کانون رسمی هواداران آرسنال در ایرانشاید پس از دیدن نیمه نهایی 2009 و حذف ناباورانه ی تیم هیدینک برابر تیم محبوب میشل پلاتینی حذف جوانان ونگر در 2011 دیگر شوکه کننده نبود ولی خبرهای بعدی و اعلام اتهام برای آرسن ونگر آن قدر شگفت آور بود که حالا حتی بتوان منتظر دیدن تقدیر و ستایش از بوساکا شد.

آرسن ونگر که پس از تمرین در زمین باشگاه در "کلنی" لندن دربرابر خبرنگاران مورد سوال درباره ی این واکنش یوفا قرار گرفته بود در پاسخ به آن ها این گونه آغاز کرد: «آن ها(یوفا) من را متهم نکرده اند؛ این باشگاه آرسنال است. ما خارج از لیگ قهرمانان هستیم و یکی از بزرگترین انگیزه های خود را از دست داده ایم و در برابر تمام این آسیب ها مورد اتهام نیز قرار گرفته ایم و بدتر از همه می خواهند جلوی یوفا ابراز شرمندگی هم بکنیم!
ما کار غلطی نکرده ایم؛ سازمان دهی بازی ها با آن ها بوده و خودشان داورها را انتخاب کرده اند.»

«برای داور خجالت آور است که رابین ون پرسی را اخراج کرده چون این تصمیمی نادرست بوده است و در حالی که بازی رفت تبلیغی خوب برای بازی فوتبال بود، دیدار دوم همه را از بین برد. این تصمیم ما را نا امید کرد و همچنین هر کسی را که عاشق فوتبال بود مایوس کرد.»

«در یک بازی در این قد و قامت با نمی توانید چنین تصمیماتی کنار بیایید و این شدت عمل را ببینید. همه ی ما می فهمیم که گاهی ممکن است مرتکب اشتباه شویم و قابل درک است ولی بعد از این اشتباه چیزی که آمد دیکتاتوری و زورگویی بود. این دیگر چیزی نیست که بتوانیم درک کنیم و حس مشابهی با آن داشته باشیم.
من هر اتهامی را کاملا" رد می کنم. برای یوفا هم بهتر است که تواضع بیشتری از خود نشان دهد. بسیار برایشان بهتر است که به جای محکوم کردن کسانی که هیچ اشتباهی نکرده اند، از آن ها عذرخواهی کنند. یوفا باید بعد از ماجرای سه شنبه موضع مجزاتری [نسبت به داور] اتخاذ می کرد و آن وقت موضوع خیلی قابل پذیرش تر می شد.»

اما علاوه بر حوادث ناگوار داوری و تصمیمات بعدی یوفا که به ذات غیرقابل قبول و شگفت انگیز بود، چیزی که ماجرا را برای مرد فرانسوی و آرام "ان-5" دردناک تر می کند فرصتی است که از جوانانش برای تاریخ سازی گرفته شده. چیزی که مرد کهنه کار آرسنال را در دیدگاهی متفاوت با همتای جوانش در تیم میزبان قرار می دهد و بدون شک آن قدر سطحی نخواهد بود که بازی را قبل و پس از اخراج یکسان بداند!!
«بارسلونا هم در نیمه ی اول بجز گلی که خوردیم تنها دو شوت در چارچوب داشت. پس بجز آن تسلط کاملا" بی فایده ای در دیگر لحظات داشتند. خب در بازی اول هم ما شوت های بیشتری از بارسلونا داشتیم و مطمئنا" اگر بازی 11 به 11 باقی می ماند ماجرا نیز خیلی متفاوت نمی شد، باور کنید.»

تگ ها

ثبت نظر شما
2+3=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

آرسنال 2-1 چلسی (دوستانه)
روزی تلخ و شیرین برای بانوان آرسنال
با بیرث خرید جوان و جدید آرسنال آشنا شوید
دارنده توپ طلای لیگ زیر ۱۸ ساله ها در ترکیب توپچی ها
باشگاه آرسنال با بن وایت قرارداد بلند مدتی امضا کرد
آرسنال به بالاترین هدف این فصلش رسید
مصاحبه مفصل مانوم با سایت رسمی آرسنال
خودم را یک بازیکن تکنیکی میدانم و دوست دارم با همکاری هم تیمی هایم قفل مدافعان حریف را باز کنم ...
فریدا مانوم خرید جدید باشگاه آرسنال
استعداد بزرگ نروژی در ترکیب تیم بانوان

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی