کانون رسمی هواداران آرسنال در ایراناستن کرونکه سهام دار اصلی باشگاه آرسنال دیروز در خلال تمرینات تیم آرسنال در لاندن کالنی سری به تمرینات این تیم زد و با بازیکنان به گفتگو پرداخت .
این مسئله که پیش از این اتفاق نیفتاده بود می تواند باعث ایجاد روحیه خوبی میان بازیکنان شود . استن درباره روحیه و جنگندگی تیم صحبت می کند و تیم را تهییج می کند .
کرونکه در اینباره می گوید :

" بسیار لذت بخش بود . در آن روز لحظات بسیار خوبی داشتم . من در استادیوم قدم زدم و هواداران به خوبی من روز خوبی داشتند . با برخی از آن ها صحبت کردم  . البته بازی تماشایی بود .  "

وی در ادامه درباره وضعیت ورزشی لیگ گفت :

" ورزش هم اکنون بخش مهمی از وضعیت اجتماعی ماست  . من فکر می کنم به خصوص لیگ برتر انگلستان  دارای وضوح زیادی در سراسر جهان است . همیشه مسائل زیادی از راه های زیادی وجود دارد و من از بابات حضورم در اینجا بسیار خوشنودم . "

اما چرا مردم خواهان کمی تغییر بودند ؟ وی در اینباره و صحبت هایش در جلسه سالانه توضیح داد :

" شاید به دلیل اینکه من در باشگاه متفاوتی هستم . این باشگاه بزرگ تر از یک نفر است . این بستگی به مسائل زیادی دارد و مربوط به یک نفر , یک هوادار , یک مربی و یا یک مسئله خاص نیست .
این باشگاه برای 125 سال است که اینجا وجود دارد . زمان های زیادی بوده که این باشگاه در اوج حضور داشته و زمان هایی نیز بوده که کاملا بالا نبوده است . اما من به این باشگاه افتخار می کنم . "

اما طرح کلی وی درباره قهرمانی :

" ما برای چهار سال در یک مقطع یا دیگر مقطع در باشگاه حضور داشتیم و شما همیشه می خواهید که قهرمان شوید . ما سال گذشته بسیار نزدیک بودیم اما نتوانستیم به آن برسیم .
شما هر سال نمی توانید قصد قهرمانی داشته باشید . من به اندازه فهم این مسئله باهوش هستم . من فکر می کنم گفتن این مسئله که ما بیش از دگران در ورزش تجربه کسب کردیم عادلانه باشد چرا که ما با باشگاه های زیاد دیگری درگیر هستیم . شما نمی توانید هر سال جام ها را برنده شوید . شما دوست دارید اما من دوستانی دارم که در لیگ آمریکا صاحبان تیم هایی هستند که تا کنون قهرمان نشده اند و آن ها نزدیک به 30 تا 40 سال است که ان جا حضور دارند . ما از این بابت و قهرمانی های به دست آمده موفق بوده ایم .
من از بابت مربی تیممان بسیار مفتخرم و من از بابت افتخارم به شدت مطمئنم و از راهی که باشگاه در ان حرکت می کند احساس افتخار می کنم .  "

اما استن فاش می کند قبل از آرسنال در تلاش برای رسیدن به برخی باشگاه ها بوده :

" اول از همه من عاشق لندن هستم . اگر شما به تاریخچه ما نگاه کنید ما سرمایه گذاری های بلند مدتی داشته ایم . ما فقط برای حضورمان در یک روز خود را درگیر نمی کنیم که یک روز باشیم و فردا نباشیم . ما دوست داریم مشغول مسائلی شویم و سعی کنیم گسترش دهیم . شاید این فقط من هستم اما من فکر می کنم لندن شهر بسیار خوب و بزرگی برای من است . فکر می کنم برای مدت زمان طولانی و برای جذب بازیکنان این مهم عالی است .
آرسنال 125 ساله و یک نگاه بزرگ و یک مربی بزرگ   یک مدل عالی و موقعیت ها و شرایط زیاد . "

استن کرونکه از علاقه اش به فوتبال از زمان شروع فوتبال پسرش در آمریکا صحبت می کند :

" او یک علاقه مند بزرگ بود و من سعی می کردم به تمام بازی های وی بروم . من در کودکی هرگز بازی نکردم . ما بیس بال و بسکتبال زیادی بازی می کردیم و همینطور دو و میدانی اما ما هیچ گاه فوتبال اروپایی نداشتیم و این ورزشی بود که در امریکا رشد کرد . "

اما کرونکه در ادامه درباره نحوه ادامه این مدل اقتصادی برای آرسنال توضیح داد :

" ما این را در آمریکا با برخی از همکاران مالک در ان بی ای و ان اف ال در آمریکا زیاد داریم . ما در آمریکا با تیم های دیگر در لیگ با همین منابع رقابت می کنیم .
من بر اساس این موضعیت اقتصادی و مدل حرکتی آرسنال بسیار مفتخرم . من فکر می کنم شما می توانید مردم را داشته باشید و ما آن ها را در امریکا داریم که مبالغ زیادی خرج می کنند و این کار را برای مدت کمی انجام می دهند و شاید برخی موفقیت هایی به دست آورند . شاید پس از ان از بابت وضعیت معکوس اقتصادی خسته شوند .
کاری که شما می کنید این است که روی یک شخص و با یک منبع تمرکز می کنید و این برای مدت طولانی برای یک باشگاه بزرگ که مردم با آن در ارتباط هستند بسیار جذاب است .
من بیشتر نیز مفترخ می شوم اگر تمام لیگ های ما با این ایده گسترش یابند . "

کرونکه درباره پروسه تبدیل جوانان به بازیکنان سر شناس در آرسنال می گوید :

" آرسن برای 15 سال است که اینجا حضور دارد و شما به بازده و دارایی های این باشگاه در زمان فعلی نگاه می کنید . این فوق العاده است که شما رشد می کنید . این بسیار با مسئولیت انجام می شود و همینطور باشگاه رکورد حضور در برای سال های متمادی را دارد و این تحسین بر انگیز است . من فکر می کنم این واقعا عالی است .
هر شخصی که ورزشی است این مسئله را به دور ریختن های دلار ترجیه می دهد .
همه می توانند بروند و بازیکنی بخرند اما این نیازمند شناخت درست از بازیکن و گسترش و پست وی دارد . "

اما آیا استن کرونکه برای رقابت کردن خرج خواهد کرد ؟

" آیا شما می توانید ؟ بله .
من فکر می کنم که می خواهید مطمئن باشید که خرج می کنید و  من فکر می کنم این چیزی است که مربی ما انجام می دهد . او این سنجش را به عمل خواهد آورد و این شغل وی است .
ما پول داریم و این به دلیل این نیست که همه اینجا نشسته اند و همیشه بگویند این را خرج نکنید . حالا اگر شما این را خرج کنید و دیگر پولی نماند شما می آیید و می گویید  " خوب استن , ما کوتاه آمدیم . شما نیاز دارید کمی بیشتر خرج کنید . "
بعد زا آن خود شما شاید مرا ملامت کنید اما فکر می کنم در زمان فعلی شما نمی توانید مرا سرزنش کنید . این باشگاه در راه مطمئنی حرکت می کند و من فکر می کنم مردم از این راه حرکتی باشگاه مفتخرند و من فکر می کنم هواداران ما از این راهی که باشگاه در حال حرکت در آن است افتخار می کنند .
من فکر می کنم هیئت باشگاه مستحق ستایش بسیاری هستند . اگر شما به وضعیت باشگاه و سود آوری ان توجه کنید این وضعیت کاملا متفاوت با دهه های قبلی است .
همه چیز به خودی تغییر نکرده است . انجام کار هایی که کامل شده کار آسانی نیست . هیئت باشگاه باید از بابت انجام آن ستایش شوند .  "

نگاه به اخرین روز نقل و انتقالات :

" من فکر می کنم شما می دانید که یکی از بازیکنانی که رفته کاری به پول نداشت . یک وضعیت شخصی و وضعیت خاص اتفاق افتاد . دیگری نیاز به ارزیابی دارد . این بستگی خسارت دارد . شما بازیکنی دارید که یک سال از قراردادش باقی مانده است و یک مبلغ بزرگ پیشنهاد دارید .
این مسئله ای بود که باید تصمیم گیری می شد نسبت به اینکه آیا می توانید این منبع را از دست بدهید و بهتر به دست اورید یا خیر و این مسئله ارزیابی شد . "

اما سوال درباره واکنش هواداران به دیگر مالکان آمریکایی دیگر باشگاه ها مثل گلیزر ها و یا جیلت .

" مسئله درباره گلیزر ها چیست ؟ آن ها برنده می شوند و سود خود را زیاد می کنند . اگر من یک هوادار فوتبال باشم می نشینم می گویم "واوو" چرا که چگونه آن ها می توانند بهتر این کار را انجام دهند . در آمریکا ما کی فلسفه متفاوتی داریم و من فکر می کنم این زمانی برای همه است که کمی درباره آن فکر کنند . من فکر می کنم آنها بایستی کمی درباره اینکه چه کسی سرمایه گذاری کرده فکر کنند و اینکه انتظارات برای مدت طولانی چیست ؟ "

وی صحبت هایش را آرسنال و هواداران و ترکیب به پایان برد :

" آرسن ونگر یک مربی باور نکردنی است . من فکر می کنم او یک شخص بسیار شگرف است . من فکر می کنم او از بهترین هاست  . بازی هایی واگذار شده است اما شما نمی توانید درباره یک مربی با یک بازی نظر دهید . باید در طول زمان نظر داد . "

اما پیام وی برای بازیکنان چه بود ؟

" این که من به ان ها افتخار می کنم و اینکه آن ها یک کلاس و روحیه واقعی نشان دادند و اینکه بازی شنبه برابر چلسی بسیار لذت بخش بود و یک پیروزی بزرگ . "

تگ ها

ثبت نظر شما
4+6=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

ورود نوز ، خروج ژاکا؟
چرا آرسنال ستاره ۳۵ میلیون پوندی گرگ ها را برای تغییر ساختار هافبک می خواهد
خط میانی آرسنال گل‌ نمی‌زند اما ویلوک می‌تواند حلال مشکلات شود؟
شاید تحلیل آمار باعث شود تصویر بزرگنمایی شده‌ای از ویلوک ساخته شود اما قاطعانه‌ترین چیزی که می‌توانیم درموردش بگوییم این است که ویلوک هافبکی توان‌مند در زمینه گل‌زنی و پرس کردن است.
نقل و انتقالات آرسنال: اودگارد اولویت اول آرسنال، عزم راسخ نسبت به جذب
ادو و آرتتا برنامه‌های خودشان را دارند، اما عملی شدن اهدافشان می‌تواند بسیار دشوار و طاقت‌فرسا باشد...
مانا ایوابوچی به آرسنال پیوست
یکی از بهترین بازیکنان ژاپن به جمع توپچی ها اضافه شد
مایر از آرسنال جدا شد
توپچی ها مدافع آلمانی خود را از دست دادند

آخرین نظرات

اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
حمیدرضا در تاریخ ۱۳٩٩/۱۲/۲۸ نوشت :
تحلیل بسیار خوبی بود. لذت بردم.

مربوط به بررسی بازی آرسنال برابر تاتنهام
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی