ایرانیان قهرمانان جهانی کلیک کردن!

نویسنده: Saeed Milani

وبلاگ من
نویسنده: Saeed Milani
بچه تهران هستم ، 30 سالمه ، عمران خوندم ، عاشق دنیس برگکمپ بودم و خواهم بود و قبل از اینکه به آرسنال بیاد آرسنالی شدم . به شخصه معتقدم مهاجم تمام عیاری با خصوصیات بازیسازی و هوش بالایی در حد برگکمپ دیگه پا به عرصه وجود نخواهد گذاشت!
کل بازدید: 422,993 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

ایرانیان قهرمانان جهانی کلیک کردن!

حذف کریمی و مجیدی از لیست محبوبها
فدراسيون بين المللي آمار و تاريخ فوتبال جهان ياسر القحطاني از عربستان سعودي را به عنوان محبوبترین بازیکن قاره آسیا انتخاب کرد. این انتخاب که بر مبنای رای های کاربران اینترنتی انجام شده، در شرایطی اعلام شد که در مقابل نامهای فرهاد مجیدی و علی کریمی عبارت Disqualified به چشم میخورد.

به نظر می رسد این دو بازیکن به دلیل تقلب هوادارانشان در ارسال رای های متعدد از سوی آی پی های منحصر به فرد از نتایج کنار گذاشته شده اند. برای ما ایرانی ها این داستان تکراری نیست، چندین سال پیش فدراسیون جهانی وزنه برداری اقدام به گزینش بهترین وزنه برداران قرن از طریق اینترنت کرد، نتیجه سرسام آور بود. تلویزیون و رسانه های ایرانی مکررا از ایرانیان سراسر جهان برای رای دادن به حسین رضا زاده دعوت کردند و یکی دو روز بعد فدراسیون این سایت به دلیل مواجه شدن با هزاران ای میل ایرانی با اشکال فنی مواجه شد.

 نمونه های مشابه کم نیستند از بالا بردن فیلم جدایی نادر از سیمین در سایت IMDb با رای های تکراری و احساسی تا همین نظر سنجی های هفتگی برنامه نود. این بروز و بیان دیگاه ها به شکلی افراطی گرایانه و احساسی می تواند از نظر جامعه شناختی ارزشمند باشد. "هنر نزد ایرانیان است و بس"این یک نقل قول قدیمی است طوری که بسیاری از ما آن را به عنوان یک واقعیت پذیرفته ایم. جمله این مفهوم را به ذهن متبادر می کند که ایرانیان انسانهایی ویژه در مقایسه با سایر ملل هستند و البته عجیب نیست که افراد موافق با این ادعا در پی اثباتش باشند. اینجاست که کلیک کردنها و اظهار نظرهای احساسی آغاز می شوند، اهمیتی ندارد که مثلا رقیبان احسان حاج صفی برای کسب عنوان بهترین مدافع کناری آسیا در اینتر و سلتیک بازی می کنند، مهم نام ایران است و کلیکی که لابد برای ایران افتخار می آفریند. (اخیرا در نظرسنجی سایت گل انگلیسی برای بهترین مدافع کنار آسیا، احسان حاج صفی با 68 درصد آرا بالاتر از یوتو ناگاتوموی ژاپنی عضو اینترمیلان و چادوری عضو سلتیک قرار گرفت!)

عده ای معتقدند افکار عمومی جامعه ایرانی در برهه هایی از امکان اظهار نظر شفاف برخوردار نبوده اند، اینجاست که هر امکان تکنولوژیکی به امکانی برای بروز ایده ها تبدیل می شود. کلیک کردن، فرستادن اس ام اس یا نوشتن نظر زیر یک مطلب با مشخصاتی که جایی ثبت نمی شوند می تواند روشی بی خطر برای اعتراض یا گاهی فریاد زدن هویت باشد.

این بروز تکنولوژیکی با ترکیب شدن با نگاه ملی شدت بیشتری می گیرد، مثلا زمانی که رای دهنده با این تصورکه مثلا با رای دادن به علی کریمی یا فرهاد مجیدی به عنوان نمایندگان ایرانی به تولید یک وجهه موجه برای ایران کمک می کند. احتمالا در نظر گرفتن نکاتی قبل از شرکت در نظرسنجی ها می تواند برای رای دهندگان ایرانی مفید باشند.

 اینکه رای های متعدد و گاها تکراری به نمایندگان ایران لزوما احترام و تشخص برای ایران به همراه نمی آورد و اینکه نگاه ناشی از افراطی گری ملی گرایانه یک نگاه سازنده نیست.


goal.com
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

nima در 1/11/1390 | 12:14 گفت:

doroste ke shayad nejad parast bashim o chan bar ray dadim vali ba tavajoh be inke varzeshgahamon nesbat be keshvaraye arabi por mishe in dorost nabode ke karimi omajidi ro hazf konan vali kolan janbamon bayad bere bala tar

توپچی جنوب در 1/11/1390 | 02:53 گفت:

من به ون پرسی رای دادم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

♥Arsenal♥ در 1/11/1390 | 00:56 گفت:

من که اصلا رای ندادم چون محبوبترین بازیکن آسیا اینا نبودن؟؟اینا محبوبترین واسه ایران بودن!!

sepehr najafian در 30/10/1390 | 23:49 گفت:

من يه راي بيشتر ندادم.

علی ارشدی در 30/10/1390 | 23:21 گفت:

البته منظورم همه ایرانی ها نبود استثنا ها همیشه و همه جا هستن ولی کلا ملت نژاد پرستی هستیم

علی ارشدی در 30/10/1390 | 23:19 گفت:

موافقم با نژاد پرست بودن ایرانی ها (متاسفانه) :(

سعید جون خدا رو شکر هنوز زنده ایم :)

رضاشاماخ چوک بندر در 30/10/1390 | 23:16 گفت:

کسی شماره ونگرنداره؟من داشتم گم کردم

arash در 30/10/1390 | 23:01 گفت:

ایرانیا نژاد پرست ترین بودن-هستن-و خواهند بود

حمید فرازی در 30/10/1390 | 22:57 گفت:

با سعید موافقم.بهتره دیگه از بحث تیم و فوتبال دور نشیم.کاش یه قسمت بحثای متفرقه تو سایت راه اندازی میشد

Saeed Milani در 30/10/1390 | 22:48 گفت:

هم Photo و هم Video هاش موجوده ، البته اصلا جای بحثش و درستی یا نادرستی کارش اینجا نیست.

حمید فرازی در 30/10/1390 | 22:46 گفت:

آره رضا شاماخ.اگه منظورت گلشیفته فراهانیه منم شنیدم

Saeed Milani در 30/10/1390 | 22:44 گفت:

بله.

رضاشاماخ چوک بندر در 30/10/1390 | 22:42 گفت:

بچه هاقضیه اون بازیگرزن اسمش گ.ف واقعیت داره؟

Saeed Milani در 30/10/1390 | 22:42 گفت:

علی زنده ای؟ :-) گفتم زیر آوار اینا موندی شاید :-) البته شوخی می کنم ها ایشالا 1000 سال زنده باشی.

اولا این بیشتر ضعف برنامه نویسی در اون سایت هاست که به یک یوزر با یک آی پی آدرس اجازه دادن بیش از یک رای رو میده! این دیگه یکی از ساده ترین چیزهاییست که نظر سنجی گذار باید پیش بینی کنه ، حتی توی سایت هایی هم که وبلاگ مجانی در اختیار کاربران قرار میدن ، موقعی که می خوای نظرسنجی بذاری یک گزینه داره که می پرسه میخوای هر نفر یک بار بیشتر نتونه شرکت کنه یا نه.

دوما خیلی حیف شد که مجیدی و کریمی حذف شدن از این رای گیری.

سوما بدون قصد توهین به هیچ قوم و قبیله و رنگ پوستی و فارغ از هر دیدگاه سیاسی و نژادپرستانه ای ،سام جان باهات کاملا موافقم ، ایرانی ها نژادپرست ترین ملت در دنیا هستند ، با اینکه چندسالیه پای آفریقایی ها به مملکت ما بیشتر باز شده واژه هایی مثل کا کا سیاه ، سیازنگی سابقه چندین صد ساله در ادبیات ما دان. یادمه تا چند سال پیش ژاپنی ها سوژه خنده این ملت بودن در برنامه های تلویزیونی! تاکاشی و دادشی رو شاید خیلی ها یادشون باشه. در حالی که فکر کنم کسی که باید به اون یکی بخنده برعکسه! یا ما تنها ملتی هستیم که واژه عرب ها رو بکار می بریم در قبال کشورهای عربی و مردمانش یا حتی در کشور خودمون درباره مردم خودمون جک می سازیم ومسخره شون می کنیم! این ها همه نشات گرفته از فقر فرهنگ مردم هست که قبلا ، 2500 سال پیش اینجور نبود اصلا ، متاسفانه در سال های اخیر به این ورطه افتادیم!

حمید فرازی در 30/10/1390 | 22:17 گفت:

بده دکتر.افراط در احساسات بده.در مورد نژاد پرستی باهات موافقم ولی این فقط ما هستیم که این کارو انجام میدیم؟ البته تفاوت ما بقیه اینه که همه رو به مبارزه با نژاد پرستی دعوت می کنیم اونوقت خودمون خواسته یا ناخواسته اینو انجام میدیم

علی ارشدی در 30/10/1390 | 22:01 گفت:

سعید لینک هایبوری ندادی :-) ×!!!!!!!!!!!!!!×

sam baygan در 30/10/1390 | 21:34 گفت:

حالا خوبه یا بده رو نمیدونم!

حمید فرازی در 30/10/1390 | 21:33 گفت:

مفاله جالبی بود آقا سعید.متاسفانه یکی از ضعف های ما ایرانیا همین افراط در احساسات هست که من خودم همیشه یکی از منتقدین این موضوع هستم.یه قول خودت به یاد حماسه نظرسنجی گل که حتی سایت گل غیرمستقیم هوادارای آرسنالو متقلب خطاب کرد.درسته که بعضی از ما چندبار رای دادیم ولی واقعا هوادارای تیمای دیگه این کارو نکرده بودن؟ چطور شد که بارسا با اون اختلاف که از رئال عقب بود به شبه ازش جلو زد؟ چطور شد که چلسی از رده های آخر در دو روز پایانی بالا اومد؟:البته این فقط یه نمونه بود و قطعا نمیشه این خطا رو انکار کرد.من به شخصه همیشه سعی کردم در همچین نظرسنجیایی فقط یه بار شرکت کنم و امیدوارم روزی این فرهنگ در جامعه ما جا بیفته اما جدا از احساسات به نظر من مساله دیگه ای هم وجود داره و اونم ترس شخص از اینکه هواداری رقیب هم بخوان این کارو انجام بدن که با توجه به نبود ضمانت(امکان بیش از یک رای دادن)این کارو انجام میدن.یعنی واقعا میشه اطمینان داشت عربا چنین کاری انجام ندادن؟در حالی که در کشوری مثل قطر قحطانی چهره منفوریه یا اماراتی ها مجیدی و کریمیو میپرستن.

sam baygan در 30/10/1390 | 21:32 گفت:

همیشه ما ملتی نژاد پرست بودیم و هستیم،حتی تو بدترین شرایط سیاسی و اقتصادی.مثل هم نژادای آلمانی خودمون!

mohammad ali در 30/10/1390 | 20:49 گفت:

:)))

Saeed Milani در 30/10/1390 | 20:46 گفت:

به یاد حماسه تاریخی آرسنالی ها در نظرسنجی سایت گل :-)