کانون رسمی هواداران آرسنال در ایراناگر توماس به بازی امروز مقابل منچستر نرسد،سول کمپبل آماده است تا باری دیگر مقابل رونی قرار بگیرد.این رویارویی،خاطرات تلخ آن بازی مقابل منچستر در اکتبر سال 2004 را زنده می کند که طی آن بر اثر اشتباه داور در دقیقه 73 بازی،خطای سول روی رونی در محوطه جریمه آرسنال گرفته شد و یک پنالتی به منچستر تقدیم شد.رود ون نیستروی پنالتی را به گل تبدیل کرد و بعد از آن هم خود رونی گل دوم را برای تیمش به ثمر رساند تا به این ترتیب شکست ناپذیری آرسنال بعد از 49 بازی،در بازی پنجاهم مقابل منچستر به پایان برسد.
رکورد شکست ناپذیری آرسنال از فصل 2003/04 شروع شده بود و اگر در آن بازی چنین اشتباهی از سوی داور رخ نمی داد،شاید این رکورد به بیشتر از 49 بازی بدون شکست هم می رسید.
در صحنه آهسته ای که از آن صحنه پخش شد به وضوح مشخص بود که رونی و کمپبل در آن صحنه از هم فاصله داشتند و اصلا برخوردی میان آن دو رخ نداده بود.
ونگر در مصاحبه ای به این موضوع پرداخت و گفت:
"شما می دانید که مهاجمین چطور عمل می کنند.فرشته نجاتی وجود ندارد و آنها بازی خود را ارائه می کنند.اگر شما به پنالتی ای که امسال در الترافورد برای منچستر گرفته شد،نگاه کنید، آنوقت شما نمی توانید بگویید که آن پنالتی نبوده، زیرا آلمونیا واقعا برای توپ رفته بود اما قبل از اینکه توپ را بگیرد،توپ از او فاصله گرفت و رونی بخوبی از این حرکت آلمونیا استفاده کرد و شیرجه زد.
شما می توانید بگویید که یک حرکت هوشمندانه بود اما آن مرزی میان زیرکی و شروع  فریب دادن،بود و هر مهاجمی با آنها بازی می کند.شما با دو بازی طرف هستید،یکی با حریف و دیگری با قوانین و داور بازی.شما تلاش می کنید که از آنها به سود خودتان استفاده کنید اما گاهی اوقات از آن حد فراتر می روید،که این بخشی از یک بازی و مهاجم است.این فریبکاری نیست بلکه این جزئی از یک مهاجم است اما همیشه مجبورید کمی فشار بیاورید. یک مدافع به خوبی این کار را انجام میدهد ،مثلا زمانی که پیراهن بازیکنی را میکشد.
با پنالتی اول روی رونی در سال 2004 موافق نیستم زیرا سول به هیچ وجه رونی را لمس نکرد.در مورد پنالتی دوم هم بیشتر به نظر می رسید که پنالتی باشد زیرا آلمونیا برای توپ رفت اما کمی دیر این کار را انجام داد".تگ ها

ثبت نظر شما
2+4=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

ویلیامز تمدید کرد، میس به سیتی پیوست
بازیکن آینده دار آکادمی بانوان از دست رفت...
لئا ویلیامسون قرارداد جدیدی با توپچی ها به امضا رساند
مدیون باشگاه هستم. وقتش بود جبران کنم، میخواهم اینجا بزرگترین مدافع میانی جهان شوم
داستان زندگی مک کیب از زبان خودش  (قسمت اول)
از دوبلین مستقیما وارد تیمی شدم که ستارگان زیادی داشت ...
ورود نوز ، خروج ژاکا؟
چرا آرسنال ستاره ۳۵ میلیون پوندی گرگ ها را برای تغییر ساختار هافبک می خواهد

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی