کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

با وجود بازيه خوب سسك و روسيچكي و ضربات آنها به تير در نيم اول و دوم بازي اما نتيجه اي بهتر از تساوي نصيب تيم شمال لندني نشد و اگر آرسن ونگر به دنبال سندي بود براي اطمينان پيدا كردن از خريد مهاجمي فرصت طلب مانند رابين ، اين بازي بهترين دليل و مدرك بود . بعد از مصدوميت ادواردو در بازي ديشب بي شك انتظار زيادي براي سه بازيه سخت پيش رو از بنتنري نميرود كه ديشب براي اولين بار بعد از سه ماه مصدوميت به تركيب 18 نفره تيم بازگشته بود .

دو تيم بازيه نفس گيري ارائه دادند و اين تساوي براي ويلا حكم فرار از شكستهايه اخيرش در ليگ بود . آرسنال به برد احتياج داشت تا تيم را در اين شرايط سخت ليگ بالا نگه دارد و فرصت نيز داشت اما نتوانست استفاده كند . بر روي كاغذ و با توجه به نتياج ديگر بازي ها ممكن است تساوي نتيجه جالبي نباشد اما همين تساوي  در ويلا پارك ممكن است برخي از هواداران آرسنال را راضي نگه دارد زيرا اكثر تيمهاي كه اين ورزشگاه رفته اند با شكست بدرقه شده اند حال آنكه جدا از نتيجه ي دو بر صفر و شكست توپچي ها  در مقابل استون ويلا در فصل گذشته آرسنال هميشه نتايج خوبي در مقابل اين تيم كسب كرده است . اما بايد اين موضوع را نيز در نظر گرفت كه آرسنال براي كسب عنوان قهرماني ميجنگد و ممكن است همين تساوي باعث از بين رفتن بخش اعظمي از شانس تيم بشود !

در سه ديدار بعدي ، آرسنال ابتدا در خانه به مصاف يونايتد هميشه رقيب و مدعي و سپس در بازي بسيار حياتي و مهم در استنفوربريج ميهمان چلسي ميشود كه در دوران خوب خود به سر ميبرد و سپس ليورپولي را ميزباني ميكند كه اين روز ها اصلا حال روز خوشي ندارد ! كه با نبودن رابين و وجود خط حمله اي ضعيف و غير زهردار(از نظر بازيكن منظور نويسنده است نه تعداد گل) بايد ديد كه آرسنال چه ميكند . درخشش سسك ، آرشا و بازي هاي خوب اين روز هاي روسيچكي و رمسي دليلي بر بردن جام نيست زيرا كورس قهرماني تنها بازيه زيبا نيست !!! بلكه نتايجي است كه در شب هاي سخت و نفس گير تيم ها در مقابل يكديگر ميگيرند ، جايي كه توپ به سختي و زحمت بسيار به محوطه جريمه مي آيد اما ضربه آخر به هيچ !!!

در زمان هايي حتي قبل از ليگ برتر تيم ها تنها هدفشان نتيجه بازي بود حال آنكه آرسنال بازيه چشم نواز و  پر افت خيز را ميپسندد كه هر دو تيم شانس بالايي براي گل زني دارند و چشم هر بيننده اي را به خود ميگيرد ، هيجان انگيزند نه ؟‌جواب بلي است اما آيا راهي براي نتيجه گرفتن نيز ميباشد ؟ شايد جواب نه باشد

وقتي از جاك استين مربي افسانه ايه گلاسكو سلتيك و اسكاتلند درباره جام جهاني پرسيدند او ميگفت " هميشه تفاوتي بين مراحل اوليه جام و بازيه پاياني موجود ميباشد ، در مراحل اوليه  من دوست دارم بازيكنان آنچنان سخت بازيكنند كه آخرين توان خود را استفاده كرده باشند  تمام وجودشان را خاك زمين بازيو عرق پوشانده باشد ! اما در بازي قفينال از آنها ميخواهم لباس هاي كثيف خود را در بياورند و لباس مهماني خود را بپوشند و بازي زيبا و متفاوت ارائه دهند !!! ‌"

آرسنال بازيكناني كه لباس ميهماني بر تن دارند بسيار دارد اما شايد بازيكنان كه سخت بازي كنند و تاآخرين توان خو را ارائه دهد كم داشته باشد ! در حالي كه يويلا تيميست كه ممكن است فوتبال زيبايي ارائه ندهد اما اگر بازيشان بگيرد نتيجه اش فوتباليس خوب و اگر نگيرد ، شايد زيبا نباشد اما بازي تيم حريف را  خراب ميكنند ، كاري كه ديشب اتفاق افتاد !
 
با توجه به بسته نشدن پنجره ي نقل و انتقالات زمستاني و فرصت كم باقي مانده و مشكل همسترينگي كه ديشب براي ادواردو رخ داد بايد ديد آيا آرسن به خريدي از روي ناچاري و در دقائق آخر انجام ميدهد حال آنكه خود او گفته خريد در دقيقه آخر يك رسم نيست كه هر سال اتفاق بيوفتد !!


تگ ها

ثبت نظر شما
15+4=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

آبراهام؛ ابعاد جدیدی در خط حمله یا انتقالی غیر ضروری؟
آرسنال خواهان انتقالی قرضی است، اما چلسی ۴۰ میلیون پوند طلب کرده است.
سیمون بوی به آرسنال پیوست
آرسنال این فصل هم از بایرن مونیخ بازیکن خرید
اولین مصاحبه لوکونگا با سایت رسمی آرسنال
اگر آنری اسطوره آرسنال معرفم بوده باشد برایم خیلی خوب است
سامبی لوکونگا به آرسنال پیوست
صحبت های ادو ، آرتتا و لوکونگا پس از پیوستن به آرسنال
اسمیت رو می‌ماند، اما وضعیت ویلوک به شفافیت نیاز دارد
هافبک آرسنال لاغرتر شده است. سبایوس و اودگارد به مادرید بازگشته‌اند و ژاکا هنوز در تعطیلات پس‌از یورو ٢٠٢٠ به‌سر می‌برد و موجب می‌شود ویلوک، توماس پارتی، محمد الننی و اینزلی میتلند نایلز تنها گزینه‌های خط میانی آرسنال باشند

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی