یه تفکر تعویض شده!

نویسنده: mostafa forooghi

وبلاگ من
نویسنده: mostafa forooghi
متولد 1367/7/17 در تهران.از وقتی که فرق فوتبال رو با دمپایی فهمیدم آرسنالی بودم.عاشق سیمن و برگکمپ بودم.وقتی ونگر اومد و آنری رو هم خرید تحسینش کردم... Arsenal for ever
کل بازدید: 2,627 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

یه تفکر تعویض شده!

سلام دوستان.من همیشه سعی میکنم تمام مقاله های شما رو بخونم ولی این دفعه میخوام یه چیزایی بگم...


پارسال من یه مقاله نوشتم به نام 442 چرا 433 از کجا؟  خوب بعضیا خوندن و نظر دادن ولی اونایی که نخوندن حتماً اول اونو بخونن بعد این مقاله رو... چون حرفای امروزم مربوط به همون بحث هم میشه...
آرسن ونگر یه سری تاکتیک ها و تئوری هایی داشت که هنوز هم تو دانشگاهها تدریس میشه...مثل تاکتیک های مختلف ضد حمله،تئوری های روش های دفاعی،بدنسازی،روانشناسی ورزشی و غیره... این تاکتیک ها و تئوری ها همگی رو سیستم کلی 2-4-4- برنامه ریزی،تمرین و در نهایت اجرا میشدن که زیباترین و آموزنده ترین سبک فوتبال رو داشت و به همراهش درخشان ترین دوران تاریخی آرسنال و شکستن یه سری رکوردها هم برای آرسنال به همراه داشت.
سیستم انحصاری آرسنال 2-4-4 بود یعنی در واقع خیلی ها بعداً به تقلید از آرسنال برخواستند تا سال 2006 که آرسنال یه افت خیلی محسوسی داشت که البته دلایل متعددی داشت و بحثش اینجا نیست.
اون پست قبلی مربوط به پارسال بود که آرسنال رابین ون پرسی رو داشت و هنوز از ژیرود ، پودولسکی ، کازورلا و مونرئال خبری نبود...اون موقع ما فوروارد گلزنی داشتیم که البته وفا نداشت... ولی الان یه هافبک خوب داریم ولی فوروارد تمام کننده نداریم. در عوض دو فوروارد متوسط (از لحاظ فنی) داریم که عملاً قادر نیستن تمام کننده خوبی باشن.کازورلا یک بازیکن فوق العاده ست مثل آرشاوین، ژاوی،سسک،جک ویلشر،اینیستا ولی یک محاجم کارآمد و پا به توپ باید در کنار محاجم اصلی که ژیرود هست باشه.ژیرود میتونه یکی از بهترین گلزنای اروپا بشه ولی به شرط اینکه آرسنال با دو محاجم بازی کنه و یک نفر مثل ادواردو یا همین لوکاس پودولسکی که استایل فانتزی تری داشته باشه در کنارش باشه.
امیدوارم ونگر عزیزمون هم به سبکی که خودش بنیانگذاری کرد و تمامی تاکتیک ها و تئوری های خودش برگرده.فقط باید از کازورلا به عنوان هافبک چپ استفاده کنه(شبیه به پیرس که راست پا هم بود).
با این بازیکن ها میشه این ترکیب زیر رو هم داشت ولی برای اینکه مرکز و حمله قوی تر بشن باید  یک فور وارد راست پای خوب و یک هافبک وسط با خصوصیات دفاعی تر خریداری کرد.

البته این نظر شخصی منه ولی توی اون جنبه های زیادی در نظر گرفته شده.(البته به غیر از این موضوع که کلاً آرسنال دیگه بازیکن بخر نیست)
                                                 

                                                      ژسنی
        
                        مونرئال           ورمائلن             کوسیلنی              سانیا


                                            ویلشر              
                                                               روسیچکی         
                       کازورلا                                                            والکات
 

                                              ژیرود            پودولسکس
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

مهناز پرتوی در 8/12/1391 | 00:51 گفت:

قسمت دفاع این ترکیب که تعطیل بقیشم ضعیف...هی یاد ترکیب چند سال پیش افتادم...

amin در 7/12/1391 | 20:18 گفت:

تونی ادامز بزرگ یه جمله قشنگی گفته:

میگه که

اگه شما نمیتونید موقعی که ارسنال میبازه حمایتش کنید پس لطفا زمانیم که میبره حمایتش نکنید

hamid saadi در 6/12/1391 | 16:52 گفت:

دوست عزیز تو ترکیب 442 دو هافک وسط باید سر زدن قدرتمند جنگنده پاسور و خلاصه همه فاکتورها رو داشته باشن و ترجیحا از لحاظ دفاعی قوی تر باشن.
چیزی مثل گیلبرتو سیلوا و ویرا.
اما ترکیب شما با جک تهاجمی و روسیچکی که اصولا بازیکنه شکننده ایی هست ساخته شده.این تیم محکوم به شکسته.
والبته اشتباهات دیگه ایی هم هست.مثلا برای نوک خط حمله من ولکات و پودولسکی رو بیشتر ترجیح میدم.آرسنال در حمله ضعیفه ولی ضدحمله هاش میتونن نابود گر باشن و ضد حمله نیاز به سرعت داره.
توی فوتبال امروزی همخه میدونن که موقع حمله تیم حریف بال ها مجبورن توی دفاع شرکت کنن و عقب باشن.و شما تو ترکیب ولکات سرعتی رو بال قرار دادی که این مسئله موجب کمتر شدن کاراییش شده و نکته آخر و چیزی که به هیچ عنوان قابل درک نیست باکاری سانیاست.
آخه چرا سانیا.
اگه از من بپرسی من خود ونگر رو برای دفاع راست به سانیا ترجیح میدم

مازیار در 5/12/1391 | 19:27 گفت:

در ضمن این سیستم دو هافبک وسط گنده میخواد که ما نداریم

مازیار در 5/12/1391 | 19:26 گفت:

1- این سیستم که شما میگی اجرا کنیم 4-2-2- 2هست نه. 4-4-2. در سیستم اول در کناره ها هافبک هایی سانتر کن وجود دارند اما این که شما میگی دو نفر جلوتر از هافبک های وسط باید خلاق باشند و باید هافبک های تهاجمی باشد با خصوصیات دریبلینگ و شوت زنی مثل کازورلا و نصری و سیلوا البته مهاجمانی که توانایی های نامبرده را داشته باشند می توانند بازی کنند.
2- در السیتی هم این سیستم اجرا میشه.پارسال جواب داد امسال جواب نمیده.
نکته: این سیستم کلا در رقابت های اروپایی جواب نمیده.

آریان در 5/12/1391 | 18:27 گفت:

ممنون از اطلاعاتت

jafar در 5/12/1391 | 15:12 گفت:

صد در صد ترکیب خوبیه.......آرتتا واقعا در حد آرسنال نیست
_____________________________________________________________________________________________

فرهاد آرتتا خیلی خوبه که فقط باید در پست اصلیش بازی کنه
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
اما از نظر فنی و ترکیب هیچ وقت نظر نمیدم چون یک مربی مثل ونگر میدونه که چه ترکیبی واسه تیم خوبه چه ترکیبی بد و اما والکات رو با توجه به قرادادش نمیتونه اونجا بازی بده

farshad در 5/12/1391 | 13:39 گفت:

آفرین به تصویرت مصطفی جان این تصویر گویای همه چیز است که جوجه ای مثل گواردیولا که تازه گی ازش مستند ساختن ICE MAN را بگیرد

امیر صفای نیکو در 5/12/1391 | 07:49 گفت:

امیدوارم...

farzam در 5/12/1391 | 00:31 گفت:

امیر ایشالا دفعه بعد نوبته اونا بشه حذف شن مخصوصا امیرحسین که خیلی چندشه ولی هر دو به خاطر قیافه و سنشون زیاد بالا میان

tofigh در 4/12/1391 | 23:59 گفت:

وژدانن شما چیرو ول کردید به چی چسبیدید ..درسته ۴۴۲خوبه منم موافقم..ولی ما دفاعمون گنده شما تو هافبک هی جای بازیکنارو عوض میکنید اون جلو به جز ویلشر همه تو یه سطحن یه فکری به حال این دفاع بکنید که داغونه..اگه دفاع مستحکم باشه میتونیم چندتا قهرمانی بیاریم..

ناصر در 4/12/1391 | 23:29 گفت:

تا حدودی حرفاتو قبول دارم آقا مصطفی ولی فعلا همونطور که اشاره کردی ابزارش رو نداریم.
اون تیم بازیکن های فیزیکی بیشتری داشتیم به همراه مدافعان وسط تنومند و قدرتی-اما این تیم خیلی تکنیکی تره تا قدرتی+هافبک های میانی تاکتیک پذیر و قدرتمند.
ونگر باید حداقل 6-7 تا خرید داشته باشه تا بتونه همچین تیمی رو جمع کنه.

فرهاد در 4/12/1391 | 23:25 گفت:

صد در صد ترکیب خوبیه.......آرتتا واقعا در حد آرسنال نیست

امیر صفای نیکو در 4/12/1391 | 23:19 گفت:

farzam: اره فرزام جون.من که عاشق صداش بودم.ادریان و هلن حذف شدن.منم از دلسا و امیرحسین خیلی بدم میاد.باز جای شکرش باقیه امیر موند.و ندا که همشهریم هست....

farzam در 4/12/1391 | 23:03 گفت:

جدی امیر??هلن همشهریم بود خانوادش همسایه ماین کاش اون دلسای چاقال حذف میشد تففف!

masoud mahmudpur در 4/12/1391 | 22:57 گفت:

به نظر منم کازورلا بره رو نیمکت بهتره.خدایی تو همه ی بازی هایی که واقعا بهش نیاز داشتیم به معنی واقعی کلمه گند زده

farzam در 4/12/1391 | 22:48 گفت:

منم کاملا با این سیستم موافقم و خیلی وقته میخواستم درباره همین سیستم بگم ولی زورم میومد اصلا احساس میکنم به این سیستم فعلی ونگربال نمیاد
4 4 2 یی که گفتی اگه گوتزه و یووتیچ توش باشن رویایی میشه, اگه یووتیچ بیاد جای پولدی و گوتزه بیاد چپ و ولکات بره راست ویلشر عقب و سانتی یا روسیچکی جلو
حتی تصورشم لذت بخشه ولی من نمیدونم ونگر چیرو میخواد با این 433 ثابت کنه

امیر صفای نیکو در 4/12/1391 | 22:36 گفت:

ای بابا چه حیف.هلن هم که حذف شد.......صداش خیلی باحال بود....

سمک! در 4/12/1391 | 22:11 گفت:

اگه کازورلا بیاد جای روسیچکی و روسیچکی و آرتتا ذخیره ویلشر و کازورلا باشن + گیبس به جای کازورلا بیاد سمت چپ ( چون تو کارای تهاجمی خوبه ) فکر می کنم بهتره

mostafa forooghi در 4/12/1391 | 22:09 گفت:

میدونم آقا رسول حالا اشتباه شد باید آبرو ریزی راه بندازی؟ گیر نده...

mostafa forooghi در 4/12/1391 | 22:07 گفت:

درسته مسعود جان ولی تیم مهمتر از یک بازیکنه...در ضمن قرار نیست آرتتا و روسیچکی که 30 سال به بالا هستن 90 دقیقه بازی کنن.با هم تعویض میشن.جانشین لازمه

رسول در 4/12/1391 | 22:05 گفت:

mostafa forooghi: جان حرفت کاملا واضحه یه بارم بگی میفهمه ها D:

رسول در 4/12/1391 | 22:04 گفت:

من روسیچکی رو به کازولا ترجیح میدم ....... روسیچکی فیکس کازورلا تعویضی....... آرتتا بجاش

mostafa forooghi در 4/12/1391 | 22:03 گفت:

امیر جان درسته.ویلشر هم پاسور خوبیه هم دید بالایی داره هم خوب توپ رو جلو میبره.جک تا دو سه سال آینده بهترین هافبک بازیساز دنیا میشه. پس بازیساز داریم.فقط هافبکی لازم داریم که همکاریش کنه و در مواقع خواص بتونه جک رو پوشش بده

mostafa forooghi در 4/12/1391 | 22:03 گفت:

امیر جان درسته.ویلشر هم پاسور خوبیه هم دید بالایی داره هم خوب توپ رو جلو میبره.جک تا دو سه سال آینده بهترین هافبک بازیساز دنیا میشه. پس بازیساز داریم.فقط هافبکی لازم داریم که همکاریش کنه و در مواقع خواص بتونه جک رو پوشش بده

mostafa forooghi در 4/12/1391 | 22:03 گفت:

امیر جان درسته.ویلشر هم پاسور خوبیه هم دید بالایی داره هم خوب توپ رو جلو میبره.جک تا دو سه سال آینده بهترین هافبک بازیساز دنیا میشه. پس بازیساز داریم.فقط هافبکی لازم داریم که همکاریش کنه و در مواقع خواص بتونه جک رو پوشش بده

mostafa forooghi در 4/12/1391 | 22:03 گفت:

امیر جان درسته.ویلشر هم پاسور خوبیه هم دید بالایی داره هم خوب توپ رو جلو میبره.جک تا دو سه سال آینده بهترین هافبک بازیساز دنیا میشه. پس بازیساز داریم.فقط هافبکی لازم داریم که همکاریش کنه و در مواقع خواص بتونه جک رو پوشش بده

mostafa forooghi در 4/12/1391 | 22:03 گفت:

امیر جان درسته.ویلشر هم پاسور خوبیه هم دید بالایی داره هم خوب توپ رو جلو میبره.جک تا دو سه سال آینده بهترین هافبک بازیساز دنیا میشه. پس بازیساز داریم.فقط هافبکی لازم داریم که همکاریش کنه و در مواقع خواص بتونه جک رو پوشش بده

mostafa forooghi در 4/12/1391 | 22:03 گفت:

امیر جان درسته.ویلشر هم پاسور خوبیه هم دید بالایی داره هم خوب توپ رو جلو میبره.جک تا دو سه سال آینده بهترین هافبک بازیساز دنیا میشه. پس بازیساز داریم.فقط هافبکی لازم داریم که همکاریش کنه و در مواقع خواص بتونه جک رو پوشش بده

mostafa forooghi در 4/12/1391 | 22:03 گفت:

امیر جان درسته.ویلشر هم پاسور خوبیه هم دید بالایی داره هم خوب توپ رو جلو میبره.جک تا دو سه سال آینده بهترین هافبک بازیساز دنیا میشه. پس بازیساز داریم.فقط هافبکی لازم داریم که همکاریش کنه و در مواقع خواص بتونه جک رو پوشش بده

masoud mahmudpur در 4/12/1391 | 22:01 گفت:

مرسی اقا مصطفی.اما واقعا نمیشه به ارتتا بازی نداد واقعا خوب بازی میکنه

امیر صفای نیکو در 4/12/1391 | 21:52 گفت:

بد نیست...اما شما که فنی هستی حتما میدونی هر تیم حد اقل باید 4تا رفلکس ترکیب دلشته باشه.با توجه به ونگر بال و سبک ما این ترکیب در صورت کار ترکیبی حتما جواب میده اما....
اما با توجه به نبود توب پخش کن در این ترکیب ونگر ازش استفاده نمیکنه.بجاش از 4.2.3.1با بازی سازی ارتتا استفاده میکنه...