loading
در حال بررسی درخواست شما
Arsenal

از سبک ونگر تا خیانت فابرگاس

یه تحلیل دقیق از سبک ونگر:
آرسن ونگر همیشه بازیکنای باتجربشو خودش میسازه و هیچوقت یه بازیکن باتجربه خارج از تیم نمیاره چون نمیتونه با تیم هماهنگ شه امسال هم به صورت اورژانسی چند بازیکن باتجربه خرید. آرتتا به خاطر بازیه خوبش تبدیل به بازیکن باتجربه شده.
همیشه آرسن ونگر بازیکنای باتجربشو خودش پرورش داده به خاطر همین جوون گرایی میکنه تا بازیکن به سبک آرسنال پرورش بده.
بهترین تیم ونگر که خیلیا میگن همون تیم بدون شکست بود درسته باتجربه بود ولی تیم جوونی هم بود.که اکثرا پرورش یافته خود ونگر بودن.
متاسفانه در سال های اخیر ونگر بازیکنای باتجربه ای که ساخت همه از تیم رفتن.
در سیستم جوونگرایی مدرن رو دست ونگر کسی نیومده و نخواهد آمد.
نکته: جوون گرایی این نیست که شما 9 بازیکن فوق ستاره داشته باشین و 2تا ستاره ی جوون هم بازی بدین(که معمولا به خاطر اعتماد به نفسی که میگیرن خوب بازی میکنن و به طور عادی بازیکن خوبی نیستن) و خوشحال از اینکه جوون گرایی کردین.
جوون گرایی واقعی اینه که بار فنی تیم روی اون بازیکن باشه یعنی برای تیم مهم باشه مثل جک ویلشر و در لول پایین تر تئو ولکات و چمبرلین و آرون رمزی.
نکته:منظور از لول پایین تر کیفیت بازیکن نیست بلکه مقدار بار فنی روی دوش بازیکن.
آرسن ونگر از زمانی که اومد همزمان به هر دو (تجربه و جوانی) بازی داد و وقتی تیمش رو به پیر شدن میرفت تعدادی از بازیکنای باتجربه ولی بی اثر رو میفروخت(معمولا بالای 30) و چند بازیکن جوون جایگزین میکرد و در چند سال اخیر به خاطر مشکلات مالی بازیکنای تازه باتجربه شده از تیم رفتن(معمولا زیر 25) و چند بازیکن خیلی جوون جایگزین شدن.
آرسن ونگر همیشه از بازیکنای با تجربش استفاده کرده مثل امسال. ولی بازیکنایی که روشون سرمایه گذاری میکرد تا تیمش قهرمان بشه خیلی بدموقع از تیم رفتن مثل آدبایور کلیچی نصری فابرگاس و ... درصورتی که اگه میموندن قطعا تیمی بهتر از اون شکست ناپذیر شکل میگرفت.
در هر صورت ونگر به بازیکن باتجربه اعتقاد داره ولی نمیزارن اون باتجربه هایی که خودش پرورش داده در تیم بمونن به همین دلیل آرسنال از جام دور بوده. آرسنال نیاز به میلیون ها پوند نداره تا قهرمان شه بلکه کافیه تیمی که ونگر زحمتشو میکشه ازش نگیرن. همین الان فن پرسی بازیکن باتجره ی آرسن ونگر شده ولی مگه میزارن تو تیم بمونه.
به نظر من تیم فعلی پتانسیل قهرمان شدن در اروپا در فصل بعد رو داره البته با حفظ نفرات و ترمیم برخی خطوط.
(ادامه ی بحث جوون گرایی و در ادامه ی متن بحث فابرگاس)
مثلا اگه تیم سال پیش حفظ میشد و ویلشر مصدوم نمیشد امسال قطعا چندین جام داخلی و خارجی میگرفتیم که متاسفانه فابرگاس با اون شکل رفتنش تیم آرسنالو نابود کرد از نیم فصل دوم سال پیش تا نیمه های این فصل.(از نیم فصل دوم سال پیش اصلا بازی نمیکرد و فقط در زمین بود(که تاثیر زیادی به عنوان کاپیتان روی بازیکنای دیگه از جمله نصری گذاشت که اگه اینکارو نکرده بود آرسنال هنوز در کورس قهرمانی بود)و هر روز مصاحبه میکرد میخواد بره و در نهایت به شکل رقت انگیزی با بخشیدن بخشی از دست مزدش به آرسنال از تیم رفت. خداییش اگه این قدر مشتاق به رفتن نشون نمیداد قطعا 2 تا 3 برابر قیمت فعلی فروخته میشد. وقتی به قیمت اندی کارول و تورس و آگوئرو و الکسی سانچز و کوئنترائو و سیلوا و ... نگاه میندازیم باید حسرت بخوریم چرا فابرگاس با تقریبا نصف قیمت این بازیکنا از تیم رفت در حالی که قیمتش از همه بیشتر بود که مقصر اصلی خود فابرگاس بود که یکی از دلایل خائن بودنش به نظر من نوع رفتنش بود. و امسال در اون مقطع زمانی اول فصل که تیم شرایط خوبی نداشت مصاحبه کرد که فن پرسی از آرسنال برو(تعصب فابرگاس در حد اشلی کول)بعد اون همه زحمتی که آرسن ونگر و آرسنال براش کشیدن تا فابرگاس فابرگاس بشه. این همه بلا سر آرسنال آورد هنوزم با پررویی هرچه تمام میگه طرفداره آرسناله.همه حسادت رو در چهرش و حرفاش در این فصل در دو مقطع دیدن اول رونمایی از مجسمه ی آنری(بزرگترین اسطوره ی آرسنال) و دوم زمان درخشش خیره کننده فن پرسی کاپیتان محبوب آرسنال که این دومی رو نتونست تحمل کنه و اون مصاحبه رو کرد که فن پرسی باید از آرسنال بره.
نصری و کلیچی هم تقریبا مفت رفتن کلیچی که دفاع چپ هست زیاد قیمت زیادی نداره ولی نصری خیلی خیلی ارزون تر از قیمتش رفت که اونم به خاطر تموم شدن قراردادش با آرسنال در پایان این فصل بود.
نصری و کلیچی و آدبایور فقط منفور شدن ولی فابرگاس تیمو نابود کرد(دلایلش زیاده که برخی شو گفتم) خودتون تابستون فصل پیش دیدین فابرگاس همرو ترغیب به رفتن کرده بود که در یکی از مصاحبه های ونگر من بغضو تو گلوی این مرد بزرگ حس کردم متاسفانه.
هیچ بازیکنی از آرسنال بزرگ تر نیست خیلیا رفتن ولی هنوز برخی دوسشون دارن و منفور نشدن مثل توره یا پیرس یا ریس و ...
هیچکدومم تو اوج نرفتن ولی این خائن با رفتنش این کارو تو آرسنال همه گیر کرد مثل نصری و کلیچی.
در آخر اینو برای برخی از طرفدارای (قدر نشناس) آرسنال و طرفداران فوتبال میگم
((( آرسن ونگر از اون دست انسان هاییست که بعد ها شاید بعد مرگش بفهمن چه خدمتی به آرسنال و البته چه خدمتی به فوتبال مدرن جهان کرد )))
هنوز که هنوزه ژاپنی ها قدر شناس ونگر هستن چون به اعتقاد اکثر کارشناس ها تاثیری که ونگر در دو دهه ی پیش بر روی فوتبال ژاپن گذاشت امروز باعث شده ژاپن به یه قدرت واقعی در فوتبال تبدیل بشه.
آرسنال تیمی کلاسیک با سبکی بسیار مدرن.
قربون همه ی آرسنالی های واقعی
شروین

آخرین اخبار آرسنال

جزئیات بلاگ

اگه روزی بخوام خودکشی کنم شما بدونید واسه آرسناله

عاشق آرسنالم اگه کسی بهش توهین کنه بدونه زندش نمی زارم. از بچگیم عاشق TT جون بودم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۱/۱/۱۸
بازدید پست : ۲,۳۵۵ بار
کل بازدید: ۱۹,۱۹۲ بار
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آستون ویلا
آستون ویلا
VS
آرسنال
آرسنال
لیگ برتر - ویلا پارک
۱۴۰۲/۹/۱۸ ۲۱:۰۰
بازی قبلی آرسنال
لوتون تاون
لوتون تاون
3 - 4
آرسنال
آرسنال
لیگ برتر - کنیلوورث رود
۱۴۰۲/۹/۱۴ ۲۳:۴۵