کانون رسمی هواداران آرسنال در ایرانباز هم توقف در حساس ترین مقطع کورس قهرمانی .
آرسنال در دیدار خانگی خود نتوانست از پس تیم بلکبرن بر آید و دو امتیاز حساس در کورس قهرمانی واگذار کرد تا در روز پیروزی چهار بر دوی منچستر برابر تیم وستهم تفاوت های زیادی بین دو تیم مشخص شود و امید ها کم رنگ تر شود .

آرسنال در این بازی با ترکیب زیر وارد زمین شد :

مانوئل آلمونیا
سباستین اسکیلاچی
لوران کوشلنی
باکاری سانیا
گائل کلیچی
آندری آرشاوین
سمیر نصری
تئو والکات
جک ویلشر
الکس سانگ
رابین ون پرسی


همچنین روی نیمکت تیم آرسنال نیز بازیکنان زیر حاضر بودند :

ینس لمن
امانوئل ابوئه
توماس روسیچکی
سس فابرگاس
آبو دیابی
مروان شاماک
نیکلاس بندتنر


این در حالی است که با توجه به بازگشت اصلی ترین مصدومان تیم آرسنال هواداران این تیم امید زیادی به ارائه یک بازی زیبا و هجومی و کسب نتیجه خوب داشتند .


آمار بازی به شرح زیر است :

در این بازی آرسنال به طور کلی بازی را بسیار هجومی دنبال کرد و این بازی را می توان به عنوان یک بازی نمونه از نظر سرعت در بازی های لیگ برتر قرار داد .
آرسنال در این بازی حرکات بسیار خوب هجومی روی دروازه آرسنال داشت اما بی دقتی بازیکنان و عدم تکمیل موقعیت ها و ضربات نهایی و کم دقتی باعث میشد تا آرسنال نتواند گلزنی کند . این یکی از مسائلی است که می توان مقایسه جامعی بین دیگر تیم حاضر در کورس قهرمانی , منچستر یونایتد داشت . تیمی که از اندک موقعیت هایش بهترین استفاده را کرده و تا به اینجای لیگ برتر نیز توانسته امتیازات بهتری نسبت به رقیب دیرینه اش آرسنال داشته باشد .
می توان در مجموع این بازی را یک بازی یک طرفه دانست اما حرکات بازیکنان بلکبرن به خصوص از سمت راست آرسنال و گهگاهی روی ضربات ایستگاهی هر یک بسیار خطرناک بودند و در برخی صحنه ها به خصوص روی یک شوت از پشت محوطه تزلزل مانوئل آلمونیا واضح بود . این تزلزل به حدی آشکار بود که کارگردان تلویزیونی بازی نیز این صحنه را بار ها با نشان دادن ینس لمن و باب ویلسون دروازبان اسبق آرسنال نشان می داد .
در نیمه دوم نیز آرسنال بازی را هجومی آغاز کرد و پس از اینکه دو موقعیت بسیار عالی را از دست داد کمی نبض بازی به حالت تعادل کشیده شد اما همواره در این بازی تیم برتر زمین آرسنال بود . اگرچه بلکبرن نیز حرکاتی حتی خطرناک روی دروازه آرسنال ترتیب دید اما آرسنال همواره حرکات سرعتی تری نسبت به بلکبرن از خود نشان داد .
در این بین می توان به اخراج بازیکن بلکبرن , انزوزی اشاره کرد که به دلیل تکل دو پا بر روی کوشلنی در دقیقه 78 از زمین بازی اخراج شد . همچنین در نیمه اول روی صحنه ای که سمیر نصری برخورد کرد سر وی به شدت صدمه دید اما تا اواخر بازی با سری بانداژ شده در زمین باقی ماند .
در ده دقیقه بازی نیز به سبب حضور مروان شاماک و نیکلاس بندتنر آرسنال توپ های هوایی زیادی روی دروازه بلکبرن ریخت که روی چند صحنه به شدت خطر ساز شد اما در صحنه هایی متفاوت رابینسون و مدافع این تیم سالگادو به خوبی واکنش نشان داده و توپ را از خطر دروازه به بیرون کشیدند .
به هر ترتیب در حالی که در این بازی واضحا اضطراب هواداران و افسوس های این هواداران منتظر را می شد دید آرسنال دو امتیاز بسیار حساس را از دست داد تا با توجه به پیروزی تیم منچستر امید های تیم آرسنال کمرنگ تر شد و این امر می تواند بیشتر به لحاظ روانی روی تیم آرسنال تاثیر گذار باشد چرا که همچنان روی کاغذ آرسنال شانس مناسبی برای کسب این عنوان دارد .

تگ ها

ثبت نظر شما
7+8=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

ویلیامز تمدید کرد، میس به سیتی پیوست
بازیکن آینده دار آکادمی بانوان از دست رفت...
لئا ویلیامسون قرارداد جدیدی با توپچی ها به امضا رساند
مدیون باشگاه هستم. وقتش بود جبران کنم، میخواهم اینجا بزرگترین مدافع میانی جهان شوم
داستان زندگی مک کیب از زبان خودش  (قسمت اول)
از دوبلین مستقیما وارد تیمی شدم که ستارگان زیادی داشت ...
ورود نوز ، خروج ژاکا؟
چرا آرسنال ستاره ۳۵ میلیون پوندی گرگ ها را برای تغییر ساختار هافبک می خواهد

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی