کانون رسمی هواداران آرسنال در ایراناین باور آرسن ونگری است که در حین ساختن تیمی جدید در شرایط جدید باشگاه با بازیکنان زیادی روبرو شد که پس از ناکامی یک فصل در کسب موفقیت و درو کردن عناوین با بی مهری تمام باشگاه را ترک کردند و در باشگاه جدید خود به بدترین درجات فوتبال نائل شدند .
آرسن ونگر باور دارد بازیکنانی که دارای وفاداری هستند در فوتبال موفق تر خواهند شد .
آرسن ونگر به همراه باشگاه فوتبال آرسنال در یک برنامه بلند مدت سعی کردند تا تیمی جدید متشکل از بازیکنان جوان را ایجاد کنند تا ضمن صرفه جویی اقتصادی در سال های بعدی , بتوانند تیمی قدرتمند در سال های آتی داشته باشند .
به هر صورت هزینه پنج سال بی جامی نیز برای آرسنال نمی تواند هزینه اندکی باشد اما حضور در رده های بالای فوتبال اروپا به صورت متوالی هدفی بزرگ برای باشگاه در این سال ها بوده است .
به هر صورت در همین سال ها می توان نمونه های زیادی از بازیکنانی را دید که با بی مهری باشگاه را به سمت اهداف به ظاهر بزرگتر ترک کردند و پس از برهه ای کوتاه و پس از طرد شدن از ترکیب های تیم جدیدشان به اشتباه خود پی بردند . شاید الکساندر هلب و متیو فلامینی از بارز ترین نمونه هایی باشند که هر یک در آرسنال به ستاره ای تبدیل شده بودند و پس از جدایی از این تیم کم کم نام خود را به دست فراموشی سپردند .
این هفته می تواند نوید 600 بازی رایان گیگز بازیکن ا وفادار منچستر یونایتدی ها برای این تیم باشد . بازیکن 37 سالگی که با تعهدی مثال زدنی همیشه مورد حمایت آرسن ونگر قرار گرفته است .
آرسنال نیز همواره چهره هایی مانند گیگز در تیمش داشته . چهره هایی که شاید در دوران فوتبال می توان موفقیت های بیشتری برایشان دید . تونی آدامز مردی که به آقای آرسنال معروف است با 669 بازی برای این تیم توانسته یک کاپیتان افسانه ای برای آرسنال لقب بگیرد .
شاید چهره هایی مانند گیگز و ادامز در فوتبال جدید به ندرت دیده شود . بازیکنان کنونی که هر یک با مدیر برنامه های خود سعی در انتقال های جنجالی و پر سر و صدا داشته و بیش از پرداختن به پیشرفت فوتبالشان سعی در کسب نام و شهرت دارند .
آرسن ونگر درباره این تراژدی غم انگیز فوتبال نوین گفتگو می کند :

" این بسیار لذت بخش است چرا که آخرین درس گرفته شده این است که موفق ترین بازیکنان ان هایی هستند که به باشگاهشان وفادار بوده اند .
این شامل صحبت های فراوانی با بازیکنان و مدیر برنامه هایشان است . اگر آن ها واقعا می خواهند به معنای موفقیت برسند باید در این باره فکر کنند .
من نمی خواهم مثالم را به سمت هیچ بازیکن خاصی ببرم اما دانستن این نیز جالب است . معمولا برخی مردم بازیکنان را به فکر  این می برند که شما می توانید انتقال پیدا کنید . این خوب است که این درس تایید می کند که بازیکنانی که به یک باشگاه وفادار مانده اند موفقیت بیشتری نسبت به بازیکنانی که دائم در حال جا به جایی هستند دارند .
صحبت درباره آرسنال نیست . شما گیگز و اسکولز و لمپارد را می بینید . اکر آن ها نیز هر دو سال یک بار به باشگاهی می رفتند به هیچ جا نمی رسیدند . این دلیلی بود که همیشه سعی می کردیم تا هسته ای بازیکنان را در بر بگیرد که خود را با باشگاه آمیخته بشناسد .
من می دانم که فرضیه عوض شده است اما با وجود این , باشگاه از قرار داد های خوب استفاده می کند و به سمتی می رود که نیاز به کار نباشد  . هنوز اگر شما بخواهید با روح فوتبال تقلب کنید شما واقعا به موفقیتی نخواهید رسید . "

تگ ها

ثبت نظر شما
0+3=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

 المپیک لیون 1 آرسنال 5 ( دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا)
از از دست دادن صدرنشینی تا تحقیر حریف غول کش فرانسوی، آنچه بر تیم بانوان در هفته ی پایانی مهر گذشت
 آرسنال4 تاتنهام 0 The Fa WSL
شمال لندن همیشه به رنگ قرمز
مارکیز، هورتیگ و کی روش به آرسنال پیوستند
تیم بانوان آرسنال بیشتر فروشنده بود تا خریدار

آخرین نظرات

محمد در تاریخ ۱۴۰۱/۰٦/۰۵ نوشت :
پس امانوئل آدبایور و رابین فن پرسی چی ؟

مربوط به رتبه بندی مهاجمان آرسنال از زمان جدایی تیری آنری
حمید در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۳۰ نوشت :
نحوه خارج شدن از لیگ چه جوری

مربوط به آموزش شرکت در لیگ فوتبال فانتزی
میلاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ نوشت :
ونپرسی و آدبایور درسته موقع رفتن آنری در تیم بودن ولی بعد از رفتنش اینا شکوفا شدن
همچنین بازیکنی مثل الکسیس هم باید تو این لیست قرار میگرفت

مربوط به رتبه بندی مهاجمان آرسنال از زمان جدایی تیری آنری
حمید در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ نوشت :
گابریل پاعولیستا
بلا استثنا تو هر بازی تیمو ب فنا میداد یک تنهمربوط به رتبه بندی 10 خرید بد آرسنال
vahid در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ نوشت :
چفچنکو هم میتونست تو این مقاله باشه


مربوط به 9 مورد از بدترین قراردادهای تاریخ فوتبال
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی