loading
در حال بررسی درخواست شما
Arsenal

ونگر در مظان اتهام

اتهامی که همواره به ونگر وارد می شود این است که خرید های وی بیشتر بر اساس رویکرد های اقتصادی بوده است تا نیاز های فنی. حتی ونگر خود نیز به نوعی این اتهام را قبول دارد، به طوری که چند سال پیش در پاسخ به این سوال که چرا به دنبال جایگزین مناسب برای آدبایور و آنری نیست به این نکته اشاره می کند که آرسنال صبر کرد و حالا مروانه شاماخ را رایگان در اختیار دارد، کسی که حتی هواداران دو آتشه آرسنال نمی توانند 3 گل از او را به ذهن بیاورند، هوادارن عادی که هیچ گلی را به یاد ندارند.

هنگامی که آرشاوین در سال 2008 ستاره بی چون و چرای یورو بود ونگر به شدت خواستار حضور او در آرسنال شد اما حاضر نبود مبلغ در خواستی زنیت را بپردازد و بعد از گذشت یک نیم فصل با قیمت 15 میلیون پوند بالاخره آرشاوین به امارات آمد، زمانی که دیگر در آن فصل برای قهرمانی به کار آرسنال نمی آمد.

همین ادن هازارد معرکه را به راحتی و فقط به خاطر یک مشت دلار از دست داد تا از هم اکنون کابوس آرسنال در دربی لندن باشد.

ونگر چندین سال به دنبال به خدمت گرفتن آرتتا بود اما باز هم به دلیل مسائل مالی از خرید او سر باز زد تا بالاخره در 30 سالگی این بازیکن را آن هم از سر اجبار به امارات آورد، در حالی که اگر ونگر زود تر از این ها دست به کار می شد طعم تلخ 8 گل را نمی چشیدیم.

ببینم نظرتان درباره خوشحالی بعد از گل فن پرسی بعد از به ثمر رساندن اولین گل خود برای یونایتد چیست؟؟

گری کیهیل را که یادتان هست؟؟ همان که در این وانفسای بازار تقریباً مفت به حساب می آمد، او نیز راهی چلسی شد.

نظرتان درباره تحقیر شدن خودمان به دست هواداران دیگر تیم ها در شبکه های اجتماعی چیست؟؟؟ آن هم فقط و فقط به خاطر دوست داشتن تیمی که کاپیتان هایش پشیزی برای آن ارزش قائل نیستند.

نظرتان درباره این چیست: چلسی و یونایتد جام های خود را می شمارند و ما به ورزشگاهمان می نازیم.

کیست که قبول نداشته باشد بازیکنان آرسنال در این سال ها اگر بهتر از بازیکنان منچستر یونایتد نبوده اند لااقل هم طراز بوده اند؟؟؟

ونگر عزیزمان آنقدر از ولخرجی خود بر سر خرید آرشاوین ذوق زده شده بود که در مصاحبه ای عنوان کرد: "آرشاوين به رغم 29 ساله شدن آينده اي طولاني در تيم ما دارد و كافي است خودش بخواهد و اينجا بماند و ديري نمي پايد كه به يكي از كليدي ترين عناصر آرسنال در سال هاي اخير بدل شود. ما براي بستن قراردادي تازه با او از همين حالا اعلام آمادگي كرده ايم و با اوست كه در اين مورد اتخاذ تصميم كند. كار ايده آل از نظر من اين است كه او براي 4 سال اضافي( دقت کنید 4 سال اضافی) با ما قرارداد ببندد،اما بايد ديد مدير برنامه هاي او چه می گوید"  کیست که این مصاحبه را امروز به او یادآوری کند؟؟؟

زندگی ونگر متمرکز بر خرید و فروش های گسترده و فراوان تیمش است تا حفظ کردن آنلکا ها و فن پرسی ها، شما بگویید، ونگر چه طور همزمان هم به فکر فروش ستاره ها باشد هم به فکر قهرمان کردن تیم؟؟  نمی شود که همه کارهای سخت را به یک نفر واگذار کرد، می شود؟؟؟

خوب البته از حق نگذریم، ونگر حق دارد، فابرگاس 400 هزار پوندی را 30 میلیون فروخت، آدبایور را به دو برابر قیمت خرید فروخت، نصری 8 میلیونی را 22 میلیون فروخت، فن پرسی 2.75 میلیونی را 24 میلیون فروخت، سانگ 1 میلیونی را 15 میلیون فروخت، کولو توره رایگان را 20 میلیون فروخت، آنلکا 500 هزار پوندی را 30 میلیون فروخت. خوب احتمالاً ویلشر را هم 40 میلیون می فروشد.

ونگر و دوستانش در سمت مدیریت آرسنال تا زمانی که این فروش ها و این سودها در جریان است هیچ ترسی از این اتهام ندارند چون لااقل فیگور بازیکن سازیشان بسیار زیباست و این کار را هم به خوبی بلدند، اما این ظاهر قضیه می باشد، باطن قضیه این است که ونگر و دوستانش در واقع چیزی جز فروشندگان فروشگاه شبانه روزی آرسنال برای خریدارانی چون سیتی و بارسا و ... نیستند.

این در حالی است که ونگر همیشه دم از این می زند که در حالی که همه اروپا در شرایط بد مالی است ما در بهترین شرایط هستیم، خوب یکی نیست بگوید مگر یونتوس و بایرن مونیخ مالک عرب دارند که هم ورزشگاه میسازند هم بدون باخت قهرمان می شوند هم به فینال لیگ قهرمانان اروپا می رسند هم خاوی مارتینز را با 30 40 میلیون خریدارند؟؟؟؟؟؟؟؟

یکی نیست بگوید ونگر جان بازی امشب فیورنتینا را دیدی؟؟ دیدی یووتیچ چگونه 2 گل زد و یک تنه ادینزه را شکست داد؟؟؟

فصل پیش بعد از بازی با تاتنهام و میلان گفتم تا شروع این فصل صبر می کنم و آن وقت می گویم In Arsene We trust or not، حالا می گویم I love arsene but I've exhausted of so much defeats, it's enough. 


پاسخ بعضی از جوابیه های احتمالی طرفداران افراطی ونگر را همینجا می دهم، این طرفداران فکر می کنند ما از فوتبال چیزی نمی فهمیم که از ونگر انتقاد می کنیم، یکی نیست بگوید ما نمی فهمیم یان رایت هم نمی فهمد؟ لیونبرگ هم نمی فهمد؟ ستاره های بزرگ آرسنال هم نمی فهمند؟

می گویند آرسن ونگر که دیگر مسئول فروش فن پرسی نیست، جواب من این است چه طور وقتی که با طرفداران دیگر تیم ها بر سر مربیان کل کل می کنید افتخارتان این است که ونگر در کنار فرگوسن تنها مربیانی هستند که همه کاره تیم هایشان هستند، حتی کسی مثل میورینیو هم در تیمش فقط مربی است در حالی که ونگر از بالا تا پایین تیم را در اختیار دارد، واقعاً هم حرف درستی است. ونگر و فرگوسن تنها مربیان جهان هستند که همه کاره تیم های خود به شمار می روند. و چه قدر ساده لوحانه است اگر تردیدی در این باره به دل راه دهیم. و چه قدر در حق ونگر جفا کرده ایم اگر او را بعد از 15 سال تنها مسئول ارنج تیم بدانیم و دیگر هیچ. تازه اگر ونگر را تنها در نقش ارنج کننده تیم هم ببینیم باز هم او دیگر به درد آرسنال نمی خورد، چون همگان متفق القول معتقدند ونگر دارای انعطاف پذیری تاکتیکی بسیار ضعیفی در هنگام بازی و بین دو نیمه است، این را می توان در امتیاز هایی که کارشناسان فوتبال در سایت های مختلف فوتبال به او داده اند مشاهده کرد، متأسفانه ونگر دارای کاریزمای پایینی هم می باشد، دقیقاً به همین دلیل است که به راحتی و مثل آب خوردن بازیکنانی که خود او پرورانده است به او پشت می کنند و سر از تیم هایی همچون یونایتد در می آورند.


و در آخر، یک جمله: ونگر جان همین بازیکنان خودمان را حفظ کن، ولخرجی و خرید ستاره پیش کش.آخرین اخبار آرسنال

جزئیات بلاگ

Arsenal

آرسنال رو به خاطر خودش دوست داشته باشیم نه مربی و ستاره هاش

تاریخ انتشار : ۱۳۹۱/۶/۵
بازدید پست : ۲,۱۷۱ بار
کل بازدید: ۵۰,۱۲۲ بار
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
شفیلد یونایتد
شفیلد یونایتد
VS
آرسنال
آرسنال
لیگ برتر - برامال لین
۱۴۰۲/۱۲/۱۴ ۲۳:۳۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
4 - 1
نیوکاسل
نیوکاسل
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۲/۱۲/۵ ۲۳:۳۰