کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران


لورن کوشلنی نفر بعدی است که پس از عمکلرد درخشانش در خط دفاعی آرسنال با 4.29 درصد آراء در جایگاه چهارم این رده بندی قرار گرفت

گزارشگر سایت رسمی راب کلی (Rob Kelly) نظرش را درباره ی این بازیکن 26 ساله بیان می کند.


در مقاطعی از نخستین فصل حضور لورن کوشلنی در آرسنال او توسطبرخی از تماشگران مورد انتقاد قرار میگرفت و معتقد بودند که او برایفوتبال انگلستان مناسب نیست.برای آن ها پیشرفت عملکرد، تاثیر آسودگی وآرامش در دفاع و عملکرد موثر و مهیج او مقابل بارسلونا فراموش شده بود واز نظر آن ها او ظاهرا به اندازه کافی خوب نبود.

در این زمان این منتقدان هیچ کجا پیدا نمی شوند.این بازیکن 26 ساله دردومین فصل حضور خود برای تیم آرسن ونگر بسیار موثر بود و کاملا اعتقادمربی به خود را زمانی که با او به عنوان یکی از ستارگان نوظهور در فوتبالفرانسه قرارداد به امضا رساند تصدیق کرد.

آرسن ونگر اظهار داشت: " ما او را در فرانسه پیدا کردیم البته از یک تیمکوچکتر اما شما می توانستید ببینید که او چیزهای خاصی دارد.باور دارم شماتوانستید سال گذشته پیش از آن استعداد و پتانسیل او را ببینید اما تسلطیکه این فصل بر روی نبردهای تن به تن پیدا کرده را نداشت.شخصا باور دارماین مساله او را به یکی از مدافعان مرکزی سطح بالا در لیگ برتر تبدیل کردهاست."

کم تر کسی با این اظهارات و ارزیابی مخالف است، حداقل هم تیمی هایش کهانتظار دارند هرهفته یک نمایش سطح بالا در خط دفاعی داشته باشد با آنموافق هستند.

توماس ورمالن اظهار داشت: " او در این فصل شگفت انگیز بود و درک نمیکنمچرا در نخستین فصل حضورش در اینجا انتقادات زیادی علیه او وجود داشت.او ازهر جهت خوب است، سریع و قوی است و با توپ نیز خوب کار میکند.تنها چیزهایزیادی درمورد دفاع کردن وجود دارد که او در آن ها واقعا خوب است و به همیندلیل من او را دوست دارم."

مصدومیت زوج لورن در مرکز دفاع باعث تغییر در عملکرد او شد اما علی رغماین موضوع او نمادی از ثبات به شمار می آید. حضور مطمئن او، تسلطش روی توپو توانایی تشخیص خطرات باعث شد در مقاطع سخت به کمک تیم بیاید.

نه فقط این، بلکه او در حرکت رو به جلو، زمانی که شرایط اجازه بدهد هممطمئن عمل می کند. هواداران آرسنال به یاد می آورند که او چگونه با حرکتانفجاری رو به جلویش در دیدار جام اتحادیه مقابل استون ویلا برای آرسنالپنالتی بدست آورد و باعث پیروزی 3-2 آرسنال شد او همچنین در امر گلزنی همپیشرفت کرده و نشان داده اگر بخواهد می تواند گلزنی کند همانطور که مقابلمیلان و فولام این مسئله را نشان داد.

اما مهم ترین حرکت تهاجمی او در آخرین دیدار لیگ و در آخرین نیمه ی بازیانجام شد در دیداری که آرسنال برای صعود به لیگ قهرمانا نیاز به پیروزیداشت وست برومویچ توانسته بود نتیجه 2-2 را حفظ کند. اما لورن در زماندرست در موقعیت درست حضور پیدا کرد تا برنده را تعیین کند و اینگونه بهنظر می رسد که بازیکنی که بیشترین پیشرفت را در این فصل داشته است مهمترین گل را نیز به ثمر رسانده است.

فقط هواداران آرسنال نبودند که متوجه قدم های بلند لورن شدند. لوران بلانمربی فرانسه هم بازیکن 26 ساله توپچی ها را برای بازی مقابل آمریکا به کارگرفت که با پیروزی 1-0 فرانسه همراه شد همچنین لورن برای ترکیب اصلی یورو2012 هم به تیم ملی دعوت شده است.

و این دستاورد برای مردی که گمان میشد مناسب فوتبال انگلیس نیست آنقدر ها هم بد به نظر نمی رسد.

----------------
با تشکر ویژه از علی ارشدی

AliAres2010

تگ ها

ثبت نظر شما
5+2=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

با بیرث خرید جوان و جدید آرسنال آشنا شوید
دارنده توپ طلای لیگ زیر ۱۸ ساله ها در ترکیب توپچی ها
باشگاه آرسنال با بن وایت قرارداد بلند مدتی امضا کرد
آرسنال به بالاترین هدف این فصلش رسید
مصاحبه مفصل مانوم با سایت رسمی آرسنال
خودم را یک بازیکن تکنیکی میدانم و دوست دارم با همکاری هم تیمی هایم قفل مدافعان حریف را باز کنم ...
فریدا مانوم خرید جدید باشگاه آرسنال
استعداد بزرگ نروژی در ترکیب تیم بانوان
آبراهام؛ ابعاد جدیدی در خط حمله یا انتقالی غیر ضروری؟
آرسنال خواهان انتقالی قرضی است، اما چلسی ۴۰ میلیون پوند طلب کرده است.

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی