فرهنگ(2)

نویسنده: شایان

وبلاگ من
نویسنده: شایان
کل بازدید: 435,255 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

فرهنگ(2)

تا به آنجا رسیدیم که هر باشگاه یک فرهنگ خاص خود را دارد ... اما آرسنال یک خرده فرهنگ موافق دارد!!



در ابتدا از تمامی دوستانی که مشتاق بودند دنباله تحلیل فرهنگی باشگاه آرسنال ر ا برای شما بنویسم تشکر کنم و در ادامه برای آن دسته از دوستان که نتوانسته اند فرهنگ(1) را بخوانند این لینک را به ارمغان بیاورم!!

http://arsenal.ir/Blog/post.aspx?PostID=4334&BlogId=17

باشد که در این 3 خط غلط املائی هایی دارم!! شما به بزرگواری خود ببخشید!


اما بریم برای فرهنگ(2)

آرسنال و شخص آرسن ونگر دارای یک خرده فرهنگ موافق هستند..این خرده فرهنگ چیزی غیر قابل انکار است! گه گاه ممکن است افرادی حرف هایی را بگویند اما آنها در دلشان خوب میدانند که این خرده فرهنگ چیزیست بزرگ که حتی منچستر یونایتد و رئال مادرید و...(بارسلونا هم جزو این 3 نقطه ناچیز بود!!) هستند نمیتوانند چنین خرده فرهنگ موافق... دقت کنید موافق... چون خرده فرهنگ مخالف چیز خاص نیست!!!!!! هزاران تیم در دنیا هستند که دارای یک خرده فرهنگ مخالف هستند!!!

حتی در بین فدارسیون ها این خرده فرهنگ وجود دارد!! همین خرده فرهنگ موافق یا مخالف سبب کیفیت میشه!! انگلیس اگر فوتبال قوی و زیبایی داره مسبب اصلی اون یک فدارسیون دارای یک خرده فرهنگ موافق هست! مثلا پرتاب یک سکه بر سر بازیکن هزاران دردسر برای آن هوادار داره! دوربین هارو چک میکنند... هوادار را چند سال محروم میکنند تا دیگه شکر بخوره و چنین کاری نکند!! و بلعکس آن در فوتبال ایران! یک خرده فرهنگ منفی!! و مخالف در واقع! گلوله گلوله برف.. سنگ..و... بر سر بازیکن میزنند.. سرباز جوان نابینا میشود!! اما هییچ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بهتره ادامه ندهم.. چون هدف اصلی من بررسی فرهنگ آرسناله!
 بعد از توضیح و تفسیر فرهنگ و خرده فرهنگ به موارد دیگر میپردازیم!

فرهنگ آرمانی و فرهنگ واقعی: اون دسته از فرهنگ که مردم یک جامعه از اون جانبداری میکنند اما در عمل ممکنه آن رو نادیده بگیرند فرهنگ ارمانی میگن! حالا... میرسیم به این حرف! حرف حرف حرف!! قبلا گفته بودم درباره بالانس مالی از حاج فتل تا آرسن کبیر... بله فتح الله زاده مدیر عامل استقلال دم از بالانس مالی زد! و ونگر هم دم از بالانس مالی زد!! اما کدام عمل میکنند؟؟؟؟؟ بله با کمی تفکر میبینید که مفهوم فرهنگ آرمانی چیست!! و تضاد حرکت مدیرعامل استقلال و مربی آرسنال را مشاهده میکنید!

فرهنگ آرمانی هم اون بخش از فرهنگ هست که همه به اون عمل میکنند... حالا بر فرض یک حرکت زشت و زننده ا سوی شیث رضایی میبینید!! و در این سو د انگلیس..هم یک حرکت زشت از سوی یک دفاع... یا حتی یک مصاحبه به ضرر مربی و مدیر تیم.. بله این فرهنگ واقعی است... آن بازیکن توبیخ میشود! چه ایران چه خارج! بله این هم مفهوم فرهنگ واقعی است!!

حالا............

حق و باطل بودن هر بخش از فرهنگ چطور مشخص میشه!!؟؟!!!

حق و باطل بودن هر بخش از فرهنگ رو با علم متناسب با همون بخش شناخته مشه!!
یک تیم تخلفاتی را انجام میدهد... مشکلات مالی تیم و.. از طریق همون بخش شناخنه مبشه!


کلام آخر پست بلاگ فرهنگ(2)

درچه صورت حقیقت به حوزه فرهنگ واقعی جوامع راه پیدا میکنه!؟؟

در ابتدا تعریف این بخش رو بگم که جوامع با ایمان به عقاید و ارزش های حقیقی ..حقیقت را به عرصه فرهنگ آرمانی خود وارد می کنند و اگر هنجار ها و کنش ها و اعمال خود را نیز بر اساس همان عقاید و ارزش ها سازمان دهند حقیقت به حوزه فرهنگ واقعی راه پیدا میکند!

