کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران


توپچی ها از سال 2005 تا کنون هیچ جامی نبرده اند و حالا به شدت تبدیل به الگویی شدند که در مورد جنگ بین فوتبال سنتی و فوتبال متکی بر پول امروز روی آنها قضاوت و بررسی می شود. جایگاه باشگاه شمال لندنی به عنوان یک قدرتبزرگ حالا بیش از هر زمانی دیگری در تاریخ لیگ برتر مورد تهدید قرار گرفتهاست.

آرسن ونگر قبل از هدایت تیمش در بازی تدارکاتی مقابل تیم هنگ کنگی پاورهوسکیجی در این کشور و تنها کمی قبل از اینکه جریان خروج یا عدم خروج ونپرسی از آرسنال طوفانی در رسانه ها به پا کند ، مصاحبه ای اختصاصی را در مورد مشکلات فوتبال مدرن ، فیر پلی مالی و نیز مسائل مختلف پیرامون آرسنال با تایم اوت هنگ کنگ انجام داده است که در زیر با هم می خوانیم :

سلام آرسن ، ما منتظر حضور تابستانه آرسنال در هنک گنک هستیم. فصل گذشته برای توپچی ها بسیار نفسگیر بود اما درآخر شما کار را در مکان سوم جدول تمام کردید. چگونه نهایتا به این مقام راضی شدید؟

وقتی شما سرمربی باشگاه فوتبال آرسنال هستید ، هر فصل را با جاه طلبی برای قهرمانی در جام ها شروع می کنید. و ما باور داریم که توانایی انجام آن را داشتیم. ما به آن دست نیافتیم بنابراین نمی توانم بگویم که فصلی فوق العادهسپری کردیم. اما فکر می کنم اگر به طور کامل به رقابت ها نگاه کنید ما تنها 2 بازی از 16 بازی آخرمان در لیگ را باختیم و این یک عملکرد فوق العاده است. همانطور که گفتید در پایان ما با 70 امتیاز در مکان سوم قرار گرفتیم که قابل احترام است. و نیز ما برای پانزدهمین سال متوالی جواز حضور در لیگ قهرمانان را کسب کردیم. البته که ما بسیار به آن افتخار می کنیم ، به خصوص با شروع بدی که در ابتدای رقابت ها داشتیم.

دقیقا! شروع فصل برایتان ایده آل نبود...

ما تا آخرین دقایق پنجره نقل و انتقالات ترانسفرهای بسیار سختی داشتیم. سپسشروع سختی در لیگ برتر داشتیم همراه با شک و عدم اعتمادی که تیم را فراگرفته بود. ما 4 بازی از 7 بازی اولمان را باختیم و در ماه سپتامبر در رده هفدهم جدول بودیم. در آن لحظه بسیار سخت است که تصور کنید در انتها سومخواهید شد. بنابراین بخاطر انجام این مهم به تیمم افتخار می کنم. بسیار بهخاطر شخصیتی که تیم در این راه از خود نشان داد احساس غرور میکنم.به عنوانیک تیم فوتبال ما تنها با فوتبالمان ارزیابی می شویم اما در این فصل ما تنها در این مورد تست نشدیم. ما در استحکام همدلی و وحدت خود مورد ازمایش قرار گرفتیم. ما به شدت امتحان شدیم و هیچ ضعفی نشان ندادیم. همدلی خود راحفظ کردیم و در نهایت بازگشتیم. این درس خوبی برای همه است. در مقاطعی همهشگفت زده بودند که ما داریم چه می کنیم اما به شکلی استثنایی به لحاظ ذهنیقوی ماندیم و به راهمان ادامه دادیم.مردم در این باره صحبت می کنند که فصل گذشته به لحاظ کیفی یکی از بهترین فصول لیگ برتر بود. نظرتان در مورد کیفیت لیگ چیست؟


باید بگویم که فکر می کنم یک فصل هیجان انگیز استثنایی بود. تلاش تا لحظه آخر. دقیقا نمی دانم چرا اما رقابت باز و گسترده ای بود. تیما ها بی پروا وهجومی بازی میکردند و واقعا برای فوتبال بازی کردن به میدان می آمدند. و اینکه ما مهاجمان با کیفیتی در لیگ داریم تنها توضیحی است که برای آن دارم.و البته این موضوع باعث به وجود آمدن یک بازی جذاب برای تماشاگران می شود.و شکلی که لیگ به پایان رسید هم به این موارد اضافه شد زیرا هیچ چیز در هیچ کجا قبل از روز پایانی مشخص نبود و بعد از مدت های زیادی این برای اولین بار اتفاق افتاد.


در فصل پیش رو چه اهدافی دارید؟

دوباره اولویت ما جنگیدن برای قهرمانی لیگ و لیگ قهرمانان اروپاست تا فصل را در بهترین حالت ممکن تمام کنیم بهترین حالت ممکن نیز فقط مقام اول است به همین سادگی. رقابت در بالاترین سطح خود قرار دارد و بسیاری ارزوی آن رادارند. بنابراین بیایید به روشی که دوست داریم در آن فوتبال بازی کنیم ادامه دهیم و من باور دارم که می توانیم نشان دهیم که توانایی رقابت را داریم. در اروپا هم هدفمان همین است.

برای اینکه یک تیم ناکام لقب نگیرید باید چه جامهایی را کسب کنید؟

دو جام مهم برای تیمی انگلیسی در سطح ما وجود دارد، یکی لیگ برتر و دیگری لیگ قهرمانان، بقیه جامها هم طبیعتاً مهم هستند ولی نمی توانند به طور واقعی کیفیت تیم شما را نشان دهند، قهرمانی در لیگ این کار را می کند، می خواهیم قهرمان لیگ برتر شویم و باور داریم با منابعی که در اختیار داریم و نیز نگرشمان می توانیم اینکار را انجام دهیم.

در طول سالهای اخیر چیزهای زیادی در فوتبال تغییر کرده است، شامل ورود سرمایه های جدید به فوتبال ، مثلاً باشگاه های منچستر سیتی و پاریس سن ژرمن، اگر بخواهیم به طور واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم آیا آرسنال می تواند در این سطح با آنها رقابت کند؟ اگر جواب مثبت است چگونه؟

در درجه اول بابد بگویم اینکه نمی توانیم مثل باشگاه های ثروتمند خرج کنیمبه این معنی نیست که در زمین هم نمی توانیم با آنها رقابت داشته باشیم، وقتی من به انگلستان آمدم چنین مساله ای وجود نداشت، همه باشگاه ها با سرمایه خودشان اداره می شدند، چلسی ها و منچستر سیتی ها حالا مشکلات جدیدی هستند، اما با وجود همه اینها چیزی که تغییر نکرده سیاست ماست، ما مثل همیشه به دنبال بازیکنان سطح بالا هستیم و اگر به 15 سال گذشته نگاه کنید می بینید ما همیشه بازیکنان سطح بالایی داشته ایم، اینکه از نظر مالی توان رقابت نداشته باشید به این معنا نیست که نمی توانید قهرمان شوید.


شما همیشه رویکردی اقتصادی در مورد خریدهای جدید و دستمزدها دارید، واکنش شما در قبال نا امیدی هواداران از خریدهای بزرگ چیست؟

من برای مدت بسیار زیادی است که در فوتبال هستم و فکر نمی کنم فقط خرج کردن پول قابل دفاع باشد، خرج کردن برای بازیکنان بزرگ قابل دفاع است، امااینکه فقط خرج کنید مثل این است که نگران هستید، هواداران ما به جای متهم کردن باشگاه می توانند به روشی که ما باشگاه را اداره می کنیم افتخارکنند، به کیفیت بازیکنانی که داریم و همچنین وضعیت مالی موجود در باشگاه،آنها دلایل زیادی برای افتخار کردن به این باشگاه در حال حاضر دارند، ما در زمان کوتاهی یک تیم و یک استادیوم ساخته ایم و وضعیت مالی قدرتمندی داریم و همیشه هم در بالاترین سطح بوده ایم.

فکر می کنید اجرای برنامه فیر پلی مالی چه تاثیری در بازار نقل و انتقالات و همچنین موفقیت آرسنال خواهد داشت؟

قبل از اینکه در مورد تاثیر آن بدانیم باید متوجه شویم این قانون تا چه اندازه کارآمد خواهد بود، ولی در مجموع معتقدم این قانون لیگ برتر را هیجانانگیز تر می کند. وقتی به تاریخ انگلستان نگاه می کنید تیمهایی مثل ناتینگهام فارست، استون ویلا و دربی کانتی قهرمان لیگ شده اند، اگر چنین چیزی دوباره ممکن شود خیلی جالب خواهد بود، اگر قوانین به همان صورت که اعلام شده اند اجرا شوند قطعاً یک امتیاز بزرگ برای باشگاه آرسنال خواهد بود و ما به خوبی آماده اجرای آن هستیم، نمی خواهم بهانه تراشی کنم ولی ما می خواهیم تجارت سالمی داشته باشیم، به نظر من قهرمان شدن با هزینه ای 150میلیون پوندی در یک سال شایسته تحسین نیست. به نظر من این که دخل و خرجتان با هم بخواند و پولی که خودتان به دست آورده اید را خرج کنید نکته ای ضروری است و عقلانی به نظر می رسد.

در هفته های آتی چه برنامه ای برای تقویت تیم دارید؟ آیا پست به خصوصی هست که به دنبال تقویت آن باشید؟

تا اینجا ما پودولسکی را خریده ایم که مهاجم سطح بالایی است، یک تمام کننده عالی که بیش از 100 بازی برای تیم ملی آلمان انجام داده است، او بازیکن قدرتمندی است و گزینه های هجومی ما را افزایش می دهد، از این خرید خیلی خوشحالیم، فعلاً چیزی بیشتر از این نمی گویم ولی ما همیشه به دنبال اضافه کردن بازیکنان با کیفیت به تیممان هستیم.


فصلگذشته شما به دليل اينكه فعاليت خود در نقل و انتقالات را بسيار دير انجام داديد مورد انتقاد زيادی قرار گرفتيد. اين فصل قصد داريد اين مساله را تغيير دهيد؟

صادقانهبگويم بله ، فصل گذشته فصل پر دردسری برای‌ ما بود چرا كه كار خود در نقلانتقالات را ساعت 11:55 شب 31 آگوست (آخرين روز نقل و انتقالات ) تمام كرديم و مطمئنا نمی‌خواهيم كه آن بار ديگر تكرار شود. پيش از اين با جذب پودولسكی خريدی كليدی را انجام داده ايم و واضح است كه می‌خواهيم مابقی خريدهايمان را نيز در سريع ترين زمان ممكن انجام دهيم. همچنين می‌خواهيم روی بخش دوم خريدهايمان تمركز بيشتری كنيم چراكه بايد وضعيت بازيكنان مصدومو بازيكنانی را كه برای شروع فصل به تركيب بازمی‌گردند مد نظر قرار دهيم.بايد جك ويلشر و آبو ديابی رو مد نظر قرار دهيم كه من فكر می كنم برای شروع فصل آماده خواهند بود. همچنين بسيار خرسنديم كه اوليويه ژيرو را جذب كرده ايم. او توان فيزيكی بسيار خوبی دارد و بر روی توپهای بلند فوق العاده كار می‌كند و به خوبی در قالب تيم قرار می‌گيرد. از اينكه او را جذب كرده ايم هيجان زده ايم و او در فصل آينده ظرفيت هجومی زيادی را به خطحمله ما اضافه می‌كند. ژيرو پيش از اين در تيم باشگاهی و تيم ملی كشورش ثابت كرده كه قادر است در بالاترين سطح بازی كند و همه ما ديديم كه او فصلگذشت در قهرمانی مونپوليه تا چه اندازه موثر ظاهر شد. همه ما مشتاقانه درانتظار ديدن او در پيراهن آرسنال هستيم.


درطول سالهای ابتدایی حضورتان در آرسنال شما به انجام خريد های هوشمندانه شهرت داشتيد - هانری ، پيرس ، ويرا و آنلكا . به اعتقاد شما امروزه معامله كردن در بازار نقل و انتقالات سخت و سخت تر شده است؟

من اعتقاد دارم هنوز هم رقابت در بازار نقل و انتقالات امكان پذير است. به طورمثال اگر شما لورن كوشلنی را در نظر بگيريد ، ما او را از تيمی كوچك در فوتبال فرانسه به خدمت گرفتيم. اما شما می توانستيد ببينيد كه در آنجا چيزهای خاصی وجود داشت. او در لورينت بازی می كرد اما پيش از آن در تورز بازی می كرد كه يكی از دوستان من در آنجا حضور داشت. او در مورد كوشلنی زمانی كه وی در دسته دوم بازی می كرد با من صحبت كرده بود. پس از آن ما او را توسط استعداد ياب های خود زير نظر گرفتيم. اعتقاد دارم در همان سال اولحضورش در اينجا می توانسيتد پتانسيل بالای او را ببينيد اما در آن زمان به اندازه كافی در نبرد های تن به تن مسلط نبود كه اين مساله نيز در فصل گذشته برطرف شد. شخصا اعتقاد دارم كه او در حال حاضر يكی از با كلاس ترين مدافعان ميانی در فوتبال جزيره است و زمانی كه ما او را به خدمت گرفتيم ستاره سر شناسی نبود.


آيا پروسه استعداد يابی شما در طی اين سالها تغيير كرده است؟ شما هيچ توجه و تمايلی به روشی كه در حال حاضر رايج است نداريد؟


شغل من همين است كه تشخيص دهم چه زمانی بايد چه تصميمی گرفت. در هر حرفه و شغلی شما افرادی را داريد كه رويای رسيدن به بالاترين سطح را دارند. در درجه اول بايد استعداد لازم را داشته باشيد ، همچنين بايد با افرادی اشنا شويد كه به شما اعتقاد داشته باشند و به شما فرصتی برای خودنمایی بدهند. در فوتبال من دوست دارم شخصی باشم كه به بازيكنان اعتماد می‌كند و از آنهاحمايت می‌كند. اين دقيقا همان جایی است كه ما می توانيم در جهتی مثبت بر روی بازيكنان تاثير بگذاريم. افراد زيادی در دنيا هستند كه استعداد بالاییدارند اما آنها با فردی كه به آنها شانسی برای خودنمایی دهد مواجه نمی شوند. به طور مثال شما می‌توانيد يك راننده مسابقات فرمول يك را از يك كشورآفريقایی غير از آفريقای جنوبی نام ببريد؟؟ و واقعا شما فكر می كنيد كسی در قاره آفريقا وجود ندارد كه استعداد رانندگی در فرمول يك را داشته باشد؟؟ چرا اينگونه نيست؟؟ به دليل اينكه هيچكس به آنها شانسی برای بروز دادن استعداد هايشان نداده است. در زندگی مهم است كه با افرادی مواجه شويدكه شما فرصتی برای خود نمایی دهند و زمانی كه من می توانم اين كار را در فوتبال انجام دهم ، انجام خواهم داد. من با بيلی بيــنديدار داشتم اما من در بيـس بال كاملا بی استعداد هستم. بايد اعتراف كنم كه برای من بسيار دشوار است اين ورزش را درك كنم. در ژاپن كمی با اين ورزشدر ارتباط بودم ، در آنجا بيس بال ورزش مهمی است. در ناگويا يك تيم بيس بال وجود داشت بنابراين چند باری با مربی آن تيم ملاقات داشتم. با چيزهاییكه از استنلی كرونكه شنيده ام بيلی بيـن آمريكایی در ورزش بيس بال فوق العاده بوده است. آمار او به ما سخن می‌گويد. من به آمار و ارقام علاقه مند هستم زيرا وقتی يك مساله تكرار می شود بدين معناست كه آن تصادفی نبودهاست. اگر شما فكر می كنيد كه دفاع خوبی داريد ، بسته به تعداد گلی كه می خوريد آمار به شما درستی‌ آن را می گويد.در طول دهه گذشته سبکها و فلسفه های مختلفی را در فوتبال دیده ایم و در حال حاضر سبک بازی تیم بارسلونای گواردیولا به عنوان سبک فوتبال شناخته می شود، آیا تا کنون در مورد فلسفه فوتبالی خودتان به شک افتاده اید و سعی در تغییر آن داشته باشید؟

باید بگویم که در حال حاضر تیمها به جای اینکه هجومی کار کنند به فکر کنترل بازی هستند، وقتی جلو می افتند به آن شکل به فکر هجومی بازی کردن نیستند، برای من مهمترین چیز این است که زیبا، با کلاس و با تفکری هجومی بازی کنید، تنها یک سبک بازی هست که من آن را در اولویت قرار می دهم، یک تیم همیشه باید با شجاعتش شناخته شود. از زمانی که من اینجا بوده ام و حتی قبل از آن این باشگاه همیشه به شهامت شهرت داشته و این نکته ای فوق العاده است، در یک باشگاه بزرگ باید شجاع باشید، چرا؟ چون فشارها بیشتر است، چون رسانه ها همیشه اطراف شما هستند و نتایج اهمیت زیادی دارند، هر شکست یک فاجعه به حساب می آید، پس برای اینکه تصمیمات درستی بگیرید باید شجاع باشید.

در فصل پیش رو مربی های جدیدی در لیگ برتر خواهیم داشت و هیجان انگیز ترین آنها برندن راجرز مربی جدید لیورپول وسابق سوانزی است که سبک فوتبال شناوری را اجرا می کند و خیلی ها آن را بهآرسنال تشبیه می کنند، نظر شما در این مورد چیست؟ آیا این مساله دلیلی برحمایت از فلسفه فوتبالی شماست؟

برای مربیانی مثل او احترام زیادی قائلم چون می دانم چه قدر کار سختی دارند، او فوتبالی هجومی به نمایش می گذارد و به آن پایبند است، همه ما به دنبال بازی هجومی هستیم و اگر اینگونه نباشد سریعاً از شما انتقاد می شود،پل لمبرت هم همینگونه است، فصل پیش با نورویچ خیلی خوب کار کرد، بهترین راه برای رسیدن به این رویکرد این است که تفکرات مناسبی را در تیم جا بیندازید و فکر می کنم آنها این کار را کرده اند.آرسنال پیش از این به جای تور آسیایی ، برای تمرکز روی فصل جدید به اتریش سفر می کرد. اخیرا از شما نقل شده است که این یک توافق ورزشی است. حالا اینآسیاست. چه فوایدی را در این تورنومنت پیش فصل می بینید؟اینکه چقدر آرسنال در اسیا محبوب است و اینکه چقدر لیگ برتر در آسیا نفوذ کرده است مساله مثبتی است. اینجا پتانسیل عظیمی از هواداران وجود دارد و این دلیل اصلی آمدن تیم های انگلیسی به اینجاست. کل اعضای تیم اینجا در محیطی کاملا متفاوت با هم زندگی می کنند بنابراین بسیار مهم است که چنین تجربه ای را پشت سر بگذاریم. همچنین این موقعیتی برای ماست تا بازیمان را بهبود ببخشیم. و نیز برای اینکه ببینیم بازیکنان پس از بازگشتان در چه شرایطی هستند و همچنین دیدن همه بازیکنانی که جدیدا به تیم اضافه شده اند. این مهم خواهد بود که تا چه اندازه می توانند با تیم هماهنگ شوند. من برای مدت ها در این مورد مخالفت کردم اما هرچقدر که لیگ برتر جهانی تر می شود این موضوع اهمیت پیدا میکند که دامنه هوادارانمان را گسترش دهیم. چین کشور بزرگی است که فوتبال در ان در حال توسعه است. لیگ برتر یک برند جهانی است وشما نمی خواهید پتانسیل هوادارانتان را در چنین کشوری از دست بدهید.
نظم و سازماندهی و همچنین مهمان نوازی فوق العاده خواهد بود. مردم محیط بیرون همواره می خواهند به شما کمک کنند بنابراین من به هیچ وجه در مورد چیزهایی که ممکن است شما را در یک سفر طولانی نگران کند نگران نیستم.
با توجه به فعالیتی که در ژاپن داشتم و همچنین حضوری که قبلا در مالزی و چین داشتم می دانم که مردم چقدر می خواهند که به شما کمک کنند بنابراین از اینکه به آنجا می روم احساس بسیار خوبی دارم.

تگ ها

ثبت نظر شما
1+4=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

اولین بازی جورجینیو با کابوس همراه شد
جورجینیو اولین بازی "کابوس وار" آرسنال را تجربه کرد
کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از شکست مقابل اورتون
میکل آرتتا از شرایط مسابقه می‌گوید...
اورتون 1 - آرسنال 0 : شوک بزرگ به توپچی ها
روند ۱۴ بازی بدون شکست ما در لیگ برتر به پایان رسید...
درخشش فولارین بالوگون در فرانسه
فولارین بالوگون مهاجم قرضی آرسنال در حال حاضر بهترین گلزن لیگ ۱ است
گابریل مارتینلی: قرارداد مهاجم آرسنال تمدید شد
گابریل مارتینلی مهاجم آرسنال قرارداد جدیدی را تا سال ۲۰۲۷ با این تیم امضا کرد.

آخرین نظرات

آرمان امیراحمدی در تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ نوشت :
اینا بفروش نیستن !!! به همین سادگی !
تیلمانس رو بیارن!!! برای 5 ماه نهایتا 10 میلیون هزینه داره !

مربوط به پیشنهاد آرسنال برای کایسدو رد شد
علی ساقی در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ نوشت :
خیلی عالی جواب داده و خیلی ممنون از شما بابت ترجمه

مربوط به کانترپرس قدرتمند، کلید آرسنال در مسیر قهرمانی
Saiedmahdi در تاریخ ۱۴۰۱/۰٩/۰۴ نوشت :
سلام.اسمم توی لیسته ولی چرا خبری نشده؟اصلا میرسه به دستمون یا نه؟

مربوط به آیا نام شما به عنوان هوادار ثبت شده ؟!
Hamed در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ نوشت :
این چه سمیه! همش اخبار بانوان تو سایته

مربوط به المپیک لیون 1 آرسنال 5 ( دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا)
محمد در تاریخ ۱۴۰۱/۰٦/۰۵ نوشت :
پس امانوئل آدبایور و رابین فن پرسی چی ؟

مربوط به رتبه بندی مهاجمان آرسنال از زمان جدایی تیری آنری
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی