کانون رسمی هواداران آرسنال در ایرانفصل 2011-2012 برای كاپيتان توپچی ها ، فصل شكستن ركورد ها بود. مهاجم هلندی توپچی ها تبديل به نخستين بازيكنی از آرسنال شد كه پس از تيری هانری در فصل 2003-2004 ، توانست در يكفصل 30 گل را در ليگ به ثمر برساند و كفش طلای اين رقابت ها كه به برترين گلزن ليگ اختصاص دارد را تصاحب كند. 37 گلی كه او در مجموع اين فصل در تمامرقابت ها به ثمر رساند موجب شد تا وی بهترين ركورد قبلی خود در يك فصل را كه 22 گل بود جا به جا كند. وی همچنين در فصل گذشته توانست با انجام 48 بازی ، بيش از ديگر فصل هايش در آرسنال برای توپچی ها ايفای نقش كند.


45 بازی از مجموع اين 48 بازی را رابين از ابتدا به ميدان رفت و در 3 بازیديگر به عنوان يار جانشين وارد ميدان شد. او در مجموع 4095 دقيقه در فصل گذشته برای آرسنال به ميدان رفت كه به طور متوسط در 84.3 % از تمام زمان دردسترس در زمين بوده است. او در فصل گذشته به طور متوسط در هر 81.9 دقيقه يك گل يا يك پاس گل داده است.


او در طی فصل گذشته به جرگه های منحصر به فردی از بازيكنان ملحق شد. رابين با پنجمين گل فصلش كه در ديدار مقابل بولتون به ثمر رساند به باشگاه 100 گله های آرسنال پيوست و در كنار 16 گلزن ديگر اين فهرست قرار گرفت. او حالايكی از 7 بازيكن آرسنال است كه توانسته در يك فصل به تعداد 30 يا بيشتر ازآن گلزنی كند. ( از زمان 20 تيمی شدن ليگ ، بعد از هانری دومين بازيكنی است كه موفق به انجام چنين كاری شده است. ). او همچنين يكی از 7 بازيكن تاريخ آرسنال شد كه توانسته كفش طلای ليگ را تصاحب كند. او در پايان فصل توانست هم از نگاه انجمن ورزشی نويسان و هم از نگاه انجمن بازيكنان شاغل درليگ ، عنوان بهترين بازيكن فصل را تصاحب كند. تيری هانری و دنيس برگكمپ تنها آرسنالی هایی هستند كه پيش از اين موفق به انجام چنين كاری شده اند.


با گل ماه آوريل او در مقابل ولوز ، وی توانست در مقابل 17 تيم مختلف در ليگ گلزنی كند و با ركورد قبلی آن برابری كند. تنها تيمهای فولام و منچستر سيتی بودند كه در فصل گذشته توانستند مانع از گلزنی وی شوند.


هيچ شك و ترديدی در رابطه با اهميت ون پرسی برای تيم وجود ندارد. او 40.54 %از تمام گلهای آرسنال در ليگ گذشته را به ثمر رساند كه اين ميزان از مشاركت در گلزنی در تاريخ باشگاه در رتبه چهارم قرار دارد. وی همچنين 38.54% از كل گلهای آرسنال در تمام رقابت ها را به ثمر رساند.


در 48 بازی كه او به ميدان رفت 27 پيروزی ، 9 تساوی و 12 شكست نصيب آرسنال شد و آرسنال در حضور وی درصد برد 56.3 را از خود برجای گذاشت كه كمی كمتر از درصد برد آرسنال در كل فصل بود (57.1 %‌). دقيقا نيمی از بازی هایی كه وی انجام داد (24) در ورزشگاه امارات بود و 22 گل از تمام گلهای وی (59.9 %) نيز در ورزشگاه خانگی ارسنال به ثمر نشست. او با 67 گل زده ، برترين گلزن تاريخ باشگاه در ورزشگاه امارات است.


او در فصل گذشته توانست تعداد گلهای خود برای باشگاه را به عدد 132 برساند ودر رتبه هشتم برترين گلزنان تاريخ باشگاه قرار گيرد. او تا كنون 278 بار برای آرسنال به ميدان رفته است كه اين بيش از هر بازيكن ديگری از تركيب فعلی تيم است. اين تعداد بازی از وی كافی بود تا كاپيتان توپچی ها در رتبه 58 ام ليست بازيكنانی كه بيشترين تعداد بازی را برای باشگاه داشته اند قرارگيرد.


در ادامه می‌توانيد جداول و نمودار های آماری را از رابين ون پرسی مشاهده فرماييد.


[تصویر: 9fc5b73a8d78.jpg]
[تصویر: a077e8acfc4a.jpg]


[تصویر: 8ba76c279269.jpg]

[تصویر: f7c351ee977c.jpg]

[تصویر: 0fcf351df4eb.jpg]

[تصویر: b0513583c7b0.jpg]

تگ ها

ثبت نظر شما
9+5=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

اولین مصاحبه جورجینیو با باشگاه آرسنال
جورجینیو از علاقه خود برای کار با آرتتا می گوید.
کاپیتان کیم لیتل درباره انگیزه هاش می گوید
در مورد کاپیتان و رهبر باشگاه ما کیم لیتل چه می توان گفت که قبلاً گفته نشده است؟
چرا آرسنال کابوس دروازه بانان در کرنر است؟
آدریان کلارک موفق ترین تیم لیگ برتر در ساخت گل از ضربات کرنر در فصل ۲۰۲۲/۲۳ را تجزیه و تحلیل می کند.
پیشنهاد آرسنال برای کایسدو رد شد
پیشنهاد ۷۰ میلیون پوندی توپچی ها برای مویزس کایسدو توسط برایتون رد شد

آخرین نظرات

آرمان امیراحمدی در تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ نوشت :
اینا بفروش نیستن !!! به همین سادگی !
تیلمانس رو بیارن!!! برای 5 ماه نهایتا 10 میلیون هزینه داره !

مربوط به پیشنهاد آرسنال برای کایسدو رد شد
علی ساقی در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ نوشت :
خیلی عالی جواب داده و خیلی ممنون از شما بابت ترجمه

مربوط به کانترپرس قدرتمند، کلید آرسنال در مسیر قهرمانی
Saiedmahdi در تاریخ ۱۴۰۱/۰٩/۰۴ نوشت :
سلام.اسمم توی لیسته ولی چرا خبری نشده؟اصلا میرسه به دستمون یا نه؟

مربوط به آیا نام شما به عنوان هوادار ثبت شده ؟!
Hamed در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ نوشت :
این چه سمیه! همش اخبار بانوان تو سایته

مربوط به المپیک لیون 1 آرسنال 5 ( دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا)
محمد در تاریخ ۱۴۰۱/۰٦/۰۵ نوشت :
پس امانوئل آدبایور و رابین فن پرسی چی ؟

مربوط به رتبه بندی مهاجمان آرسنال از زمان جدایی تیری آنری
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی