loading
در حال بررسی درخواست شما

آشنایی بیشتر با "استیو مورو"

5/18/1990 1369/2/28 بازدید ۲,۴۰۲ بار

۱۸ می ۱٩٩۰ روزی بود که "استیو مورو" اولین بازی خود برای تیم ملی ایرلند شمالی انجام داد. بازی ایرلند شمالی و اروگوئه که با نتیجه ۱-۰ به نفع ایرلند شمالی به پایان رسید.

امروز بهترین روزی است که یک آرسنالی میتواند در مورد یکی دیگر از نام های برجسته آرسنال کمی بیشتر بداند.
"استیو مورو" متولد ۲ جولای ۱٩۷۰ در ایرلند شمالی است. وی یک بازیکن حرفه ای فوتبال بود و هم اکنون در باشگاه آرسنال خدمت میکند.
او از سال ۱٩۸۷ تـــا ۲۰۰۳ به عنوان یک هافبک حرفه ای مشغول بوده و برای آرسنال در لیگ برتر هم توپ زده است. وی ۳۷ بار افتخار پوشیدن لباس تیم ملی کشورش را به دست آورد.

استیو به دلیل توانایی هایی که داشت در پست های دفاع آخر، دفاع وسط و هافبک به کار گرفته شد.
از اتفاقات جالبی که برای استیو افتاد این بود که در بازی فینال لیگ کاپ بازویش با همراهی تونی ادامز شکست !!!
در آن بازی که آرسنال در برابر شفیلد ونزدی داشت ، استیو از ابتدا در ترکیب بود. "جان هارکس" برای آرسنال گلزنی کرد و در شادی بعد از گل مدافع آرسنال ، استیو سعی کرد تا بروی شونه های آدامز پرواز کند و شادی سر دهد که کاملا بی اختیار از سوی دیگر زمین خورد و بازویش شکست و به سرعت به بیمارستان منتقل شد. آن فصل برای استیو همان روز به پایان رسید.

او در ۱٩۸۴ به آرسنال پیوست و از سال ۱٩۸۷ به عنوان یک فوتبالیست حرفه ای با باشگاه قرارداد امضا کرد و تا ۱٩٩۷ تحت قرارداد آرسنال ماند.
او در ۱۴ سالگی به آرسنال آمد اما تا ۲۱ سالگی به عنوان یک حرفه ای برای باشگاه بازی نکرد. استیو با ۸۵ بازی برای آرسنال و زدن سه گل برای این تیم کارش را در میان توپچی ها به پایان رساند.