فوتبال علیه دشمن

نویسنده: Farhad Rahbari

وبلاگ من
نویسنده: Farhad Rahbari
از حوالی ۲۰۰۰ عاشق آرسنال شدم و این عشق همچنان پابرجاست
کل بازدید: 227,106 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

فوتبال علیه دشمن

من بعد سعی میکنم تیکه هایی از کتاب فوتبال علیه دشمن نوشته سایمون کوپر را برای توپچی های عزیز گزارش کنمفوتبال در بریتانیا مایه ی افتخار است.بنظر انگلیسی ها اگر بازیکنی درباره ی تاکتیک صحبت کند<<به فوتبال بی احترامی کرده>>و اگر با مربی جروبحث کند در فهرست فروش قرار می گیرد.بازیکن درانگلیس
هرگز بی موقع صحبت نمی کند.بعد از بازنشستگی مصاحبه می کند و داستان زندگی اش را به روزنامه ی سان می فروشد.الکس فرگوسن
به رایان گیگز اجازه ی مصاحبه را با خبرنگاران نمی داد و اکثر بازیکنان منچستر فقط اجازه داشتند با جان ماتسون مصاحبه کنند.برایان کلاف حتی به بزرگانی مثل دز واکر و استیوارت پیرس هم اجازه ی مصاحبه را با رسانه ها نمی داد.یک فوتبالیست بریتانیایی از مافوقش اطاعت می کند.او مثل یک سرباز است.ری آتولد هلندی قبل از این که بطور آزمایشی در تمرین های اورتون شرکت کند به جان متگود بازیکن سابق ناتینگهام فارست و تاتنهام زنگ زد تا آخرین توصیه ها را بشنود.متگود گفت:موهایت را کوتاه کن کت و شلوار بپوش در تمرین هم مدام فریاد بزن. اورتون با آتولد قرارداد بست.
در نقطه ی مقابل خارجی هایی که به هلند می آیند هم همگی چنین کشفیاتی دارند.آجا ویلسون اوگچووکو بازیکن نیجریه ای روداکرکراد می گوید:مربی زیاد صحبت نمی کند.این بازیکنان هستند که مدام حرف می زنند.بازیکنان هلندی حرف زدن را دوست دارند و مصاحبه های آن ها با مجله های فوتبالی به چهار صفحه هم می رسد.هلندی ها وقتی از کشورشان هم خارج می شوند به حرف زدن ادامه می دهند آن هم به زبان بومی شان.آن ها درمورد تاکتیک و ترکیب اصلی تیم هم با مربی شان صحبت می کنند.آریگو ساکی مربی میلان اقرار کرد رود گولیت فرانک رایکارد و مارکو فان باستن ایده ها و دیدگاه های جدید به او می دادند و در واقع سبک جدیدی که ساکی ارائه کرد و فوتبال سنتی ایتالیا را به فوتبالی مدرن تبدیل کرد به نوعی مدیون هلندی های میلان بود.اما معمولا توصیه ی هلندی ها خریدار ندارد.جان فنت شیپ بازیکن هلندی که به جنوا پیوست بخاطر جروبحث با مربی سر تاکتیک های تیم 5هفته از تیم کنار گذاشته شد.
هانس گیل هاوس که چهار سال در آبردین اسکاتلند بازی کرد می گوید:عادت کرده بودم نظرهایم را بگویم اما در بریتانیا این شیوه را نمی پسندند.بعنوان یک فوتبالیست شما فقط یک عدد هستید و باید آنچه مربی تان می گوید انجام دهید.به همین دلیل است که به مربی رئیس هم می گویید.بین دو نیمه یا بعد از بازی رسم بود که مربی به چند بازیکن بدوبیراه بگوید.اکثر بازیکنان هم با این قضیه کنار می آمدند ولی بازیکنان هلندی چنین فضایی را تحمل نمی کردند و همیشه دعوا می شد...


ادامه دارد...
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

مریم تجدد در 23/12/1390 | 15:04 گفت:

مرسی اقا فرهاد راهنمایی خوبی بود

سید امین هاشمی در 22/12/1390 | 23:56 گفت:

خیلی جالب بود.مرسی فرهاد جان.استفاده کردیم

سید امین هاشمی در 22/12/1390 | 23:55 گفت:

خیلی جالب بود.مرسی فرهاد جان.استفاده کردیم

sina در 22/12/1390 | 22:49 گفت:

جالب بود !
دست درست !!!!
;)

Farhad Rahbari در 22/12/1390 | 22:48 گفت:

از کتاب فروشیmary جون!

Farhad Rahbari در 22/12/1390 | 22:47 گفت:

رستم اسطوره ایرانیان و شخصیت اصلی پدر معنوی ایرانیان حکیم فردوسی بزرگه
نزاکتو رعایت کن معین جان

مریم تجدد در 22/12/1390 | 22:44 گفت:

باید کتاب جالبی باشه .از کجا گرفتین؟

(Hooman sam (Dark metal در 22/12/1390 | 22:16 گفت:

جالب بیـــــــــــــــــــــــــــد...
مرسی

♥Arsenal♥ در 22/12/1390 | 22:12 گفت:

راستی دمتم گرم کار خوبی میکنی

♥Arsenal♥ در 22/12/1390 | 22:11 گفت:

درستشم همیشنه بازیکن باید حد و مرز خودشو بدونه نه اینکه مربی عوض کنه و تاکتیک بچینه مثل بازیکنای ما...

محمد حسینی در 22/12/1390 | 21:53 گفت:

فک می کردم یک کار تجاریه!اما کتاب قشنگی به نظرم اومد
ادامه بده فرهاد جان
تابستون باید بخونمش

حمید فرازی در 22/12/1390 | 21:45 گفت:

مرسی فرهاد جان.قبلا با این ترجمه عادل آشنا شده بودم که متاسفانه نتونستم بخونمش.چیز خوبیه

moeinem در 22/12/1390 | 21:09 گفت:

رستم دستان نگهدارتون؟یه فرد مرده و دروغین چطور نگهدار یه انسان میشه؟خدای عزوجل نگه دارتون.خواهشا تصحیحش کن.

Farhad Rahbari در 22/12/1390 | 20:45 گفت:

پ ن پ ترجمه فضل بن شاذان سمرقندیه!
معلومه کار عادله داش علی(چشمک)
ولی مترجمیش خوب نیست

علی ارشدی در 22/12/1390 | 20:40 گفت:

نه چیز خوبیه ترجمه عادله؟

Farhad Rahbari در 22/12/1390 | 20:33 گفت:

بخاطر سطح تحمل پایین ما ایرانیان در مطالعه چند خط بیشتر نذاشتم
وگرنه این فصلشو کامل مینوشتم میذاشتم!
لطفا اگه مشتاق ادامه داشتن این قضیه هستین اعلام کنید
رستم دستان نگهدارتون