کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

آکادمی آرسنال

تصویر صفحه
آرسنال یکی از نخستین باشگاه های انگلستان است که دارای آکادمی شده است. آکادمی باشگاه از سال ۱۹۹۸ تاسیس شده و اکنون ۱۱ فصل را سپری کرده است.
 
آکادمی در طول سال هایی که ایجاد شده همواره فوتبالیست های آماده ای را برای حضور در تیم اصلی و سایر باشگاه های حرفه ای فوتبال تولید کرده است.
 
لیام بریدی هافبک افسانه ای و سابق آرسنال ریاست آکادمی باشگاه را بر عهده دارد و همچنین دیوید کورت توپچی سابق نیز دستیار اوست. هر دونفر مسئولیت بخش توسعه و پرورش جوانانی که از رده سنی ۹ تا ۲۱ سال عضو آکادمی هستند را به عهده دارند.
 
در انتهای فصل ۲۰۰۳/۰۴ با تصمیم اتحادیه، رقابت های زیر ۱۷ ساله ها و زیر ۱۹ ساله ها برای آکادمی باشگاه ها منحل و تبدیل به رقابت های زیر ۱۸ ساله ها شد. تیم زیر ۱۸ ساله های باشگاه در مرکز تمرینی تیم اصلی مستقر است و هدایت آن را استیو بولد مدافع میانی سابق آرسنال بر عهده دارد.
 
رده های سنی پایین تر از ۹ تا ۱۶ سال در مرکز تمرینی هیل اند مستقر هستند و یک مرکز فوق پیشرفته دیگر آرسنال زیر نظر روی مسی است.
 
تیم زیر ۱۸ ساله های باشگاه فصل گذشته کار را در نیمه بالای جدل به اتمام رساند و این یک دستاور ارزشمند است زیرا استیو بولد مرتبا تیم بسیار جوانی را به زمین می فرستاد و به بازیکنان بزرگ تر که برای حضور در تیم رزرو یا اصلی واجد شرایط بودند استراحت میداد.
 
مطمئنا نگرانی اصلی باشگاه در مورد تیم زیر ۱۸ ساله ها که در این سن بازیکنان در حال رشد هستند مربوط به نتیجه گیری نمیشود. برجسته ترین مثال از یک بازیکن که از طریق سیستم فعلی پیشرفت کرد اشلی کول است که قبل از انتقال به چلسی، در تیم اصلی آرسنال و تیم ملی انگلیس انتخاب اول در دفاع چپ بود.
 
تعدادی از جوانان سابق آکادمی همراه با تیم اصلی فرصت حضور در جام اتحادیه را پیدا کردند و سه بار متوالی به مرحله نیمه نهایی و یک بار در سال ۲۰۰۷ به فینال صعود کردند.
 
استوارت تیلور به عنوان دروازه بان، در خط میانی جرمین پننت، دیوید بنتلی و استیون سیدول و در خط دفاع جاستین هویت همگی از فارغ التحصیلان آکادمی هستن که سابقه حضور در تیم ملی زیر ۲۱ ساله های انگلستان را در کارنامه خود دارند، ضمن اینکه جرمین آلیادیره دیگر محصول آکادمی سابقه حضور در تیم ملی زیر ۲۱ ساله های فرانسه را دارد، همچنین تیلور و آلیادیره هریک موفق شدند به ترتیب در سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ در رقابت های چمپیونشیپ به قهرمانی برسند.
 
بازیکنان آکادمی به طور مرتب وارد تیم رزرو می شوند و یک سلسله مراتب ثابت از بازیکنان که وارد تیم اصلی می شوند جریان دارد. به نظر میرسد خط تولید آکادمی با اشتیاق به کار خود ادامه خواهد داد و تولید بازیکنان برای ورود به ورزشگاه امارات برای سال های زیادی با موفقیت ادامه خواهد یافت.
 
 

 

بازدید : ٦۸,۸۴۲ بار

ثبت نظر شما
2+1 =

نظرات کاربران

سید محمد مهدی راستین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ گفت »
سلام من میخوام برم توی آکادمی آرسنال و ۱۲ سال دارم و در پست دفاع هستم
صهیب شجاعی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ گفت »
آرزوم اینکه یه روزی در آرسنال بازی کنم
امیررضا فرخ نیا در تاریخ ۱۳٩۷/۰۴/۲۵ گفت »
سلام
من ۱۳ سال دارم و در تیم نفت اهواز هستم می خواهم به آکادمی آرسنال بیایم لطفا راهنمایی بفرمایید آیا توی ایران هم آکادمی دارند
با تشکر
Saher در تاریخ ۱۳٩۷/۰۴/۱٦ گفت »
کجا باید تست بدم؟
امیر حسین در تاریخ ۱۳٩۷/۰۱/۱٦ گفت »
سلام. من چطور میتونم به آکادمی ارسنال برم؟لطفا راهنمایی کنید. من باور دارم که میتونم به آرسنال برسم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
محسن ماهرانی در تاریخ ۱۳٩٦/۱۰/۱۱ گفت »
من می‌خوام تست بدم من میتونم در آنجا بازی کنم راهنمایی کنید
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی