loading
در حال بررسی درخواست شما

تولد تیری آنری، پادشاه هایبوری

8/17/1977 1356/5/26 بازدید ۲,۰۲۲ بار

تیری آنری ، معروف به کینگ آنری متولد ۱۷ آگوست ۱٩۷۷ در فرانسه است.

او در سالهای ۱٩۸۳ تا ۱٩۸٩در تیم نوجوانان شهر زادگاهش بازی میکرد (از ٦ سالگی) . سپس بین سالهای ۱٩۸٩ تا ۱٩٩۰ به باشگاه پالایسو و از ۱٩٩۰ تا ۱٩٩۲ ویری چاتیلون و ۱٩٩۲ تا ۱٩٩۴ ورسای نقل مکان کرد و زیر نظر ربیان مختلفی فوتبال را آموخت . اولین فعالیت حرفه ایی او با باشگاه موناکو آغاز شد . درست در سن ۱۷ سالگی و در این زمان او بعوان یار مهاجم برزیلی موناکو - سونی اندرسون - قرار گرفت .

اولین تجربه ملی او در سال ۱٩٩۷ مقابل تیم ملی آفریقای جنوبی بود. او با پیراهن آبی تمی ملی کشورش در سال ۱٩٩۸ به قهرمانی جهان دست یافت . و در آن سری مسابقات ۳ گل به ثمر رساند . همچنین با تیم ملی فرانسه به عنوان قهرمانی اروپا هم دست یافت . (سال ۲۰۰۰) در این سالها او همچنان بعنوان امتیاز آورترین بازیکن تیمش بود و سر انجام در سال ۲۰۰۳ جام کنفدراسیون ها را فتح کرد. بعد از مسابقات جام جهانی ۱٩٩۸ فرانسه او از تیم موناکو جدا شد و یونتوس ایتالیا پیوست .

مبلغ قرار داد او در آن زمان ۱۴ میلیون پوند بود . و بعلت اینکه او با سیستم بازی دفاعی ایتالیایی و استفاده نادرست از او در پست تیمی او این تیم را ترک کرد. در زمانی که او در یونتوس بود تنها ۳ گل برای تمیش در طول یک فصل به ثمر رساند . در سال ۱٩٩٩ با مبلغ ۱۰.۵ پوند به باشگاه آرسنال پیوست و باز هم با مربی اش در تیم موناکو کار می کرد کسی نبود جز ارسن ونگر .
آرسن ونگر او را درست در جایی قرار داد که پست تخصصی اش بود و روان در آن بازی می کرد. از سال ۲۰۰۵ او کاپیتان تیم آرسنال بود . قبل از او یک فرانسوی دیگر به نام پاتریک ویرا این سمت را داشت .

او رکورد های جالبی را از خودش در تیم آرسنال و لیگ برتر انگلستان بر جای گذاشت :
اقای گل انگلستان با ۳۲ گل زده
۱۰۰ گل در مسابقات لیگ برتر
بیش از ۱۷۴ گل زده برای باشگاه آرسنال که کسی این رکورد را نداشته است تا کنون

او همچنین جایزه های زیادی را کسب کرده است از جمله :
سه بار از طرف انجمن نویسندگان ورزشی به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد
دو بار بعنوان مرد سال فوتبال فرانسه انتخاب شده است
آقای گل انگلستان با ۳۲ گل زده

در فصل ۰٦-۲۰۰۵ از طرف باشگاه های بارسلونا و رئال مادرید پیشنهاد هایی به او شد و این امر باعث شد تا آرسنالی ها قرارداد خود را با کاپیتان تیمشان تمدید کنند . و او بطور شفاهی با آرسنال توافق کرد و از ۲۸ آپریل ۲۰۰٦ او دیگر هیچ تعهد رسمی به آرسنال ندارد .

او چندی بار در آگهی های تبلیغاتی رنو فرانسه حاضر شده است و در سال ۲۰۰۳ او به همرا همسر انگلیسی اش که یک مدل می باشد در تبلیغی برای شرکت پپسی حاضر شدند. آنری در سال ۲۰۰۱ مبلغ ٩ میلیون پوند با شرکت نایک قرار داد بست و تبلیغات انحصاری این شرکت راانجام داد .بعد از مسابقات جام جهانی آلمان قرار داد او با شرکت نایک تمام می شود و آنری مدل شرکت ریباک خواهد بود . همچنین او بعنوان مدل مرد مارک معروف Estee Lauder می باشد .

آدر ۲۷ می ۲۰۰۵ اولین فرزند او و همسرش نیکول مری Nicole Merry .به دنیا آمد.. همسرش یک مدل انگلیسی می باشد . آنها در Hampstead در قسمت شمالی لندن زندگی می کنند . او به راحتی به زبانهای فرانسه انگلیسی و ایتالیایی صحبت می کند و تنها کسی است که سه جایزه مهم فوتبال را برنده شده است
آنری در ژانویه ۲۰۱۲ باری دیگر به آرسنال پیوست و قرارداد ۲ ماه بست.

تیری آنری هم اکنون ، بعد از خداحافظی از فوتبال در اسکای مشغول به کار شده است و در برنامه های تفسیر فوتبال شرکت میکند.

» مجموعه ای بهترین گل های آنری برا شما اماده شده است میتوانید آنرا مشاهده نمایید.