ونگر در مظان اتهام

نویسنده: مهران کاظمی

وبلاگ من
نویسنده: مهران کاظمی
1
کل بازدید: 49,581 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
📊آرسنال امروز عصر برای اولین بار بعد از آوریل تا مه ۲۰۱۵، در پنج بازی متوالی لیگ برتر، بازی را با یک ترکیب یازده نفره ثابت شروع کرد.

📊آرسنال امروز عصر برای اولین بار بعد از آوریل تا مه ۲۰۱۵، در پنج بازی متوالی لیگ برتر، بازی را با یک ترکیب یازده نفره ثابت شروع کرد.
📊میکل آرتتا از زمانی که سرمربی آرسنال شده است، سه بار در گودیسون پارک به مصاف اورتون رفته است که در هر سه بازی شکست خورده است.

📊میکل آرتتا از زمانی که سرمربی آرسنال شده است، سه بار در گودیسون پارک به مصاف اورتون رفته است که در هر سه بازی شکست خورده است.
سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد. سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد.
 آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد. آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد.
آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است. آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است.
بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد. بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد.
به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند. به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند.
غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست. غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست.
به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است. به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است.
فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است. فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است.
تبلیغات توپچی

     

ونگر در مظان اتهام

سلام، لطف کنید و یه کم وقت بذارید و این رو بخونید، باشد که طرفداران افراطی ونگر رستگار شوند.


اتهامی که همواره به ونگر وارد می شود این است که خرید های وی بیشتر بر اساس رویکرد های اقتصادی بوده است تا نیاز های فنی. حتی ونگر خود نیز به نوعی این اتهام را قبول دارد، به طوری که چند سال پیش در پاسخ به این سوال که چرا به دنبال جایگزین مناسب برای آدبایور و آنری نیست به این نکته اشاره می کند که آرسنال صبر کرد و حالا مروانه شاماخ را رایگان در اختیار دارد، کسی که حتی هواداران دو آتشه آرسنال نمی توانند 3 گل از او را به ذهن بیاورند، هوادارن عادی که هیچ گلی را به یاد ندارند.

هنگامی که آرشاوین در سال 2008 ستاره بی چون و چرای یورو بود ونگر به شدت خواستار حضور او در آرسنال شد اما حاضر نبود مبلغ در خواستی زنیت را بپردازد و بعد از گذشت یک نیم فصل با قیمت 15 میلیون پوند بالاخره آرشاوین به امارات آمد، زمانی که دیگر در آن فصل برای قهرمانی به کار آرسنال نمی آمد.

همین ادن هازارد معرکه را به راحتی و فقط به خاطر یک مشت دلار از دست داد تا از هم اکنون کابوس آرسنال در دربی لندن باشد.

ونگر چندین سال به دنبال به خدمت گرفتن آرتتا بود اما باز هم به دلیل مسائل مالی از خرید او سر باز زد تا بالاخره در 30 سالگی این بازیکن را آن هم از سر اجبار به امارات آورد، در حالی که اگر ونگر زود تر از این ها دست به کار می شد طعم تلخ 8 گل را نمی چشیدیم.

ببینم نظرتان درباره خوشحالی بعد از گل فن پرسی بعد از به ثمر رساندن اولین گل خود برای یونایتد چیست؟؟

گری کیهیل را که یادتان هست؟؟ همان که در این وانفسای بازار تقریباً مفت به حساب می آمد، او نیز راهی چلسی شد.

نظرتان درباره تحقیر شدن خودمان به دست هواداران دیگر تیم ها در شبکه های اجتماعی چیست؟؟؟ آن هم فقط و فقط به خاطر دوست داشتن تیمی که کاپیتان هایش پشیزی برای آن ارزش قائل نیستند.

نظرتان درباره این چیست: چلسی و یونایتد جام های خود را می شمارند و ما به ورزشگاهمان می نازیم.

کیست که قبول نداشته باشد بازیکنان آرسنال در این سال ها اگر بهتر از بازیکنان منچستر یونایتد نبوده اند لااقل هم طراز بوده اند؟؟؟

ونگر عزیزمان آنقدر از ولخرجی خود بر سر خرید آرشاوین ذوق زده شده بود که در مصاحبه ای عنوان کرد: "آرشاوين به رغم 29 ساله شدن آينده اي طولاني در تيم ما دارد و كافي است خودش بخواهد و اينجا بماند و ديري نمي پايد كه به يكي از كليدي ترين عناصر آرسنال در سال هاي اخير بدل شود. ما براي بستن قراردادي تازه با او از همين حالا اعلام آمادگي كرده ايم و با اوست كه در اين مورد اتخاذ تصميم كند. كار ايده آل از نظر من اين است كه او براي 4 سال اضافي( دقت کنید 4 سال اضافی) با ما قرارداد ببندد،اما بايد ديد مدير برنامه هاي او چه می گوید"  کیست که این مصاحبه را امروز به او یادآوری کند؟؟؟

زندگی ونگر متمرکز بر خرید و فروش های گسترده و فراوان تیمش است تا حفظ کردن آنلکا ها و فن پرسی ها، شما بگویید، ونگر چه طور همزمان هم به فکر فروش ستاره ها باشد هم به فکر قهرمان کردن تیم؟؟  نمی شود که همه کارهای سخت را به یک نفر واگذار کرد، می شود؟؟؟

خوب البته از حق نگذریم، ونگر حق دارد، فابرگاس 400 هزار پوندی را 30 میلیون فروخت، آدبایور را به دو برابر قیمت خرید فروخت، نصری 8 میلیونی را 22 میلیون فروخت، فن پرسی 2.75 میلیونی را 24 میلیون فروخت، سانگ 1 میلیونی را 15 میلیون فروخت، کولو توره رایگان را 20 میلیون فروخت، آنلکا 500 هزار پوندی را 30 میلیون فروخت. خوب احتمالاً ویلشر را هم 40 میلیون می فروشد.

ونگر و دوستانش در سمت مدیریت آرسنال تا زمانی که این فروش ها و این سودها در جریان است هیچ ترسی از این اتهام ندارند چون لااقل فیگور بازیکن سازیشان بسیار زیباست و این کار را هم به خوبی بلدند، اما این ظاهر قضیه می باشد، باطن قضیه این است که ونگر و دوستانش در واقع چیزی جز فروشندگان فروشگاه شبانه روزی آرسنال برای خریدارانی چون سیتی و بارسا و ... نیستند.

این در حالی است که ونگر همیشه دم از این می زند که در حالی که همه اروپا در شرایط بد مالی است ما در بهترین شرایط هستیم، خوب یکی نیست بگوید مگر یونتوس و بایرن مونیخ مالک عرب دارند که هم ورزشگاه میسازند هم بدون باخت قهرمان می شوند هم به فینال لیگ قهرمانان اروپا می رسند هم خاوی مارتینز را با 30 40 میلیون خریدارند؟؟؟؟؟؟؟؟

یکی نیست بگوید ونگر جان بازی امشب فیورنتینا را دیدی؟؟ دیدی یووتیچ چگونه 2 گل زد و یک تنه ادینزه را شکست داد؟؟؟

فصل پیش بعد از بازی با تاتنهام و میلان گفتم تا شروع این فصل صبر می کنم و آن وقت می گویم In Arsene We trust or not، حالا می گویم I love arsene but I've exhausted of so much defeats, it's enough. 


پاسخ بعضی از جوابیه های احتمالی طرفداران افراطی ونگر را همینجا می دهم، این طرفداران فکر می کنند ما از فوتبال چیزی نمی فهمیم که از ونگر انتقاد می کنیم، یکی نیست بگوید ما نمی فهمیم یان رایت هم نمی فهمد؟ لیونبرگ هم نمی فهمد؟ ستاره های بزرگ آرسنال هم نمی فهمند؟

می گویند آرسن ونگر که دیگر مسئول فروش فن پرسی نیست، جواب من این است چه طور وقتی که با طرفداران دیگر تیم ها بر سر مربیان کل کل می کنید افتخارتان این است که ونگر در کنار فرگوسن تنها مربیانی هستند که همه کاره تیم هایشان هستند، حتی کسی مثل میورینیو هم در تیمش فقط مربی است در حالی که ونگر از بالا تا پایین تیم را در اختیار دارد، واقعاً هم حرف درستی است. ونگر و فرگوسن تنها مربیان جهان هستند که همه کاره تیم های خود به شمار می روند. و چه قدر ساده لوحانه است اگر تردیدی در این باره به دل راه دهیم. و چه قدر در حق ونگر جفا کرده ایم اگر او را بعد از 15 سال تنها مسئول ارنج تیم بدانیم و دیگر هیچ. تازه اگر ونگر را تنها در نقش ارنج کننده تیم هم ببینیم باز هم او دیگر به درد آرسنال نمی خورد، چون همگان متفق القول معتقدند ونگر دارای انعطاف پذیری تاکتیکی بسیار ضعیفی در هنگام بازی و بین دو نیمه است، این را می توان در امتیاز هایی که کارشناسان فوتبال در سایت های مختلف فوتبال به او داده اند مشاهده کرد، متأسفانه ونگر دارای کاریزمای پایینی هم می باشد، دقیقاً به همین دلیل است که به راحتی و مثل آب خوردن بازیکنانی که خود او پرورانده است به او پشت می کنند و سر از تیم هایی همچون یونایتد در می آورند.


و در آخر، یک جمله: ونگر جان همین بازیکنان خودمان را حفظ کن، ولخرجی و خرید ستاره پیش کش.تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ehs در 6/6/1391 | 03:04 گفت:

مرسی مهران جان فقط یه سئوال
چرا ونگر این کار رو می کنه!!؟ اگه به خاطر پول باشه که باشگاههای دیگه سالهاست با دستمزدهای بالا کار بهش کار پیشنهاد می کنن و اگه پول می خواست دو سال پیش یا پارسال که انتقادها ازش اینقدر بالا گرفته بود خیلی راحت می گذاشت میرفت و یه جای دیگه پولش رو می گرفت! اگه به خاطر جنون جوون گرایی باشه که دیگه هیچکی نمی تونه تیم مارو جوون به حساب بیاره
من خیلی دوست دارم جوابت رو برای کارهای ونگر بدونم اگه تونستی تو دیوار برام بنویس چون پستت میره تو هیستوری
اما من نظرم رو درباره ونگر بعد از اتمام نقل و انتقالات تابستون می گم! اون وقته که معلوم میشه ونگر مقصره یا مدیران باشگاه!

? در 5/6/1391 | 17:28 گفت:

من هوادار آرسنالم ن ونگر. ونگر ک تا ابد نیست ی روزی میمیره دیگه! ولی این آرسناله که خاهد موند. پس دلیلی نمیبینم ک وقتی تیم محبوبم جام نمیگیره و ب ی تیم درجه 2 تبدیل شده باز از این مردک دیوانه حمایت کنم. آره ما جام میخاییم. آرسنال رو با جام میخاییم.چون دوست داریم تیممون سربلند باشه. کسب عنوان و افتخار و بردن جام هستش ک بین تیمای بزرگ و کوچیک مرز ب وجود میاره. آرسنال ی زمانی با ونگر بزرگ شد ولی ب دست همین دیوانه کوچیک شد. دلیل نمیشه ک بازهم بخاییم ازش حمایت کنیم. مربی وظیفه داره ک نتیجه بگیره. ب نظر من هدف اول کسب افتخار و جام و بزرگ شدنه حالا مربی کی باشه زیاد مهم نیست.
رئال امسال جام نمیاره مربی رو پرت میکنن بیرون یکی دیگه میاد جام میبره. خب این رئاله ک بزرگ میشه. حالا مربی کی بوده مهم نیست زیاد.

farshad khadem در 5/6/1391 | 17:10 گفت:

مهران عزیز با ارذت به شما و همه منتقدین ونگر . زمان مناسبی برای طرح این موضوع انتخاب نکرذی . همگی از اینکه 7ساله هیچ جامی نبردیم دلخور وکم حوصله شدیم ولی نا امید نیستیم بنظرم امسال شرایط با سالهاییش کمی متفاوته اینکه یک روز پایان کار ونگر میرسه شکی نیست ولی ساده اندیشیست که با این ترکیب فعلی مدیریت باشکاه کسی بغیر از ریس بتونه تیمو به جایگاهی بالاتر ببره باور کن از روی تعصب از ونگر حمایت نمیکنم با بشتر نوشته هات موافقم ولی تصمیم صحیح راباید در شرایط درست گرفت . ضمنا اجازه بده با اون بخش از نوشتت که ونگر از کاریزمای پایینی بر خورداره مخالفت کنم چون به شاهدت مصاحبه های اکثر بازیکنان حتی اندسته از بازیکنان که بقول خودت بهش پشت کردند همگی مثل پدر دوسش دارند . همگی دوستار ارسنالیم چه با ونگر چه بدون ونگر با مید سرفرازی ارسنال در مقابل استوک

علی ارشدی در 5/6/1391 | 15:07 گفت:

مهران جان عالی بود

یه متن فوق العاده، نمونه ی عالی انتقاد
فقط حیف که متاسفانه از بحث حمایت از ونگر آری یا نه؟ خسته شدم

علی ارشدی در 5/6/1391 | 15:06 گفت:

دوستان لطفا احترام همدیگه رو حفظ کنید اسم نمی برم

jafar در 5/6/1391 | 13:43 گفت:

hossein y تو که منطق داری بسه

Hossein Y در 5/6/1391 | 12:48 گفت:

واقعا برای طرفدارهای افراطی و بسیار بسیار بی منطق ونگر که لایک ها رو -50 کردن متاسفم....
واقعا که هیچ منطقی ندارید هیچ!!!

رضاشاماخ چوک بندر در 5/6/1391 | 12:47 گفت:

ماطرفدارآرسنالیم نه ونگر.وقتی ونگرنتیجه نمیگیره یعنی سیاستش غلطه دیگه سیاست ونگرازپس ساندرلندم برنمیاد.یابایدسیاستشوعوض کنه یابره.آرسنال چندمیلیون هوادارداره ونگرداره باشعورهمه بازی میکنه.این سیاست کثیفه.هواداری که توکشورایران هست وضع اقتصادی باشگاه به چه دردش میخوره

Hossein Y در 5/6/1391 | 12:43 گفت:

خیلی خیلی خیلی عالی بود.ممنون.منک دیگه از ونگر خوشم نمیاد...

pouyan در 5/6/1391 | 12:15 گفت:

من به ونگر افتخار می کنم. تنها مربی تو دنیاست که انقد به جوونا اعتماد می کنه و برای پیشرفت بهشون با تمام وجود کمک می کنه. و بر خلاف خیلی ها بر این باورم که علت طرفداری از یه تیمی فقط جام نمی تونه باشه. اگه فقط این موضوع ملاک باشه پس تیم های متوسط و حتی ضعیف نباید طرفداری داشته باشن. به شخصه اونچه که منو عاشق آرسنال کرده و از این بابت هم بهش افتخار می کنم اینه که آرسنال یکی از معدود جاهایی تو دنیاست که به جوونها بها میده و به درستی مربیانش و مدیرانش دریافتند که جوونها بزرگترین سرمایه ها هستند.

mohammad در 5/6/1391 | 12:15 گفت:

عالی بود

mohammad در 5/6/1391 | 12:15 گفت:

عالی بود

mohammad در 5/6/1391 | 12:15 گفت:

عالی بود

mohammad در 5/6/1391 | 12:15 گفت:

عالی بود

mohammad در 5/6/1391 | 12:14 گفت:

عالی بود

mohammad در 5/6/1391 | 12:14 گفت:

عالی بود

mohammad در 5/6/1391 | 12:14 گفت:

عالی بود

jafar در 5/6/1391 | 10:04 گفت:

محسن دیگه اینهمه توهین به ونگر از انصاف دوره مگه خودتون نخوندید که ونگر از این انتقال ناراحت بود تا جایی که گفته بود حاضر بود به پاری سن ژرمن بفروشه ولی منچستر نه .خود ونپرسی گفت که دوست داره بره منچستر یکم انصاف داشته باشید

jafar در 5/6/1391 | 10:00 گفت:

میدونم به خاطر اینکه جام نمیگیریم چنین انتقاداتی از ونگر میکنی . به حرفات فکر کردم یاد یه قضه افتادم فصل قبل که بحث برکناری ونگر بود یکی از مهم ترین کاندیدای جانشینی ونگر, آنجلوتی بود ای کاش ونگر میرفت تا این بی احترامی ها رو نمی دید و کاش آنجلوتی میومد که زالاتان 30 ساله رو با چنین قیمتهایی خریداری کنه آخرش هیچ سودی برای تیم نداشته باشه و تیم کم کم رو به نابودی بره و اونوقت که میگید ای کاش ونگر نمیرفت
توچی جنوب کیه که زحمات ونگر رو ببینه بخصوص این طرفدارا مثلاً شهرداد ببین از الان داره برای ونگر شعار میده و از بدترین کلمه استفاده میکنه
و در آخر هم اینو بدونید که طرفدارای رئال و بارسا آرزو داشتن که ونگر سرمربی تیمشون میبود ولی ما ....

mohsen در 5/6/1391 | 09:55 گفت:

ونگر به ظاهر در آمدش از همه مربیا کمتره ولی از کجا معلوم از فروش بازیکنا درصد نمیگیره؟
آخرین باری که یادتونه کاپیتان یه تیم رفته به تیم حریف کی بوده ؟ یه ذره غرورم خوبه به خدا

محمد حسینی در 5/6/1391 | 09:52 گفت:

هزار بار موافقین و مخالفین ونگر پست گذاشتنُ دلایلشون رو گفتن بسِه دیگه

masoud mahmudpur در 5/6/1391 | 09:36 گفت:

ممنون
انتقاداتت رو بعضیارو قبول دارم.ام میدونم ونگر با بازیکنا خیلی مهربونه واز خیلی از مربیای دیگه بهتره.انصافا فصل پیش اگه سرمربی تیم هر کسی به غیر از ونگر بود میرفتیم دسته یک.به نظر من هم ونگر دنبال پول نیست ویلا میرفت رئال یا فرانسه یا برزیل

توپچی جنوب در 5/6/1391 | 09:12 گفت:

بله بله باز هم اول فصل و باز هم رفتن یک خائن و باز هم یک مساوی و بازهم تخریب زحمت کش ترین شخص آرسنال

جالبه احترامی که هواداران سایر تیم ها به ونگر قائلن بچه های اینجا قائل نیستند البته تعداد محدودی ااز بچه ها......

پارسال همین موقع ها البته بعد اون بازی کذایی با شانچستر کلی زور زدم تا 4 تا از بچه ها رو که داشتن به ونگر میتوپیدن رو قانع کنم که به این مرد ایمان داشته باشین و این کارش درسته خوب اون موقع قانع نشدن ولی با اون شرایط وقتی تیم آخر فصل سوم شد یه جورایی خودشون قانع شدن.....

البته قسمتی جاها حق با تو هستش معلومه که هواداران فقط ورزشگاه مدرن نمیخوان و جام هم میخوان و این هم این فصل حل میشه.....

محمد حسینی در 5/6/1391 | 09:03 گفت:

هزار بار موافقین و مخالفین ونگر پست گذاشتنُ دلایلشون رو گفتن بسِه دیگه

Keivan در 5/6/1391 | 03:18 گفت:

به خاطر ونگر...

Keivan در 5/6/1391 | 03:16 گفت:

50 % حرفهات رو قبول کردم...بقیشو نمیتونم قبول کنم(یعنی دوست ندارم قبول کنم)...(صادقانه)

محمد جویبار در 5/6/1391 | 03:05 گفت:

آقا مهران من همیشه از ونگر طرفداری میکردم ومیگفتم این سیاست های باشگاهه که باعث میشه همه بازیکنانمون برن ولی حالا میبینم نه اینجوری نیست.
مدتهاست فهمیدم ونگر استاد تجارته.توکارش هم تکه،اما برای تاکتیک ورقابت کمی ضعیفه.
چرا تاتنهام در مقابل سیل پیشنهادات برای گرت بیل ولوکا مودریچ مقاوت میکنه وبا اینکه حتی در جام باشگاه ها حضور نداره به هدفش میرسه و تیمش از هم نمیپاشه وما نمیتونیم یه کاپیتان رو توی تیممون نگه داریم وبا جداییش مزحکه خاص وعام میشیم.

میترسم از روزی که نوبت ویلشر و چمبرلین برسه.

من همیشه آرسنالی خواهم بود،نه برای کرونکه وعثمانوف ونه برای ونگر ونه برای گازیدیس
بلکه تنها به حرمت توپی که نماد تیمموننه وازش خاطرات زیادی دارم.

Esmaeil در 5/6/1391 | 02:48 گفت:

خب یه راه حل نشون بدید!
رفتن ونگر؟
مثل لیورپول شیم هی مربی عوض شه تا با این همه ولخرجی به چمپیونز لیگ نرسیم ولی تا پای چمپیونز شیپ بریم. (البته در آخر فصل)

میلاد آرشام در 5/6/1391 | 01:58 گفت:

زیاد بود فردا میخونم

جلو جلو :

milad 14 در 5/6/1391 | 01:58 گفت:

ایشالا امتحانت و به خوبی بدی؟؟اطلاعات کامل بود به نظرم.
واقعن تو سایتمون باید به آدمای امثال تو دوست من افتخار کرد که واقه بینی نه تعصبی و احساس گرا.

مهران کاظمی در 5/6/1391 | 01:54 گفت:

قربان شما دوستان عزیز، انجام وظیفه بود، بالاخره ما عاشق آرسنال هستیم و قلبمون براش می تپه، با این که امتحان ارشد دارم و وقتم خیلی کمه ولی واقعاً دیگه از این وضعیت تیم خسته شدم

milad 14 در 5/6/1391 | 01:43 گفت:

این تیکش با حال بودا:حفظ کرد آنلکاها و فنپرسی ها.
آقا با این وضع نگرانیی که ونگر واسه اقتصاد اروپا داره فعلن به فکر چیب خودشه و آقایون.
اصولا بازی با احساس هوادر واسشون مهم نیس.اصن اینا واسشون هوادارم مهمه.
دیگه سیاست ونگر داره اثبات میشه مستبدانس( اثبات حرف یان رایت).

milad 14 در 5/6/1391 | 01:39 گفت:

کجایند آقایان بسیار نقد پذیر؟؟؟
کاملا عین واقعیت و بیان کردی.خسته نباشی.
چقد زیبا فقط واقعیت کو چشم واقعیت بین؟؟؟

? در 5/6/1391 | 01:36 گفت:

مهران پستت عالیییییییییییییییییی بود ازت ی دنیا ممنونم
من ب شخصه دیگه بهم ثابت شد ک مقصر اصلی ونگره. تیمو ب گند کشیده . نابودمون کرده. همشم داره دروغ میگه. واقعن دیگه حالم ازش بهم میخوره. پول رو ب همه چیز ترجیه میده.
مرگ بر ونگر.......

hafez در 5/6/1391 | 01:30 گفت:

عالی بود