کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

آلبرت سامبی لوکونگا با قراردادی بلند مدت از اندرلخت به آرسنال پیوست
 
این بازیکن بلژیکی در لیگ این کشور سال 2014 به این تیم پیوست و سال 2017 در 15 سالگی اولین قرارداد حرفه ای خود را به امضا رساند
 
سامبی اولین دیدار خود برای تیم اصلی را دسامبر 2017 انجام داد و در دو فصل اخیر نقشی کلیدی در اندرلخت داشته و 78 بار برای این تیم به میدان رفته است.
 
او برای تیم زیر 21 ساله های بلژیک بازی کرده و مارس 2021 به تیم اصلی دعوت شد اما بازی با یونان را از روی نیمکت ذخیره های تیمش شاهد بود. 
 
ادو گاسپار درباره این انتقال در مصاحبه با سایت رسمی گفت: " خوشحالیم که آلبرت با تیم ما قرارداد بسته. او بازیکنیست که از باشگاههای زیادی پیشنهاد داشت و از اهداف بزرگ ما بود. آلبرت بازیکنیست که مدتها در رادار ما بود و قدرت را به قلب خط میانی ما اضافه خواهد کرد. مشتاقانه منتظر پیشرفت او در تیممان هستیم."
 
میکل آرتتا نیز درباره لوکونگا گفت: " او بازیکن باهوشیست که  در دوران پیشرفتش بلوغ والایی را در عملکرد خود به نمایش گذاشته است. وینسنت کمپانی در اندرلخت به خوبی او را آموزش و رهبری کرده. به خوبی وینسنت را میشناسم و او درباره آلبرت حرف های زیادی درباره تاثیر مثبت آلبرت در اندرلخت طی سالیان اخیر به من زده است. اطمینان داریم که آلبرت در گام بعدی پیشرفت خود قرار دارد و ما مشتاقیم به عضو جدید تیممان خوش آمد بگوییم." 
 
اما آلبرت نیز پس از امضای قرارداد با باشگاه آرسنال در مصاحبه با سایت رسمی گفت: " انتقال بزرگیست چون من به مدت 10 سال در اندرلخت بازی کردم و اولین بار است که برای انتقال به باشگاهی بزرگ به کشوری دیگر می آیم. گام بزرگیست اما من احساس اطمینان و اعتماد به نفس دارم چون باید داشته باشیم. در سطح فوتبال جهانی شما باید به خودتان اعتماد داشته باشید. من مشتاق بازی در این لیگ هستم و نمیتوانم بیش از این صبر کنم." 
 
" همکاری خوبی با تیری آنری در تیم ملی بلژیک داشتم. تجربه خیلی بزرگی بود. مدت زمانی کمی که در زمین بودم او چیزهای زیادی به من یاد داد. بنابراین تجربه خیلی بزرگ و خوبی بود. فکر میکنم این برای من خیلی خوب است چون آنری اینجا اسطوره است." 
 
لوکونگا در جواب به این سوال که باکس تو باکس بازی میکند یا مهاجم تهاجمی است پاسخ داد
 
" هر دو را میتوانم بازی کنم. هم پست شماره 6 بازی میکنم هم باکس تو باکس را دوست دارم اما دیگران می گویند در پست شماره 6 بهتر هستم."
 
به آلبرت پیراهن شماره 23 اختصاص داده شده و پست پیراهنش سامبی نوشته خواهد شد.

 

ثبت نظر شما
2+8=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

آبراهام؛ ابعاد جدیدی در خط حمله یا انتقالی غیر ضروری؟
آرسنال خواهان انتقالی قرضی است، اما چلسی ۴۰ میلیون پوند طلب کرده است.
سیمون بوی به آرسنال پیوست
آرسنال این فصل هم از بایرن مونیخ بازیکن خرید
اولین مصاحبه لوکونگا با سایت رسمی آرسنال
اگر آنری اسطوره آرسنال معرفم بوده باشد برایم خیلی خوب است
سامبی لوکونگا به آرسنال پیوست
صحبت های ادو ، آرتتا و لوکونگا پس از پیوستن به آرسنال
اسمیت رو می‌ماند، اما وضعیت ویلوک به شفافیت نیاز دارد
هافبک آرسنال لاغرتر شده است. سبایوس و اودگارد به مادرید بازگشته‌اند و ژاکا هنوز در تعطیلات پس‌از یورو ٢٠٢٠ به‌سر می‌برد و موجب می‌شود ویلوک، توماس پارتی، محمد الننی و اینزلی میتلند نایلز تنها گزینه‌های خط میانی آرسنال باشند

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی