کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران


نظم بازیها در سالهای اخیر زیر ذره بین تصاویر ویدئویی قرار داشته. عملکرد داوران نیز زیر نظر بوده است و آرسن ونگر معتقد است داورن میتوانند بوسیله بازیکنان نیز کمک شوند.

"مسلما آنها (بازیکنان) مسئولیت بزرگی دارند زیرا در ابتدا تعهدی دارند که شما به آن "تعهد اجتماعی" به هم تیمی هایشان٬ به باشگاه و به هواداران میگویید.
"اگر شما در یک تیم بازی میکنید شما فقط وظیفه این را ندارید که همپای بازیکنان تیمتان باشید. این موضوع به تمام باشگاه مرتبط است٬ بنابراین زمانی که شما به این تعهد اجتماعی احترام نگذارید مردم را ناامید خواهید کرد.
"برای مثال شبیه سازی برای خطا گرفتن. بازیکن میخواهد برنده شود و وسوسه میشود تمام حقه ها را برای کمک به برنده شدن به کار بگیرد. شما نمیتوانید او را سرزنش کنید ولی از طرفی آنها هر کاری انجام میدهند تا به تیمشان کمک کنند که برنده شود.
"به همین دلیل است که باور دارم بسیار مهم است که آنها بدانند تا چه اندازه میتوانند برای این کمک پیش بروند و اگر آنها بیش از اندازه پیش بروند٬ تنبیه میشوند. گاهی این رفتار به دلیل نگرش شخصی بازیکن نیست بلکه به دلیل میل آنها به پیروزی و کمک کردن به تیمشان برای پیروزی است."

ولی چگونه میتوان این رفتارها را از بازی خارج کرد؟ ونگر معتقد است این یک مشکل ریشه ای است و فوتبال انگلستان باید برای کنار گذاشتن آن تلاش کند.

"بهترین روش آموزش دادن بازیکنان از جوانی است٬ در این صورت آنها خواهند فهمید که تا چه اندازه برای پیروز شدن میتوانند پیش بروند. زمانی که شما میخواهید نگرش یک بازیکن ۲۵ ساله را تغییر دهید بسیار سخت تر است. بهترین زمان برای این آموزش بین ۱۰ تا ۲۰ سال است.
"همچنین باور دارم قسمت بزرگی از این رفتار به فرهنگ کشور بازیکن مربوط است. برای مثال من از فرانسه آمدم٬ جایی که اگر بازیکنی تکل بدی میرفت تمام بازیکنان دور داور جمع میشدند تا او را برای دادن کارت زرد تحت فشار بگذارند.
"زمانی که من به انگلستان آمدم اگر بازیکنی این کار را انجام میداد سایرین میگفتن که او چکار میکند؟ من این فرهنگ را دوست داشتم و فکر میکنم که فوق العاده بود. ولی در انگلستان نیز این فرهنگ آهسته آهسته وارد شد و شما هر روز بازیکنان بیشتری را میبینید که دور داور جمع میشوند."

تگ ها

ثبت نظر شما
19+9=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

ویلیامز تمدید کرد، میس به سیتی پیوست
بازیکن آینده دار آکادمی بانوان از دست رفت...
لئا ویلیامسون قرارداد جدیدی با توپچی ها به امضا رساند
مدیون باشگاه هستم. وقتش بود جبران کنم، میخواهم اینجا بزرگترین مدافع میانی جهان شوم
داستان زندگی مک کیب از زبان خودش  (قسمت اول)
از دوبلین مستقیما وارد تیمی شدم که ستارگان زیادی داشت ...
ورود نوز ، خروج ژاکا؟
چرا آرسنال ستاره ۳۵ میلیون پوندی گرگ ها را برای تغییر ساختار هافبک می خواهد
خط میانی آرسنال گل‌ نمی‌زند اما ویلوک می‌تواند حلال مشکلات شود؟
شاید تحلیل آمار باعث شود تصویر بزرگنمایی شده‌ای از ویلوک ساخته شود اما قاطعانه‌ترین چیزی که می‌توانیم درموردش بگوییم این است که ویلوک هافبکی توان‌مند در زمینه گل‌زنی و پرس کردن است.

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی