loading
در حال بررسی درخواست شما

هربرت چپمن - نگاهی اجمالی

وقتی در تابستان 1925 هنری نوریس تصمیم گرفت که آرسنال یک مربی جدید نیاز دارد,  هرگز نمی توانست پیش بینی کند که انتخاب بعدی او چه تاثیر بزرگی خواهد داشت. هربرت چپمن که با هادرسفیلد تاون موفق به کسب جام حذفی و لیگ دو شده بود, در تابستان 1925 با پیوستن به توپچی ها موافقت کرد.
بعد از یک سال دست  و پا زدن با دوری در فصل قبل, چپمن می خواست این فصل با تاثیری فوری باشگاه را دوباره احیا کند.در سال اول او در هایبری او توانست تیم را به یک چهارم نهایی جام حذفی و مکان دوم جدول در لیگ دسته اول برساند, مکانی که در تاریخ باشگاه بی سابقه بود.

بعد از آن در عرض  یک سال آرسنال به اولین فینال حذفی اش در 23 آپریل 1927 دست یافت. اما با  این حال این اتفاق به دلیل دیگری  به یاد ماندنی شده است. این اولین  و آخرین باری بود که اف-ای کاپ  انگلستان را ترک کرد و با برد 1-0 مقابل 91206 نفر در ویمبلی به کاردیف سیتی رسید.

با این وجود چپمن  تنها سه سال دیگر منتظر شد تا این  جام مشهور را با برد جالب برابر  هادرسفیلد تاون در ویمبلی در سال 1930 به هایبری ببرد. این قهرمانی آغازگر سلطه ی آرسنال در فوتبال انگلیس بود  و با حضور بازیکنانی نظیر الکس جیمز و کلیف باستین به زودی آرسنال تبدیل  به حسرت دنیای فوتبال شد.

در حالی که یک فصل  بعد آرسنال در آستانه ی اولین قهرمانی  اش در لیگ با رسیدن به رکورد جدید 66 امتیاز در یک فصل قرار گرفته بود, فقط جام خیریه ی اتحادیه 1931/1932 به آرسنال رسید و سرانجام توپچی ها با 2 امتیاز کمتر از اورتون و باخت 1-0 به نیوکاسل, هردو جام قهرمانی لیگ و جام حذفی را از دست دادند.

آرسنال مدت زیادی  در حسرت این قهرمانی قرار نگرفت  و در سال بعد در حالی که برای اولین  بار لباس معروف قرمز و سفیدش  را به تن می کرد موفق به قهرمانی در لیگ اول انگلستان شد. این دستاورد  بزرگ فقط با شکست از تیم دسته سومی والسال در جام حذفی کمی خدشه دار  شد.

این ناکامی بعد از مدت کمی با تراژدی شکه کننده  ی باشگاه کمرنگ شد. در ژانویه ی 1934 بعد از نماشای بازی تیم سوم آرسنال مقابل گیلدفورد سیتی در حالی که چپمن  به دلیل سرماخوردگی تحت مراقبت پزشکی  بود, وضعیت او به سرعت بد شد و او دچار ذات الریه شد. در اولین ساعات ششم ژوئن 1934, هربرت چپمن در خانه اش و در سن 55 سالگی مرد!!

با همه ی این  اتفاقات, تراژدی چپمن پایان موفقیت های آرسنال را هجی نکرد و باشگاه با به خدمت گرفتن مربی جدید به روند موفقیت هایش ادامه داد. چیروزی و عنوان بعدی در می بعد رخ داد. و به سرعت این روند در دوره ی مربی گری جرج آلیسون در فصل 1934/1935 به سه رسید.

در دوفصل بعدی اگرچه تیم موفق به برد لیگ نشد  ولی توانست برای دومین بار قهرمان جام حذفی شود و پس از 74 دقیقه  رقابت با شفیلد یونایتد در 25 آپریل 1936 با تک گل تد دریک جام را به توپچی  ها رساند.

در فصل آخر  لیگ پیش از آغاز جنگ جهانی دوم, آرسنال یک بار دیگر قهرمان انگلیس شد تا در طی 8 فصل پنجمین قهرمانی اش را بدست بیاورد

آخرین اخبار آرسنال

جزئیات مطلب
آخرین بروزرسانی : ۲ سال و ۱۵۲ روز پیش
بازدید: ۵۸,۴۰۳ بار
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
منچستر یونایتد
منچستر یونایتد
لیگ های دیگر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۵/۶ ۱۹:۳۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 1
اورتون
اورتون
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۲/۳۰ ۱۸:۳۰