در تعریف این باید گفت: آرسن ونگر یک تحول وسیع! و خاص را آورد! و به مرور اون را جا انداخت! تا جایی که ما صدایمان در نمیاد!!!!!! 7 ساله جامی کسب نشده! اما هیچ حرکت اعتراضی اطراف ورزشگاه امارات نمیبینیم!!!!!!! بله این حقیقت است!!

بله سرتان رادرد نیاورم!!!!!!!!بازهم این مقدمه بود.... این مقدمه ها فشار کار من رو میبره بالاتر!! امیدوارم با درک و فهم دقیق و مو به مو مطالب این بلاگ رو بخوانید و بعد درباره آن نظر شخصی بدهید... ممنونم از همتون....

تهیه و تنظیم: رضا شرافتیان
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شما



نظرات پیشین

شایان در 9/4/1391 | 16:16 گفت:

مهران کاظمی لزومی نمیبینم که جوش بیارم!! اتفاقی رخ نداده! نظرت رو گفت که در پاره ای حق با توست!

مهران کاظمی در 9/4/1391 | 10:46 گفت:

فرهنگ هر جامعه با جامعه دیگه فرق می کنه، فرهنگ آرمانی هر جامعه ای هم با یه جامعه دیگه فرق می کنه، فرهنگ آرمانی این نیست که همه جوامع به اون عمل می کنن، فرهنگ آرمانی مختص به یک جامعه هست که مردم اون جامعه خاص به شدت اونو قبول دارن ولی اکثراً انجامش نمی دن ولی فرهنگ واقعی فرهنگیه که به طور کامل تو جامعه پیاده میشه، یعنی اینکه فرهنگ آرمانی و واقعی ایران به طور کامل با انگلیس فرق می کنه، فرهنگ چیزیه که کاملاً منحصر به فرده، نمیشه یه فرهنگ خاص مد نظر قرار بگیره و اونو تعمیم بدن به تمام جوامع، این کاری بود که مدرنیستا می خواستن انجام بدن، نتیجه کارشون هم معلوم شد. پس فکر نکنم اینجور مقایسه درست باشه، چون هر فرهنگی در جای خودش خوبه، اگه میبینی چیزی هم بین باشگاه استقلال و آرسنال قابل مقایسه هست دلیلش قوانین مختلف تو هر دو باشگاست که میشه اونا رو با هم مقایسه کرد.
درباره قلمتم باید بگم مصطفی راست میگه هیچ نظمی توش نیست، برای مثال این متن: آرسنال و شخص آرسن ونگر دارای یک خرده فرهنگ موافق هستند..این خرده فرهنگ چیزی غیر قابل انکار است! گه گاه ممکن است افرادی حرف هایی را بگویند اما آنها در دلشان خوب میدانند که این خرده فرهنگ چیزیست بزرگ که حتی منچستر یونایتد و رئال مادرید و...(بارسلونا هم جزو این 3 نقطه ناچیز بود!!) هستند نمیتوانند چنین خرده فرهنگ موافق... دقت کنید موافق... چون خرده فرهنگ مخالف چیز خاص نیست!!!!!! هزاران تیم در دنیا هستند که دارای یک خرده فرهنگ مخالف هستند!!!
واقعاً نا مفهومه، به حدی که آدمو از خوندنش منصرف می کنه.
استاد اینجور قلم که خیلی ها سعی کردن یه نوعی از کارش تقلید کنن جلال آل احمد هست، پیشنهاد می کنم چند تا از کتاباش رو بخونی مطمئناً رو طرز نوشتنت به شدت تأثیر میذاره.
گفتی بخونید و نطر شخصی خودتون رو بگید، پس انتقاد پذیر باش لطفاً و جوش نیار

شایان در 9/4/1391 | 10:05 گفت:

مصطفی جان... متن هام در نهایت نظمه.... اما حق با شماست چون از نوع فونت درشت قلم استفاده میکنم یک مقدار برای شما خواندنش سخته... من با این نوع فونت مینویسم زیرا ثابت کنم که خودم مینویسم و کپی وپسیت نیست!!!!!!! علامت تعجب هم امکانی است ک هست.. و من از آن استفاده مییکنم! درضمن اگر چند کامنت پاک شده شرمنده... چون موضوعی که دارید مطرح میکنید ربطی به این بلاگ نداره!! اگر دوست دارید میتونید یک بلاگ بنویسید!!

مصطفی کاظمی در 9/4/1391 | 01:34 گفت:

موضوعی که طرح میکنی خوبه و حرفاتم درسته ولی متاسفانه و با عرض شرمندگی باید بگم متنات بی نظمه و اشاره های بدی به بیرون میزنی در ضمن استفاده ی بیش از حد علامت تعجبم تو متنات خیلی عجیبه،امیدوارم نارحت نشی.

Farhad Rahbari در 9/4/1391 | 00:10 گفت:



soroosh در 8/4/1391 | 22:47 گفت:

داداش از خدا بخواه 8 سال نشه
هر چند اگه امویلا به تیم اضافه بشه و سونگ رابین و تئو هم بمونن اون وقت یه تیم فوق العاده خواهیم داشت