الو، سلام بتمن؟ ما رابین را گم کردیم!

نویسنده: محمد جواد

وبلاگ من
نویسنده: محمد جواد
دانشجوی سال آخر مهندسی صنایع. 11 سال طرفدار آرسنالم. تو این یازده سال روزای خوب و بد زیادی رو با آرسنال پشت سر گذاشتم. الانم 4سال منتظر روزای خوبشم + آپدیت شد!: *فارغ التحصیل مهندسی صنایع *12 سال طرفدارم و *5 سال منتظر روزای خوب
کل بازدید: 9,411 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

الو، سلام بتمن؟ ما رابین را گم کردیم!

چرا بخشی از درآمد و زمانم را صرف دنبال کردن فوتبال می کنم تا از آن لذت ببرم (با تماشا کردن و عشق ورزیدن) ولی دیگر هیچ لذتی در آن نمی بینم؟ هدف از سپری کردن عمر با ایستادن در ورزشگاه یا نشستن جلوی تلویزیون برای تماشای تیمم چیست؟ درحالی که درنهایت بیهوده است و تیم های دیگر با قوانین متفاوت بازی می کنندپیش از این و در چند روز اخیر مطالب بسیاری در مورد رابین گفته شد و من نمی خواهم یکبار دیگر به مطالب مطرح شده اشاره کنم. آرسنال یک تجارت احساسی است و متاسفانه ما در کنار آن قرار گرفته ایم. من فکر میکنم این مطلب را می توان به صورت کلی به کل فوتبال دنیا تعمیم داد.
فوتبال عصر حاضر و به خصوص فصل اخیر به کجا می رود؟ تنها در فصل اخیر ما با موارد زیر مواجه شدیم:
بازیکنانی که با تهدید و اعتصاب قصد رفتن داشتند- رونی و توز
مالکانی که خواهان تغییر رنگ پیراهن، تغییر لوگو و در نهایت تغییر هویت باشگاه بودند- کاردیف سیتی
برگزاری دادگاه اتهام به نژادپرستی- سوارز و تری
رسوایی شرط بندی و تبانی- ایتالیا (again!)
بازیکنانی که تعیین می کنند باشگاهشان چگونه باید اداره شود- فن پرسی
سوء مدیریت و تخلف مالی- رنجرز
جان تری- جان تری!
در واقع فوتبال خیلی وقت پیش مرده است. برخی مردم دقیق ترند و می گویند فوتبال در سال 1992 توسط شرکت SKY  و مورداک مرد. من توضیحاتی میدهم تا شما رابطه مستقیم بین این اتفاق و تبعاتش در فرا تجاری شدن فوتبال را درک کنید.
ایتالیا دهه 90: در سال های آغازین این دهه بود که Taylotr Report و Fever Pitch روح فوتبال را در میان مردم افزایش داد اما در سال 1992 بود که SKY وارد شد ، پول به فوتبال سرازیر شد ،ما حالا فوتبال های زیادی را با تصاویری زیبا می دیدیم ،قراردادهای مولتی میلیون پوندی و چشمان اشکبار بازیکنان به قراردادهایی که انگار همه کریسمس های عمرشان را یکجا می دیدند(این یعنی خیلی خوشحال بودند:-)) و طبیعی بود که همه می خواستند SKY وارد Premier league شود. ممکن است فوتبال تجاری دقیقا از سال 1992 شروع نشده باشد ولی یقیقا از این سال عصر آن فرا رسید.
از آن سال ها بود که فوتبالی که ما عاشق آن بودیم دیگر عذاب آور شد و در پس فلسفه اش گرایش به پول را جای داد. فوتبال در حال غرق شدن بود. اما تزلزل واقعی با وارد شدن میلیونرها به بلکبرن ،چلسی و اخیرا منچسترسیتی فرارسید و در نهایت فوتبال تسلیم شد! شیوه مدیریت این میلیاردرها پیام های نادرستی ترویج می کند و به رفتارهایی که امروزه می بینیم منجر می شود(این شامل کاپیتان سابق ما هم می شود)
-طرفداران با SKY و سایر ابررسانه ها جهت دهی می شوند
-با افزایش روزافزون دستمزد بازیکنان قدرت آن ها بیشتر شد
-دولت ها و دولت مردان بر ارابه فوتبال سوار شدند(چه کسی تصاویر تمرین فوتبال تونی بلر و کوین کیگان را فراموش می کند؟)
-و ...
در نهایت قطب نمای اخلاقی فوتبال در میان این نابسامانی ها راه خود را گم کرد.
ادامه دارد...


Written by @ginghino

ترجمه: Mohamadj

 

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

سید امین هاشمی در 20/6/1391 | 23:05 گفت:

مرسی محمد جواد جان

فرزین سلامي در 20/6/1391 | 11:13 گفت:

احسنت

ali jamshidi در 20/6/1391 | 08:37 گفت:

آقا خيلي جالب بود. ممنون

ArSeNaL در 20/6/1391 | 01:33 گفت:

داداش خیلی ممنون پستت عالی بود

محمد جواد در 19/6/1391 | 22:12 گفت:

خواهش می کنم بچه ها

فقط یادآور می شم من ترجمه کردم . این مطلب نوشته @ginghino

mohsen abbasi در 19/6/1391 | 21:23 گفت:

مهران کاظمی در 19/6/1391 | 20:59 گفت:

مرســــــــــــــــــــــی

Bijan در 19/6/1391 | 20:41 گفت:

خیلی عالی بود
واقعا از کل مطالب سایت ارزشش بیشتر بود
آفرین

توپچی جنوب در 19/6/1391 | 20:14 گفت:

خوب نوشتی واقعا پول داره به غیرت و تعصب به پیراهن و فوتبال غلبه میکنه
مرسی خوب نوشتی منتظر ادامه اش هم هستم.

محمد جواد در 19/6/1391 | 19:47 گفت:

hamed جان تو قسمت دوم این مطلب وضعیت آرسنال تو فوتبال *کثیف* امروز بررسی میشه.

در مورد شبکه3 هم خدمتت عرض کنم که پزشکان توصیه کردن برای آرامش روح و اعصاب،از دیدن اخبار ورزشی شبکه محترم 3 به شدت خودداری فرمائید

soroosh در 19/6/1391 | 19:40 گفت:

بسیار خوب و جالب
ممنون

hamed در 19/6/1391 | 19:26 گفت:

بعد من فقط فوتبال آرسنال نگاه میکنم حالا باید چیکا کنم؟!؟!؟!؟!؟!

این همه منتظر بودیم لیگ شروع شه حالا اینجوری میکنن اههههههههههههه

hamed در 19/6/1391 | 19:24 گفت:

دوستان اخبار ورزشی باز لیگ انگلیسو که تحریم کرده شبکه 3 هم که بازیا رو نمیذاره آخه این چه وضعشه؟

masoud mahmudpur در 19/6/1391 | 18:20 گفت:

مرسی

علی ارشدی در 19/6/1391 | 17:20 گفت:

ای بابا همه ش دردسره

چه بد ما هم ازش بی خبریم!

محمد جواد در 19/6/1391 | 17:09 گفت:

متاسفانه اصلا ازش خبر ندارم!!!
شنیدم از مدیران ارشد سایت شدی(:
مبارکه. دست مارو هم بگیر یجا بند کنd:

علی ارشدی در 19/6/1391 | 17:05 گفت:

سلام ممدجون خیلی خوبه منتظر ادامه ش هستیم
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
از دکی سام چه خبر؟

محمد جواد در 19/6/1391 | 17:01 گفت:

حمید جان چند وقت پیش داشتم به جام حهانی و فوتبالای دهه 90 فکر میکردم، واقعا از لحاظ هیجان و زیبایی یه چیز دیگه بود!!!
دیگه کم کم به جایی رسیدم که به زور میشینم یه فوتبال میبینم (البته غیر آرسنال)

محمد جواد در 19/6/1391 | 16:56 گفت:

سلام خدمت برو بچه های سایت مخصوصا یه کم قدیمی ترها

حمید pires در 19/6/1391 | 16:56 گفت:

مرسی محمد جواد . اینا همه نکات منفی این چند سال اخیر فوتبال دنیاست که فوتبال ما بیشتر به سمت این موارد رفته تا نکات مثبتش.