کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران


لورن کوشلنی نفر بعدی است که پس از عمکلرد درخشانش در خط دفاعی آرسنال با 4.29 درصد آراء در جایگاه چهارم این رده بندی قرار گرفت

گزارشگر سایت رسمی راب کلی (Rob Kelly) نظرش را درباره ی این بازیکن 26 ساله بیان می کند.


در مقاطعی از نخستین فصل حضور لورن کوشلنی در آرسنال او توسطبرخی از تماشگران مورد انتقاد قرار میگرفت و معتقد بودند که او برایفوتبال انگلستان مناسب نیست.برای آن ها پیشرفت عملکرد، تاثیر آسودگی وآرامش در دفاع و عملکرد موثر و مهیج او مقابل بارسلونا فراموش شده بود واز نظر آن ها او ظاهرا به اندازه کافی خوب نبود.

در این زمان این منتقدان هیچ کجا پیدا نمی شوند.این بازیکن 26 ساله دردومین فصل حضور خود برای تیم آرسن ونگر بسیار موثر بود و کاملا اعتقادمربی به خود را زمانی که با او به عنوان یکی از ستارگان نوظهور در فوتبالفرانسه قرارداد به امضا رساند تصدیق کرد.

آرسن ونگر اظهار داشت: " ما او را در فرانسه پیدا کردیم البته از یک تیمکوچکتر اما شما می توانستید ببینید که او چیزهای خاصی دارد.باور دارم شماتوانستید سال گذشته پیش از آن استعداد و پتانسیل او را ببینید اما تسلطیکه این فصل بر روی نبردهای تن به تن پیدا کرده را نداشت.شخصا باور دارماین مساله او را به یکی از مدافعان مرکزی سطح بالا در لیگ برتر تبدیل کردهاست."

کم تر کسی با این اظهارات و ارزیابی مخالف است، حداقل هم تیمی هایش کهانتظار دارند هرهفته یک نمایش سطح بالا در خط دفاعی داشته باشد با آنموافق هستند.

توماس ورمالن اظهار داشت: " او در این فصل شگفت انگیز بود و درک نمیکنمچرا در نخستین فصل حضورش در اینجا انتقادات زیادی علیه او وجود داشت.او ازهر جهت خوب است، سریع و قوی است و با توپ نیز خوب کار میکند.تنها چیزهایزیادی درمورد دفاع کردن وجود دارد که او در آن ها واقعا خوب است و به همیندلیل من او را دوست دارم."

مصدومیت زوج لورن در مرکز دفاع باعث تغییر در عملکرد او شد اما علی رغماین موضوع او نمادی از ثبات به شمار می آید. حضور مطمئن او، تسلطش روی توپو توانایی تشخیص خطرات باعث شد در مقاطع سخت به کمک تیم بیاید.

نه فقط این، بلکه او در حرکت رو به جلو، زمانی که شرایط اجازه بدهد هممطمئن عمل می کند. هواداران آرسنال به یاد می آورند که او چگونه با حرکتانفجاری رو به جلویش در دیدار جام اتحادیه مقابل استون ویلا برای آرسنالپنالتی بدست آورد و باعث پیروزی 3-2 آرسنال شد او همچنین در امر گلزنی همپیشرفت کرده و نشان داده اگر بخواهد می تواند گلزنی کند همانطور که مقابلمیلان و فولام این مسئله را نشان داد.

اما مهم ترین حرکت تهاجمی او در آخرین دیدار لیگ و در آخرین نیمه ی بازیانجام شد در دیداری که آرسنال برای صعود به لیگ قهرمانا نیاز به پیروزیداشت وست برومویچ توانسته بود نتیجه 2-2 را حفظ کند. اما لورن در زماندرست در موقعیت درست حضور پیدا کرد تا برنده را تعیین کند و اینگونه بهنظر می رسد که بازیکنی که بیشترین پیشرفت را در این فصل داشته است مهمترین گل را نیز به ثمر رسانده است.

فقط هواداران آرسنال نبودند که متوجه قدم های بلند لورن شدند. لوران بلانمربی فرانسه هم بازیکن 26 ساله توپچی ها را برای بازی مقابل آمریکا به کارگرفت که با پیروزی 1-0 فرانسه همراه شد همچنین لورن برای ترکیب اصلی یورو2012 هم به تیم ملی دعوت شده است.

و این دستاورد برای مردی که گمان میشد مناسب فوتبال انگلیس نیست آنقدر ها هم بد به نظر نمی رسد.

----------------
با تشکر ویژه از علی ارشدی

AliAres2010

تگ ها

ثبت نظر شما
10+8=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

 المپیک لیون 1 آرسنال 5 ( دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا)
از از دست دادن صدرنشینی تا تحقیر حریف غول کش فرانسوی، آنچه بر تیم بانوان در هفته ی پایانی مهر گذشت
 آرسنال4 تاتنهام 0 The Fa WSL
شمال لندن همیشه به رنگ قرمز
مارکیز، هورتیگ و کی روش به آرسنال پیوستند
تیم بانوان آرسنال بیشتر فروشنده بود تا خریدار

آخرین نظرات

محمد در تاریخ ۱۴۰۱/۰٦/۰۵ نوشت :
پس امانوئل آدبایور و رابین فن پرسی چی ؟

مربوط به رتبه بندی مهاجمان آرسنال از زمان جدایی تیری آنری
حمید در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۳۰ نوشت :
نحوه خارج شدن از لیگ چه جوری

مربوط به آموزش شرکت در لیگ فوتبال فانتزی
میلاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ نوشت :
ونپرسی و آدبایور درسته موقع رفتن آنری در تیم بودن ولی بعد از رفتنش اینا شکوفا شدن
همچنین بازیکنی مثل الکسیس هم باید تو این لیست قرار میگرفت

مربوط به رتبه بندی مهاجمان آرسنال از زمان جدایی تیری آنری
حمید در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ نوشت :
گابریل پاعولیستا
بلا استثنا تو هر بازی تیمو ب فنا میداد یک تنهمربوط به رتبه بندی 10 خرید بد آرسنال
vahid در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ نوشت :
چفچنکو هم میتونست تو این مقاله باشه


مربوط به 9 مورد از بدترین قراردادهای تاریخ فوتبال
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی