کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

این اولین فصل بدون مصدومیت برای کاپیتان بود و او توانست به عناوین بهترینبازیکن فصل از دید اتحادیه بازیکنان حرفه ای و بهترین بازیکن فصل از دید فوتبالی نویسان دست یابد.

رابین با کسب آرا قابل توجه 77.7 درصدی توانست عنوان بهترین بازیکن فصل آرسنال را با نظر مردم کسب کند.در اینجا خبرنگار Arsenal.com راب کلی نظراتش را در مورد این بازیکن هلندی پویا و پر انرژی میدهد.


اینکه دنیس برگکمپ - کسی که معیار موفقیت بود - به شما بگوید فوق العاده٬ کاملا نشان دهنده این است که شما تا چه اندازه خوب بوده اید. ولی برگکمپ تنها یکی از توپچی های سابق و حال حاضر آرسنال است که لب به تمجید از فصل رویایی رابین گشوده اند.

آندره سانتوس میگوید:" کاپیتان یک سطح بالاتر از بازیکن برزیلی بزرگ ،رونالدو است.ری پارلر عقیده دارد او هم طراز با مسی و رونالدو است و یکیاز بهترین بازیکنان جهان است.تئو والکات ادعا میکند او میتواند از تیری هانری پیروی کند و تبدیل به افسانه باشگاه شود."

اسطوره آرسنال تیری آنری شکی در بزرگی رابین ندارد. "در مورد رابین چه میتوانم بگویم؟ وقتی او به اینجا آمد من در باشگاه بودم و دیدم که در ابتدای کار او کسی نبود که به راحتی بتوانید با اون کنار بیایید٬ فکر کنم مانند خودم. ولی دیدن اینکه او تا چه اندازه پیشرفت کرده شگفت انگیز است. من تنها او را تحسین میکنم. جدا کردن کاری که او اکنون انجام میدهد - نه فقط از نظر گلها بلکه از نظر درجه - از رونالدو ومسی مسخره است."

آمارهای او نیز داستان خود را دارند:37 گل،13 پاس گل،بهترین بازیکن فصل از دید اتحادیه بازیکنان حرفه ای و بهترین بازیکن فصل از دید فوتبالی نویسان،برنده کفش طلا و در حال حاضر بهترین بازیکن فصل آرسنال از نظر هواداران.امسال واقعا سالی بود که رابین عضو خانواده سلطنتی فوتبال شد.

نشانه هایی در رقابتهای فصل گذشته وجود داشت.جایی که رابین با زدن 18 گل در17 بازی پایان قدرتمندی داشت.اما با توجه به مشکلات آسیب دیدگی که او داشتانتظار نمی رفت ونپرسی بتواند 37یا 38 بازی در این فصل به میدان برود.این تمام تفاوتی بود که او در تاریخ به نام خود ثبت کرد.

اعطای بازوبند کاپیتانی در تابستان گذشته یکی دیگر از کارهای به موقع و عالی ونگر بود.ونگر میگوید:"او نقش خود را در داخل و خارج زمین به طور جدی انجام داد. من فکر میکنم او به خوبی به هدفش چیزهایی اضافه کرد.
چرا که ممکن است او حتی متعهد تر شود.زیرا که او احساس مسئولیت پذیری بیشتری میکند.او در این نقش رشد کرد.بهترین روش کاپیتانی برای من این است که او بازیکن فوق العاده ای باشد.این بهترین راهی است که او در تیم احترام به دست می آورد.رابین این کار را به خوبی انجام داد."

آرسنالی ها در روز اول مسابقات لیگ برتر در خارج از خانه مقابل نیوکاسل به تساوی رسیدند که در این بازی ونپرسی موفق به گلزنی نشد.اما رابین به زودی گلزنی اش را شروع کرد.مهمترین گلهای او برابر اودینزه و منچستر یونایتد تا قبل از ماه اوت بود.

او با گلزنی مقابل بولتون تبدیل به هفدهمین بازیکن آرسنال شد که از مرز 100گل عبور کرده است.او در ادامه روند گلزنی اش توانست در ماه اکتبر 7 گل به ثمر برساند.
همچنین او ثابت کرد هنگامی که به او احتیاج بیشتری هست میتواند کارهای زیادی انجام دهد.او در مقابل ساندرلند در اواخر بازی با یک ضربه آزاد موفقبه گرفتن امتیاز شد.

سپس او با هتریک مقابل چلسی به جهان نشان داد که آنها واقعا پس از شروعی دشوار دوباره به رقابتها بازگشته اند.
او نمایش های فوق العاده اش را ادامه داد و در بازی مقابل نورویچ با یک ضربه استادانه با پای راست موفق به گلزنی شد و سپس در مقابل دورتموند توانست با سر گلزنی کند.که این گلها نشان داد که او تنها با پای چپ گلزنی نمیکند.

رابین همواره مرد موقعیت های بزرگ است، او در روز جشن 125 سالگی باشگاه، مقابل اورتون بهترین گل فصل را به ثمر رساند. ساختن مجسمه ها،توجه به اسطوره ها جشن های پیش از بازی همه و همه اتفاقی ویژه لازم داشتند تا جشن کامل شود و رابین با ضربه والی حیرت انگیزش شادی استادیوم امیرتس را کامل کرد.

زمانی که تیم در کریسمس و ژانویه دچار افت شده بود روند گلزنی او همچنان برجسته بود و زمانی که در ماه فوریه به نظر می رسید تعادل در داربی شمال لندن بر قرار شده است این رابین بود که با ضربه ی شگفت انگیز خود تساوی را برای آرسنال بازیافته بود.

در مسابقه ی بعدی مقابل لیورپول احیای مجدد آرسنال دوباره مورد آزمایش قرار گرفت رابین با یک ضربه ی سر دوباره آرسنال را به جریان بازی برگرداندو سپس دوباره با پاسی تماشایی از الکس سانگ و با یک ضربه ی والی در آخریندقایق دروازه لیورپول را برای دومین بار باز کرد تا 3 امتیاز بازی از آن توپچی ها شود.

در این مقطع گل های بیشتری -مثل پاس گل ها مثل، جوایز- در راه بودند. رابین دچار افت شد اما درست موقعی که تیم به او احتیاج داشت دوباره بلند شد و گل تساوی بخش در خانه ی استوک و همچنین دو گل در برابر نورویچ به ثمررساند تا برای کسب رتبه ی سوم به تیم کمک کند.

آرسن ونگر:

"بله او فراتر از انتظاراتم ظاهر شد نه فقط در زمینه ی کیفیت بازی هایش چون در این زمینه واقعا از او انتظار بالایی داشتم این کاملا مهارت فوتبالی است چیزی که در حد فراتر از انتظارات من بود تعداد گلهایی بود که او به ثمر رساند. او به عنوان کاپیتان به اندازه ی کافی شورانگیز و موثر ظاهر شد. او درون و بیرون زمین بی نهایت خوب عمل کرد"

این بهترین فصل رابین بود زمانی که او پتانسیل عظیم خود را نشان داد و جایگاهش در بین بهترین بازیکنان جهان را بدست آورد و تماشای این واقعا لذت بخش است.

تگ ها

ثبت نظر شما
13+3=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

ویلیامز تمدید کرد، میس به سیتی پیوست
بازیکن آینده دار آکادمی بانوان از دست رفت...
لئا ویلیامسون قرارداد جدیدی با توپچی ها به امضا رساند
مدیون باشگاه هستم. وقتش بود جبران کنم، میخواهم اینجا بزرگترین مدافع میانی جهان شوم
داستان زندگی مک کیب از زبان خودش  (قسمت اول)
از دوبلین مستقیما وارد تیمی شدم که ستارگان زیادی داشت ...
ورود نوز ، خروج ژاکا؟
چرا آرسنال ستاره ۳۵ میلیون پوندی گرگ ها را برای تغییر ساختار هافبک می خواهد

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی