loading
در حال بررسی درخواست شما
Arsenal

دلایل ماندن فن پرسی در آرسنال

هرچند مطلب تکراریه ولی  به نظرم توی این شرایط آوردنش خالی از لطف نیست:


(البته با اجازه ی صاحب اثر)


I.J. Yarison ستون نویس ویژه بلیچر اسپورت ده دلیل برای ماندن این ستاره هلندی در ایمارتس می شمارد.


یک. او عاشق آرسنال است


آگوست 2011 را به خاطر بیاورید. زمانی که تمامی پروژه های ونگر برای حفظ فابرگاس به شکست می انجامد. حالا زمان یافتن کاپیتان دیگری برای باشگاهست و چه کسی شایسته تر از ستاره هلندی. بازیکنی که در هشت سال حضورش در لندن شجاعت و مصصم بودن را از آنری و فابرگاس به ارث برده است و حالا آماده است تا نسل جدید آرسنال را در زمین هدایت کند. شجاعتی که در فینال کارلینگ کاپ 2011، علیرغم تداوم شکست های شش ساله توپچی ها در کسب جام به خوبی مشهود بود. دیلی میل مهاجم هلندی را نیروی کنترل تازه ونگر در زمین می داند. فن پرسی هم در مورد نقش تازه اش در تیم این گونه توضیح می دهد: "من از کاپیتانی در آرسنال بسیار لذت می برم." دیلی میل در ادامه از تعهد دلگرم کننده او حداقل تا پایان قراردادش در 2013 می گوید. تعهد و علاقه ای که او را به برنده ترین ابزار ونگر در رقابت های فرسایشی لیگ برتر بدل کرده است.


دو. خانواده او لندن را دوست دارند


 فن پرسی در اواخر دسامبر در مصاحبه ای شرایط زندگی در لندن را ایده آل خواند. "من و خانواده ام از بودن در کنار انگلیسی های مودب لذت می بریم. جایی که ما زندگی می کنیم فوق العاده زیباست. فرزندانمان در مرز تغییر زبان و فرهنگشان ازهلندی به انگلیسی هستند و ما از این مسئله بسیار راضی هستیم." خانواده یک فاکتور بسیار پر اهمیت در انتقالات بزرگ فوتبال است. گواه این مدعا دیوید بکهام پر سر و صداست که ماندن در لس آنجلس گالاکسی را به حضور در پاریسن ژرمن ترجیح میدهد تا خانواده اش را از دست ندهد. فن پرسی هم زمانی در شرایط تصمیم گیری قرار خواهد گرفت و آن زمان شرایط خانواده او در لندن بدون شک سرنوشت ساز هستند.


سه. او مرد اول آرسنال است


دیوید هایتنر در گاردین می نویسد: "زمانی که آنری در سال 2007 آرسنال را به مقصد بارسلونا ترک کرد شرایط ویژه ای برای شکوفایی دیگران پدید آورد. حالا دیگر تمام پاس ها به او ختم نمی شد و موقعیتی برای رشد فابرگاس فراهم می آمد. همین اتفاق در تابستان گذشته برای فن پرسی افتاد. او با تمام کیفیت هایش زیر سایه فابرگاس قرار گرفته بود و حالا تنها چند ماه از تبدیلش به "مرد آلفا" آرسنال می گذرد. موقعیتی که بسیار لذت بخش است و بسیاری از بازیکنان به راحتی از آن نمی گذرند. او بعد از ترک آرسنال هرگز این حس را تجربه نخواهد کرد و در سایه چهره های شاخص تیم جدیدش قرار خواهد گرفت. همان گونه که آنری و فابرگاس در سایه رونالدینیو و مسی رفتند و هرگز مثل روزهای درخشانشان در آرسنال دیده نشدند."


چهار. او می تواند میراث دار باشد


 در بسیاری از موارد پول در تقابل با جاودانگی کم می آورد و شاید فن پرسی هم یک نمونه از آن باشد. ثروت بیشتر بر کیفیت زندگی شما تاثیر خواهد گذاشت اما بی شک به جا ماندن نامتان در تاریخ یک باشگاه ارزشمندتر خواهد بود. ستاره هلندی می تواند رکوردهای بیشتری را در آرسنال و لیگ برتر به جا بگذارد و نامش را در تاریخ ثبت کند. نویسنده گاردین معتقد است که اگر این فکر از ذهن فن پرسی عبور کند و گرگ و میش آنری و فابرگاس در بارسا را به خاطر بیاورد هرگز نقطه کانونی فعلی اش در لندن را واگذار نخواهد کرد و برای جاودانه شدن بیشتر خواهد جنگید.


پنج. او بخشی از تاریخ را رقم زده


 یک حقیقت بسیار چالش برانگیز وجود دارد که شاید بسیاری از هواداران آرسنال برای پذیرش آن آماده نباشند. نمایش های خیره کننده RVP در فصل جاری به ابقای ونگر در پست خود کمک شایانی کرده است و کتمان این موضوع هرگز جایگاه ونگر را بالا نخواهد برد. در واقع بخشی از سرنوشت آرسنال در سال های پیش رو با گل های این فصل فن پرسی رقم خورده است، همان اتفاقی که در مورد او و برت فن مارویک در فاینورد افتاد. فن پرسی با نمایش های درخشانش پاسخ هشت سال زحمت ونگر را داد و در حساس ترین لحظات به یاریش شتافت. اکنون شاید زمان آن باشد تا ونگر از شاگردش قدردانی کند و قدر او را بیشتر بداند.


شش. او معنای وفاداری را می داند


 بسیاری پول های فوتبال را دوست دارند اما رابین عاشق روح فوتبال است. فوتبال را هم همان قدری دوست دارد که خانواده اش را. کافیست او را در توییتر دنبال کنید. او هر روز عکس های از خانواده اش، فرزندانش، آدم برفی هایی که با آن ها درست کرده، باشگاهش و حواشی شیرین تمرینات و مسابقاتش در لندن را به اشتراک می گذارد. شخصیت خاص و مهربانی دارد. این را همه اطرافیانش اعتراف می کنند. فن پرسی آرسنال را هم بخشی از خانواده اش می داند و جدایی اش از آرسنال هرگز آسان نخواهد بود.


 هفت. او به تیم های رقیب نخواهد رفت


میرور فوتبال در آخرین گزارش خود از علاقه زاید الوصف روبرتو مانچینی به مهاجم هلندی آرسنال خبر می دهد. با این حال در ادامه این گزارش می آید که فن پرسی در قیاس با آدبایور، کلوتوره، کلیچی و سمیر نصری متعهدتر است و بسیار بعید است که او نفر بعدی در فهرست تاراج های سیتی از آرسنال باشد. فن پرسی هرگز خیانت را به این شکل معنا نخواهد کرد و در برابر هوادارنش در لندن نخواهد ایستاد. میرور فوتبال در ادامه می افزاید که در صورت جدایی از آرسنال، رئال مادرید و یا بارسلونا مقصد او خواهند بود و نه یک تیم انگلیسی.


هشت. آرسنال پیشنهاد خوبی به او می دهد


آرسن ونگر بعد از برتری 2-1 تیمش در آنفیلد : "ما هر کاری برای ماندن فن پرسی می کنیم." ونگر در ادامه رشد او را ستودنی می خواند و اضافه می کند که "فن پرسی همیشه چیزهای جالبی برای ارائه دارد." میرور فوتبال در گزارش خود از آمادگی آرسنال برای ارائه یک دستمزد هفتگی 130 هزار پوندی به او خبر می دهد. پیشنهادی که سیتی، بارسلونا، رئال مادرید و یوونتوس را مایوس کند.


نه. او فصل بعد برای قهرمانی می جنگد


آرسنالی ها همچنین آماده اند تا برای ارضای روحیه جاه طلبی کاپیتانشان شرایط باشگاه را بهبود ببخشند. توافق نهایی لوکاس پودولسکی با سران ایمارتس گواه خوبی بر این مدعاست. به علاوه زمزمه هایی مبنی بر به خدمت گرفتن ماتیاس سوارز، مهاجم آرژانتینی اندرلخت بلژیک و یک هافبک خلاق و سطح بالا نیز وجود دارد. با این تفاسیر فن پرسی می تواند در کنار مجموعه ای به مراتب با کیفیت تر به میدان گام بگذارد و به کسب جام در لندن هم نیم نگاهی داشته باشد.


ده. همبازی هایش او را دوست دارند


 به نظر می رسد روابط دوستانه فن پرسی با همبازیانش در آرسنال اهرم قدرتمندی برای بقای او در جزیره باشد. این موضوع بعد از بازی برابر لیورپول بسیار نمود داشت. فن پرسی اذعان کرد که "بدون همبازی هایش هیچ است." و در سوی مقابل بازیکنان آرسنال هم به تمجید از او پرداختند. ژروینیو می گوید: "آرسنال در ژانویه بازگشت، زمانی که فن پرسی را نفروخت." آرتتا معتقد است: "ماندن فن پرسی به سود بازیکنان جوان تری همچون تئو ولکات خواهد بود و بار تجربی او می تواند منتقل شود." ژسنی دروازبان آرسنال هم عقیده با ماست: "من شخصا مطمئنم او خواهد ماند. رابین کاپیتان و رهبر تیمی است که به آن تعلق دارد. او اینجا بهترین است."


در آخر.


موارد برشمرده تنها احتمالات را بررسی می کنند و در نهایت خود فن پرسی است که تصمیم به ماندن یا رفتن خواهد گرفت. در لندن همه امیدوار به ماندن او هستند و انتظار دارند باشگاه تمام تلاشش را برای واگذار نکردن ستاره شان به کار گیرد. بهترین حالت ممکن هم بازنشستگی فن پرسی در ایمارتس خواهد بود. با این حال در طرف دیگر ماجرا هم یک حقیقت مهم وجود دارد. همیشه و هرگز هیچ بازیکنی به تنهایی بزرگ تر از یک باشگاه نبوده است. امیدهای ما برای ماندن فن پرسی ممکن است همچون فابرگاس نقش بر آب شود با این حال :


آرسنال با یا بدون فن پرسی هم آرسنال خواهد ماند. بزرگ و دوست داشتنی.

آخرین اخبار آرسنال

جزئیات بلاگ

عشق یعنی لشکر سرخ

دانشجو شیمی هستم،اونم از نوع محض!! از روزی که یادم میاد عاشق آرسنال ورئیسش،پرسپولیس وسلاطینش بودم.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۱/۲/۲۹
بازدید پست : ۱,۳۶۱ بار
کل بازدید: ۱۰,۲۲۰ بار
این صفحه را به اشتراک بگذارید
بازی بعدی آرسنال
شفیلد یونایتد
شفیلد یونایتد
VS
آرسنال
آرسنال
لیگ برتر - برامال لین
۱۴۰۲/۱۲/۱۴ ۲۳:۳۰
بازی قبلی آرسنال
آرسنال
آرسنال
4 - 1
نیوکاسل
نیوکاسل
لیگ برتر - استادیوم امارات
۱۴۰۲/۱۲/۵ ۲۳:۳۰