loading
در حال بررسی درخواست شما
Arsenal

بحث فنی ۳


سلام دوستان با یه بحث فنی دیگه اومدم (البته تا اندازه ای که سواد فوتبالی دارم)

 

تو بازی دیشب بر خلاف تصورم که فکر میکردم  تیم نیوکاسل یک تیم هجومی خواهد بود اما تیم نیوکاسل با انگیزه کسب یک امتیاز به میدان اومده بود . این رو میشد در  آرایش دفاعی تیم نیوکاسل  دید زمانی که این تیم با تعداد نفرات زیاد در نیمه زمین خودی و مخصوصا در سمت چپ خودش برای خنثی کردن حرکات ترکیبی سانیا و واکات در سمت  حاضر میشد  که  باز هم این کار دفاعی تیم نیوکاسل موثر نشد و دیدیم که  دو گل آرسنال  روی ضد حمله از سمت راست به  وسیله فرار های والکات به ثمر رسید  . 

نکته بعدی اینکه  خلا بسیار زیادی در سمت چپ  دفاعی آرسنال دیده میشه که باز هم از روی همین نقطه ما  ضربه خوردیم  .  گیبس به تنهایی نمیتونه این منطقه رو پوشش بده  و نبود یک  گوش چپ کلاسیک در تیم دیده میشه  شما در تیمهایی مثل تاتنهام  و لیورپول و منچستر  توجه کنید  که  عمده حرکاتشون از سمت چپ به وسیله هافبکهای هجومی که سانتر های  مواج و بلند انجام میدن  صورت میگیره  ولی این خلا در تیم دیده میشه که بازیکنی که بتونه از چپ حرکت کنه و  سانتر های 30   40 متری انجام بده دیده نمیشه .   در بازی با میلان هم  بخاطر  خلا در سمت چپ ونگر  با آوردن ژروینیو  به چپ سعی کرد اون منطقه رو پر بکنه که تا حدودی موفق هم شد و این روزها آرسنال به یک گوش چپ کلاسیک بیشتر احتیاج داره  .

و اما در آخر  نکته جالبی که  30 دقیقه پایان بازی  دیده شد و  یاد آور فینال  فصل قبل در جام  اتحادیه بود . اگه یادتون باشه  در اون بازی روی گل دومی که  آرسنال دریافت کرد  حاصل یک ضربه خطای غیر مسقیم بود  که در  زمین بیرمنگام   چسبیده به خط عرضی  میانه میدان بود . اون بازی  شی گیون با کمال تعجب توپ رو سانتر کرد برای زیگیچ  که  کوشیلنی اشتباه کرد و  اون توپ گل شد .  در این بازی هم در سی دقیقه پایانی  کارل دروازه بان نیوکاسل ضربات خطای میانه میدان رو  ارسال میکرد برای دمبابا  و  آمه اوبی  تا  بتونن  توپ رو برای ضربات بقیه بازیکنای نیوکاسل  آماده کنن ولی با هوشیاری کوشیلنی و  ورمالن  این  سانترهای خطرناک  خنثی  شد  .

 

آخرین اخبار آرسنال

جزئیات بلاگ

بازیکن بومی

سلام . مرتضی هستم . طرفدار آرسنال . خواهان حضور بازیکنان بومی در آرسنال

تاریخ انتشار : ۱۳۹۰/۱۲/۲۳
بازدید پست : ۷۱۴ بار
کل بازدید: ۱۴,۲۷۴ بار
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
آرسنال
آرسنال
VS
آستون ویلا
آستون ویلا
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۱/۲۶ ۱۹:۰۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
2 - 2
بایرن مونیخ
بایرن مونیخ
لیگ قهرمانان اروپا - استادیوم امارات
۱۴۰۳/۱/۲۱ ۲۲:۳۰