کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

اين ها باورهاييست كه تمام رسانه و متاسفانه اغلب طرفداران آرسنال به آن يقين پيدا كرده اند و اگر بخواهم صادق باشم بايد بگويم كه دليل اين واكنش ها را نميفهمم . سسك بدون هيچ سوالي يك بازيكن تراز اول و به نوعي بهترين هافبك بازي ساز حال جهان است اما آيا زماني كه او در آرسنال سپري كرده آنقدر شگفت انگيز بوده كه بخواهيم او را با بازيكناني مانند برگكمپ ، ويرا ، آنري و پيرس مقايسه كنيم ؟ آيا از او نيز به عنوان يك كاپيتان بزرگ همانند آدامز ، مك لينتوك و سمسون يادآوري خواهد شد ؟

جواب كوتاه به طور طبيعي نه است . اما اين از ارزش هاي سسك نميكاهد زيرا او تيم و بازيكنان قدرتمندي كه بازيكنان نام برده در كنار خودشان داشتند را در كنار خود ندارد و مجبور است كه اكثر وظائف را خودش به تنهايي انجام دهد ، كاري كه در ليگ انگلستان به مانند معجزه است . اما مشكل اينجاست كه ما او را محور بي شك و ترديد تيم قرار داده ايم و خودمان نيز باور كرده ايم كه او بهترين است و بدون فرانسس آرسنال هيچ حرفي براي گفتن ندارد .

اما او بهترين بازيكني نيست كه افتخار به تن كردن پيراهن آرسنال را داشته است ، اگر او باشگاه را ترك كند بعد از رفتنش خواهيم ديد ، همانطور كه بعد از رفتن تيري ديديم كه هيچ بازيكني در دنيا به بزرگي آرسنال نيست .

به شخصه اميدوارم سسك يك سال ديگر در آرسنال بماند ، آخرين فرصت را بدهد تا فرصت بدست آوردن جام با آرسنال را داشته باشد . نقل قول ما در آينده از سسك چيست " بازيكني بزرگ ، كاپيتان تيمي خوب اما بدون جام " و تمام ! حقيقتي تلخ و تاسف بار . اما بازيكنان بزرگ ميتوانند به فصل ها و تيم هاي بزرگي كه در آنها حضور داشته اند نيز ببالند و اين چيزيست كه سسك در آرسنال به آن رسيده است . او تيم شكست ناپذيران را از دست داد و از آن موقع به بعد نيز آرسنال نتوانست يك فصل را براي عنوان درست و كامل مبارزه كند .

پولي كه از فروشش به چنگ باشگاه ميوفتد ممكن است بيشتر از حضور خودش مفيد باشد . 40-50 ميليون پاند مبلغيست كه به راحتي قابل پيش بينيست . با اين بودجه فشار براي خريد بيشتر ميشود و اگر ونگر دو الي سه خريد موفق 20 ميليوني انجام دهد و يك گلر بين المللي را نيز به جمع توپچي ها اضافه كند ديگر جاي ترسي براي فصل بعد باقي نميماند .

اما نميتوان به راحتي اين امر را عنوان كرد و از تاثير او بر آرسنال چشم پوشي كرد ، درست است كه به عنوان يك بازيكن كامل و يك هافبك تمام عيار آرسنال او را از دست خواهد داد اما به شخصه اطمينان دارم كه حتي سسك نيز جايگزين دارد ...

با آرزوي بهترين موفقيت ها براي سسك، چه در آرسنال چه در بارسلونا !!!

تگ ها

ثبت نظر شما
12+9=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

ویلیامز تمدید کرد، میس به سیتی پیوست
بازیکن آینده دار آکادمی بانوان از دست رفت...
لئا ویلیامسون قرارداد جدیدی با توپچی ها به امضا رساند
مدیون باشگاه هستم. وقتش بود جبران کنم، میخواهم اینجا بزرگترین مدافع میانی جهان شوم
داستان زندگی مک کیب از زبان خودش  (قسمت اول)
از دوبلین مستقیما وارد تیمی شدم که ستارگان زیادی داشت ...
ورود نوز ، خروج ژاکا؟
چرا آرسنال ستاره ۳۵ میلیون پوندی گرگ ها را برای تغییر ساختار هافبک می خواهد

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی