کانون رسمی هواداران آرسنال در ایرانفصل 2011-2012 برای كاپيتان توپچی ها ، فصل شكستن ركورد ها بود. مهاجم هلندی توپچی ها تبديل به نخستين بازيكنی از آرسنال شد كه پس از تيری هانری در فصل 2003-2004 ، توانست در يكفصل 30 گل را در ليگ به ثمر برساند و كفش طلای اين رقابت ها كه به برترين گلزن ليگ اختصاص دارد را تصاحب كند. 37 گلی كه او در مجموع اين فصل در تمامرقابت ها به ثمر رساند موجب شد تا وی بهترين ركورد قبلی خود در يك فصل را كه 22 گل بود جا به جا كند. وی همچنين در فصل گذشته توانست با انجام 48 بازی ، بيش از ديگر فصل هايش در آرسنال برای توپچی ها ايفای نقش كند.


45 بازی از مجموع اين 48 بازی را رابين از ابتدا به ميدان رفت و در 3 بازیديگر به عنوان يار جانشين وارد ميدان شد. او در مجموع 4095 دقيقه در فصل گذشته برای آرسنال به ميدان رفت كه به طور متوسط در 84.3 % از تمام زمان دردسترس در زمين بوده است. او در فصل گذشته به طور متوسط در هر 81.9 دقيقه يك گل يا يك پاس گل داده است.


او در طی فصل گذشته به جرگه های منحصر به فردی از بازيكنان ملحق شد. رابين با پنجمين گل فصلش كه در ديدار مقابل بولتون به ثمر رساند به باشگاه 100 گله های آرسنال پيوست و در كنار 16 گلزن ديگر اين فهرست قرار گرفت. او حالايكی از 7 بازيكن آرسنال است كه توانسته در يك فصل به تعداد 30 يا بيشتر ازآن گلزنی كند. ( از زمان 20 تيمی شدن ليگ ، بعد از هانری دومين بازيكنی است كه موفق به انجام چنين كاری شده است. ). او همچنين يكی از 7 بازيكن تاريخ آرسنال شد كه توانسته كفش طلای ليگ را تصاحب كند. او در پايان فصل توانست هم از نگاه انجمن ورزشی نويسان و هم از نگاه انجمن بازيكنان شاغل درليگ ، عنوان بهترين بازيكن فصل را تصاحب كند. تيری هانری و دنيس برگكمپ تنها آرسنالی هایی هستند كه پيش از اين موفق به انجام چنين كاری شده اند.


با گل ماه آوريل او در مقابل ولوز ، وی توانست در مقابل 17 تيم مختلف در ليگ گلزنی كند و با ركورد قبلی آن برابری كند. تنها تيمهای فولام و منچستر سيتی بودند كه در فصل گذشته توانستند مانع از گلزنی وی شوند.


هيچ شك و ترديدی در رابطه با اهميت ون پرسی برای تيم وجود ندارد. او 40.54 %از تمام گلهای آرسنال در ليگ گذشته را به ثمر رساند كه اين ميزان از مشاركت در گلزنی در تاريخ باشگاه در رتبه چهارم قرار دارد. وی همچنين 38.54% از كل گلهای آرسنال در تمام رقابت ها را به ثمر رساند.


در 48 بازی كه او به ميدان رفت 27 پيروزی ، 9 تساوی و 12 شكست نصيب آرسنال شد و آرسنال در حضور وی درصد برد 56.3 را از خود برجای گذاشت كه كمی كمتر از درصد برد آرسنال در كل فصل بود (57.1 %‌). دقيقا نيمی از بازی هایی كه وی انجام داد (24) در ورزشگاه امارات بود و 22 گل از تمام گلهای وی (59.9 %) نيز در ورزشگاه خانگی ارسنال به ثمر نشست. او با 67 گل زده ، برترين گلزن تاريخ باشگاه در ورزشگاه امارات است.


او در فصل گذشته توانست تعداد گلهای خود برای باشگاه را به عدد 132 برساند ودر رتبه هشتم برترين گلزنان تاريخ باشگاه قرار گيرد. او تا كنون 278 بار برای آرسنال به ميدان رفته است كه اين بيش از هر بازيكن ديگری از تركيب فعلی تيم است. اين تعداد بازی از وی كافی بود تا كاپيتان توپچی ها در رتبه 58 ام ليست بازيكنانی كه بيشترين تعداد بازی را برای باشگاه داشته اند قرارگيرد.


در ادامه می‌توانيد جداول و نمودار های آماری را از رابين ون پرسی مشاهده فرماييد.


[تصویر: 9fc5b73a8d78.jpg]
[تصویر: a077e8acfc4a.jpg]


[تصویر: 8ba76c279269.jpg]

[تصویر: f7c351ee977c.jpg]

[تصویر: 0fcf351df4eb.jpg]

[تصویر: b0513583c7b0.jpg]

تگ ها

ثبت نظر شما
4+3=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

 المپیک لیون 1 آرسنال 5 ( دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا)
از از دست دادن صدرنشینی تا تحقیر حریف غول کش فرانسوی، آنچه بر تیم بانوان در هفته ی پایانی مهر گذشت
 آرسنال4 تاتنهام 0 The Fa WSL
شمال لندن همیشه به رنگ قرمز
مارکیز، هورتیگ و کی روش به آرسنال پیوستند
تیم بانوان آرسنال بیشتر فروشنده بود تا خریدار

آخرین نظرات

محمد در تاریخ ۱۴۰۱/۰٦/۰۵ نوشت :
پس امانوئل آدبایور و رابین فن پرسی چی ؟

مربوط به رتبه بندی مهاجمان آرسنال از زمان جدایی تیری آنری
حمید در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۳۰ نوشت :
نحوه خارج شدن از لیگ چه جوری

مربوط به آموزش شرکت در لیگ فوتبال فانتزی
میلاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ نوشت :
ونپرسی و آدبایور درسته موقع رفتن آنری در تیم بودن ولی بعد از رفتنش اینا شکوفا شدن
همچنین بازیکنی مثل الکسیس هم باید تو این لیست قرار میگرفت

مربوط به رتبه بندی مهاجمان آرسنال از زمان جدایی تیری آنری
حمید در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ نوشت :
گابریل پاعولیستا
بلا استثنا تو هر بازی تیمو ب فنا میداد یک تنهمربوط به رتبه بندی 10 خرید بد آرسنال
vahid در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ نوشت :
چفچنکو هم میتونست تو این مقاله باشه


مربوط به 9 مورد از بدترین قراردادهای تاریخ فوتبال
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی