاه آرسنال پیوست و به اولین خرید اونای امری سرمربی جدید این باشگاه انگلیسی بدل شد.
اخبار مربوط به لیخشتاینر
لیخشتاینر از بازی با منچسترسیتی میگوید
صحبت های استفان لیخشتاینر مدافع تیم پس از بازی برابر منچستر سیتی
تاریخ :1397/05/24| بازدید :2332
اولین خرید امری در آرسنال، لیخشتاینر
استفان لیختشتاینر مدافع راست سابق یوونتوس به آرسنال پیوست
تاریخ :1397/03/15| بازدید :3019
لیخشتاینر از گزینه‌های مورد علاقه امری
آرسنال در حال مذاکره برای جذب رایگان استفان لیختشتاینر میباشد
تاریخ :1397/03/05| بازدید :2384

بازیکنان کنونی آرسنال

سدریک سوارس

17 . سدریک سوارس

مت میثی

33 . مت میثی

مسوت اوزیل

10 . مسوت اوزیل

گابریل مارتینلی

35 . گابریل مارتینلی

بیشتر

کادر فنی

گری پیتون

گری پیتون

Kieran Hunt

Kieran Hunt

استیو بولد

استیو بولد

بورو پیریمراک

بورو پیریمراک

بیشتر
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی