کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران


امسال هم فصل خوبی نبود! نشانه ها خبر از آن دارد که آرسنال پایین تر از تاتنهام فصل را تمام میکنند و این فشارها را زیادتر میکند. از سویی هنوز آرسنال نتوانسته صعود به لیگ قهرمانان را قطعی کند. در این مقاله "James McNicholas" نگاهی به بدترین فصل های آرسنال با آرسن ونگر داشته است.

 

ونگر- آنری


رتبه پنجم: 2005/2006
جایی که مشکلات آرسنال و آرسن ونگر آغاز شد.دابل 2001/2002 و قهرمانی بدون شکست در سایت 2003/2004 و در نهایت قهرمانی جام حذفی در سال 2004/2005 آخرین رویدادهای خوش آرسن ونگر در دهه اول قرن جدید بودند.آخرین سال در هایبوری ، همان فصل 2005/2006 بود که یکی از بدترین فصل های آرسن ونگر تا آن سال در لیگ به شمار میآمد. 11 شکست در لیگ ، تنها 68 گل زده ( 19 گل کمتر از سال گذشته) اوضاع را خراب تر کرد. آدبایور و ابودیابی در ژانویه به تیم اضافه شدند. اما باز هم تیری آنری بود که در روز آخر لیگ و در وداع با هایبوری هتریک کرد و آرسنال را در 4تیم بالای جدول جا داد. با اینکه در جزیره اوضاع نا به سامان بود اما آرسنال در اروپا خوش درخشید و مادرید را در مادرید شکست داد. اما در نهایت فینال لیگ قهرمانان مجبور شدند لمان را اخراج شده ببینند. آلمونیا گلری بود که بدون تجربه در فینال لیگ قهرمانان آمد، دو گل خورد و همه چیز برای آرسنال در آن فصل تمام شد.

 

 

ولبک


رتبه چهارم: 2015/2016
سال 2015/2016 شاید از نظر آمار و ارقام آرسنالی آماده را به خود دید اما بی تردید یکی از دردناکترین فصولی بود که هواداران توپچی به خود دیدند. در فصلی که چلسی ، یونایتد و حتی منچسترسیتی حرفی برای گفتن نداشتند، ناگهان لسترسیتی از ناکجا قدعلم کرد و همه آرزوهای آرسنال را به باد فنا داد... رانیری که بعد از قهرمانی در آن فصل حتی یک فصل دیگر نتوانست در لسترسیتی دوام بیآورد ظاهرا آمده بود تا آرسن ونگر و آرسنالش را نابود کند و برود.

 

گالاس

رتبه سوم: 2006/2007
استادیوم جدید! دردسرهای جدید! اشلی کول تابستان به چلسی رفت و گالاس به عنوان بخشی از پول این معامله به آرسنال داده شد. اما ویلیام گالاس هرگز در تیم جا نیافتاد و مشکلات زیادی را هم در بین هم تیمی ها ایجاد کرد. در لیگ که اصلا بوی قهرمانی نمیداند و در لیگ قهرمانان هم به آیندهوون باختند و حذف شدند. آرسنال هرچند در آن فصل به فینال لیگ کاپ رسید اما آرسنال با فابرگاس جوان و تئو والکات نه چندان با تجربه، نتوانست حریف چلسی با تمام ستارگانش بشود.

 

بنایون


رتبه دوم: 2011/2012
10 شکست در لیگ برتر و شکست 8-2 در برابر فرگوسن دلایل کافی و منطقی برای دادن این جایگاه به این فصل آرسنال است. آرسنال در جشن 125 سالگی باشگاه چنان خراب کرد که تا 125 سال بعد از یادها نرود. کاپیتان سسک فابرگاس راهی بارسلونا شد.ابوئه راهی ترکیه شد ،  گایل کلیچی و سمیرنصری به منچسترسیتی رفتند و با شکست 8-2 در شهر منچستر ظاهرا ناگهان مسئولین آرسنال از خواب پریدند...
چو یانگ ، اندر سانتوس،  ژروینیو ، چمبرلین ، مرتساکر ، آرتتا و جنکینسون خریدهایی بودند که آرسنال در آن تابستان انجام داد. آرسنال در ادامه یوسی بنایون را هم از چلسی قرض گرفت. آنری هم در ژانویه آمد و 40 روزی برای آرسنال بازی کرد. آرسنال در آن تابستان 51 میلیون پوند خرج بازیکنانی کرد که اکثرا بی کیفیت بودند و هرگز در تیم جا نیافتادند. 74 میلیون پوند عدد تقریبی فروش بازیکنان یا بهتر است بگوییم ستارگان آرسنال در آن تابستان بود. ینس لمان هم  اعلام بازنشستگی کرد تا تابستان تلخ توپچی ها به بدترین شکل ادامه پیدا کند.

 

 

شکست درفینال

رتبه اول: 2010/2011
فصل هایی از این بدتر را آرسنال با ونگر سپری کرده است اما این فصل به این دلیل رتبه اول را دارد که هواداران را بسیار ناامید کردند. تا قبل از فوریه سال جدید همه چیز خوب بود و آرسنال به شدت نزدیک به منسچتریونایتد میتاخت اما ناگهان همه چیز از هم پاشید. در 24 آوریل 2-1 به وستبرم باختند. 8 می در برابر استوک 3-1 باختند.15 می هم استون ویلا 2-1 آرسنال را برد. با این سه شکست بی موقع حتی برد 1-0 منچستریونایتد در امارات به تاریخ یکم می ، مشکلی را حل نکرد و در نهایت با یک تساوی 2-2 برابر فولهام آرسنال فصل را به پایان برد. آرسنال که قبل از فوریه با فاصله یک امتیازی یونایتد حرکت میکرد در پایان رقابت ها با 14 امتیاز اختلاف در مکان چهارم قرارگرفت.
آخرین تراژدی این فصل هم در ومبلی رخ داد و ارسنال در فینال لیگ کاپ 2-1 به بیرمنگام باخت.

 

تگ ها

ثبت نظر شما
4+2=

نظرات کاربران

مجتبی عابدی در تاریخ ۱۳٩٦/۰۲/۱۱ گفت »
1
فصل 2015 2016(تقدیم قهرمانی به لستر) باید رتبه اول رو کسب میکرد بعد از اون 2008 2009 و بعدش 2012 2013(کسل کننده ترین فصل کنار 2014 2015) و بعدش 2013 2014(داستان تکراری) ... این فصل ها انقدر تلخ و تکراری و کسل کننده بودن که 2011 2012 با اون نتایج عجیب , حداقل پر هیجان به شمار میرفت !!!
احمد در تاریخ ۱۳٩٦/۰۲/۱۱ گفت »
2
اگه فینال جام حذفی رو هم ببازیم بازم میریم یورو لیگ
آرمان امیراحمدی در تاریخ ۱۳٩٦/۰۲/۱۱ گفت »
3
موافقم علی /.... به نظر من این فصل بدترین فصل آرسنال در دوران ونگر میشه ... جالبه با اوزیل و سانچز میخواستیم بترکونیم هرسال بدتر از پارسال !
علي در تاریخ ۱۳٩٦/۰۲/۱۱ گفت »
4
دوستان بيايم منطقي باشيم.ما سه بازي با من يو داريم و اورتون و ساتهمبتون كه 100 در 100 هر سه تاش رو نمي تونيم ببريم،خب شيشم هم نمي شيم ميمونه فينال حذفي كه اونم 100 در 100 باختيم،خب يعني فصل بعد تو جام هاي اروپايي نخواهيم بود. به جرات ميشه گفت اين فصل بد ترين فصل تاريخ آرسنال خواهد بود.
محمد حسین در تاریخ ۱۳٩٦/۰۲/۱۱ گفت »
5
و ما در حال پیر شدن!!
رضا فضلی در تاریخ ۱۳٩٦/۰۲/۱۱ گفت »
6
نرفتن به لیگ قهرمانان رو حتی نمیتونم تصور کنم...
علی. استارا در تاریخ ۱۳٩٦/۰۲/۱۰ گفت »
7
2011-2012 و 2015-2016 بدترین فصلهایی بود که من بیاد دارم. امیدوارم بتونیم امسال جام حذفی رو بگیریم چون اگه نگیریم 2016-2017 بدترین فصل تاریخ ونگر میشه.
آرمان امیراحمدی در تاریخ ۱۳٩٦/۰۲/۱۰ گفت »
8
وقتی داشتم مینوشتم مطلب رو تمام این سال ها و اتفاقات از جلو چشمم رد شد ... چه کشیدیم این سال ها ... :(

دیگر خبرهای آرسنال

خط میانی آرسنال گل‌ نمی‌زند اما ویلوک می‌تواند حلال مشکلات شود؟
شاید تحلیل آمار باعث شود تصویر بزرگنمایی شده‌ای از ویلوک ساخته شود اما قاطعانه‌ترین چیزی که می‌توانیم درموردش بگوییم این است که ویلوک هافبکی توان‌مند در زمینه گل‌زنی و پرس کردن است.
نقل و انتقالات آرسنال: اودگارد اولویت اول آرسنال، عزم راسخ نسبت به جذب
ادو و آرتتا برنامه‌های خودشان را دارند، اما عملی شدن اهدافشان می‌تواند بسیار دشوار و طاقت‌فرسا باشد...
مانا ایوابوچی به آرسنال پیوست
یکی از بهترین بازیکنان ژاپن به جمع توپچی ها اضافه شد
مایر از آرسنال جدا شد
توپچی ها مدافع آلمانی خود را از دست دادند
 آرسنال 9 کریستال پالاس 0 Fa Cup
پیروزی پرگل توپچی ها در آخرین دیدار فصل ۲۰۲۰/۲۱

آخرین نظرات

اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
حمیدرضا در تاریخ ۱۳٩٩/۱۲/۲۸ نوشت :
تحلیل بسیار خوبی بود. لذت بردم.

مربوط به بررسی بازی آرسنال برابر تاتنهام
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی