کانون رسمی هواداران آرسنال در ایرانمامور عالی رتبه ی اتحادیه ی اروپا، آندرولا واسیلیو، برای بحث و تبادل نظر درباره ی قوانین جدید این اتحادیه در حیطه ی ورزش راهی انگلستان شد و از لیگ برتر این کشور و باشگاه آرسنال دیدار کرد. این سفر در کنار بحث قوانین جدید به بازدید واسیلیو از فعالیت های اجتماعی باشگاه شمال لندنی نیز اختصاص یافت.

بازدید خانم واسیلیو، با دیدار مدیر اجرایی لیگ برتر، ریچارد شودمور در مقر اصلی این سازمان آغاز شد. صحبت هایی که بین این دو رد و بدل شد حول ابتکارات جدید در لیگ برتر و فعالیت های اجتماعی آن بود که از دو مورد اساسی آن می توان به پروژه ی تحصیلی و طرح آموزش مربی اشاره کرد.

خانم واسیلیو که پس از پیمان لیسبون 2009 در اتحادیه ی اروپا، مسئول بررسی این اتحادیه در بخش ورزشی و تحقیق درباره ی چگونگی پخش بازی ها و شرط بندی در جریان مسابقات و عواید آن ها و تاثیر متقابل آن ها در اقتصاد شده است، در بخشی دیگر از سفر خود به بازدید از تعدادی فعالیت های اجتماعی باشگاه آرسنال پرداخت. از جمله ی این فعالیت ها برنامه ی سرمایه ی شغل های آینده بود که با همکاری اداره ی کار و دستمزد کشور انگلستان در این باشگاه در حال اجراست و همچنین حرکتی دیگر مبنی بر برگزاری کلاس های زبان برای بچه های مدارس محلی در حوزه ی فعالیت باشگاه.

نماینده ی اتحادیه ی اروپا در دیدار خود از باشگاه آرسنال در کنار مدیر اجرایی، ایوان گازیدیس در التورن پارک، طرح دیگر باشگاه موسوم به "دبل کلاب" که اساس آن آموزش مربی گری به دانش آموزان پاره وقت است را مورد بررسی قرار داد. طرحی که توسط اداره ی امور اجتماعی باشگاه در داخل و خارج از کشور در مدارس فوتبال باشگاه در حال برگزاری است.
گازیدیس با استفاده از فرصت بوجود آمده، درباره ی تعهد باشگاه در انجام امور اجتماعی و پیشرفت جوانان با این مقام اروپایی به بحث پرداخت و مواضع باشگاه را برای ایشان تشریح نمود.

ریچاد شودمور در حاشیه ی این دیدارها گفت:«بی نهایت از بازدید خانم واسیلیو از لیگ بتر خوشحالیم و از باشگاه آرسنال بابت میزبانی از ایشان در بعضی طرح های اجتماعی فوق العاده شان سپاسگذاری می کنیم.
لیگ برتر و باشگاه های ما تعهدی دراز مدت در اجرای برنامه های عام المنفعه در داخل و خارج از مرزهای کشور از خود نشان داده اند و با استخدام نیروهای متخصص در فصل گذشته بیش از 2 میلیون نفر از مردم را از خدمات خود بهره مند نمودند. امید ما این است که مشارکتمان با کمیسیون اتحادیه ی اروپا در زمینه ی فوق هم چنان ادامه یابد.»

آندرولا واسیلیو نیز درباره ی این سفر گفت:«دوست دارم به لیگ برتر و باشگاه آرسنال بابت تعهدشان در بازگرداندن چیزی به جایی که از آن آغاز کرده اند(کمک به مردم) در جوامع خود و حمایتشان از جامعه در قابل طرح های اجتماعی و تحصیلی تبریک بگویم. ورزش و به خصوص فوتبال دارای طرفیتی بی رقیب برای ایجاد تغییرات اجتماعی و تاثیر گذاری در جامعه است. امیدوارم طرح هایی نظیر"کیکز" و "دبل کلاب" بتوانند الهام بخشی برای کارهای مشابه در جاهای دیگر نیز بشوند. با کار کردن به عنوان یک تیم قادر خواهیم بود تغییراتی را بوجود بیاوریم.»

و صحبت هایی ایوان گازیدیس پس از ملاقات های رسمی روز گذشته اش:«خوشحالیم که میزبان مامور واسیلیو در سفرشان به لندن بودیم و امیدواریم ایشان از مشاهده ی کارهای اجتماعی جذاب باشگاه به عنوان نمونه ای از ابتکارات لیگ برتر در این گونه فعالیت ها لذت برده باشند.
آرسنال در اجتماع موفق به رساندن منفعت به چیزی بیش از 1 میلیون نفر در طرح های تحصیلی، ورزشی، اجتماعی، خیریه و جهانی خود شده است. با تعهد و مسئولیت پذیری ما به عنوان یک باشگاه، می خواهیم به مردمی از دل جامعه ی خود خدمت کنیم.»

تگ ها

ثبت نظر شما
4+9=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

ورود نوز ، خروج ژاکا؟
چرا آرسنال ستاره ۳۵ میلیون پوندی گرگ ها را برای تغییر ساختار هافبک می خواهد
خط میانی آرسنال گل‌ نمی‌زند اما ویلوک می‌تواند حلال مشکلات شود؟
شاید تحلیل آمار باعث شود تصویر بزرگنمایی شده‌ای از ویلوک ساخته شود اما قاطعانه‌ترین چیزی که می‌توانیم درموردش بگوییم این است که ویلوک هافبکی توان‌مند در زمینه گل‌زنی و پرس کردن است.
نقل و انتقالات آرسنال: اودگارد اولویت اول آرسنال، عزم راسخ نسبت به جذب
ادو و آرتتا برنامه‌های خودشان را دارند، اما عملی شدن اهدافشان می‌تواند بسیار دشوار و طاقت‌فرسا باشد...
مانا ایوابوچی به آرسنال پیوست
یکی از بهترین بازیکنان ژاپن به جمع توپچی ها اضافه شد
مایر از آرسنال جدا شد
توپچی ها مدافع آلمانی خود را از دست دادند

آخرین نظرات

اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
حمیدرضا در تاریخ ۱۳٩٩/۱۲/۲۸ نوشت :
تحلیل بسیار خوبی بود. لذت بردم.

مربوط به بررسی بازی آرسنال برابر تاتنهام
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی