کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

7 . بوکایو ساکا

شماره تیمی : ۷

پست بازی : هافبک

باشگاه پیشین : -

ورود به باشگاه : ۲۰۱۸

محل تولد : ایلینگ انگلستان

تاریخ تولد : زادهٔ ۵ سپتامبر ۲۰۰۱

بازدید : ٦۳۴۷ بار

بوکایو ساکا

او یک بازیکن راست پا میباشد بوکایو ساکا (انگلیسی: Bukayo Saka‎؛ زادهٔ ۵ سپتامبر ۲۰۰۱) بازیکن فوتبال است.

از باشگاه‌هایی که در آن بازی کرده‌است می‌توان به باشگاه فوتبال آرسنال اشاره کرد.

وی همچنین در تیم‌های ملی فوتبال زیر ۱۶، ۱۷، ۱۸، و ۱۹ سال انگلستان بازی کرده‌است.
ساکا در ایلینگ ، لندن متولد شد و در دبیرستان گرینفورد شرکت کرد.او کار خود را با آکادمی آرسنال شروع کرد.هنگامی که او ۱۷ ساله شد ، ساکا یک قرارداد حرفه ای توسط آرسنال به او داده شد و به تیم زیر ۲۳ سال ارتقا پیدا کرد.

در ۲٩ نوامبر ۲۰۱۸ ، ساکا در بازی خود در لیگ اروپا مقابل وورسکلا پولتاوا اولین بازی رقابتی ارشد خود را برای آرسنال رقم زد. او در دقیقه ٦۸ جانشین آرون رمزی شد.در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۱۸ ، ساکا اولین بازی خانگی کامل خود برای آرسنال را در بازی خود در لیگ اروپا مقابل قره باغ انجام داد.

در ۱ ژانویه سال ۲۰۱٩ ، ساکا بعد از تعویض به جای الکس ایووبی در دقیقه ۸۳ ، اولین گل خود را در لیگ برتر در پیروزی ۴-۱ برابر فولام به ثمر رساند.در ۱٩ سپتامبر ۲۰۱٩ ، او در پیروزی ۳-۰ در مقابل آینتراخت فرانکفورت در بازی گروهی لیگ اروپا ۲۰۱٩-۲۰ دو پاس گل داد.

ساکا با نخستین حضور خود در لیگ برتر ، در خانه با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل استون ویلا به خاطر تلاش هایش در آلمان پاداش گرفت. وی سپس در بازی یک پاس گل پیر امریك اوبامیانگ ثبت كرد و در تساوی ۱-۱ در اولدترافورد مقابل منچستر یونایتد گرفت.

او سپس پاس گل دوم گابریل مارتینلی را در تساوی ۵-۵ در لیورپول در جام حذفی ، به ثمر رساند ، پیش از این که اوبامیانگ در آخرین سرمربی اونای امری خود را مساوی کند ، روی یک پاس مارتینلی پایین به سمت اوبامیانگ ضربه زد و به گل رسید.او سپس یک گل به دست آورد و در تساوی ۲ - ۲ آرسنال مقابل استاندارد لیژ ، کمک کرد ، ابتدا در یک منظقه شگفت انگیز برای الکساندر لاکازت شوت زد و دقایقی بعد توپ را به دروازه فرستاد.

پس از مصدومیت های سئاد کولاشیناچ و کیران تیرنی ، ساکا شروع به بازی در تیم اول آرسنال در سمت چپ کرد. در ۲۷ ژانویه سال ۲۰۲۰ ، او در پیروزی دور چهارم جام حذفی آرسنال با نتیجه ۲ بر یک مقابل بورنموث پس از اتمام یک حرکت ۲۲ پاس و همچنین کمک به گل دوم ، توسط ادی انکتیا رسید. این گل بعداً توسط بی بی سی به عنوان گل برتر انتخاب شد.

بوکایو به همراه ٦ بازیکن دیگر با تبار نیجریه در مرحله حذفی لیگ اروپا در ترکیب آرسنال قرار گرفت.پس از دو هفته استراحت در اواسط فصل ، ساکا بازگشت خود را با حضور در خانه نیوکاسل یونایتد بازگشت و به گلزنی نیکلاس پپه کمک کرد.وی سپس الكساندر لاكازت را برای نهمین پاس گل خود در این فصل با نتیجه ۱ بر صفر در المپیاكوس در لیگ اروپا راه اندازی کرد.

او بعد از پاس گل به انکتیا در پیروزی ۳-۲ خانگی مقابل اورتون ، دو پاس گل داد.عملکردهای بعدی مقابل پورتسموث و وستهام یونایتد باعث تقویت بیشتر او در تیم اول شد.
اخبار مربوط به ساکا
21 بازیکن آکادمی آرسنال که در حال حاضر در لیگ های بزرگ اروپا حضور دارن
در حالی که بازیکنانی مانند بوکایو ساکا و امیل اسمیت رو در آرسنال جایگاه خود را به دست آورده‌اند ، دیگر بازیکنان پرورش یافته در آکادمی آرسنال مجبور شده‌اند به دلیل حضور در ترکیب اصلی در تیم دیگری حضور داشته باشند.
تاریخ :1400/07/28| بازدید :1226
رایان فریزر در رادار آرسنال؟!
توپچی‌ها اعلام کرده‌اند که اولویت اول آنها تمدید قرارداد با اوبامیانگ و ساکا است...
تاریخ :1399/04/01| بازدید :2026
کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از پیروزی مقابل بورنموث
ساکا ،ان کتیا ، موستفی و اوبامیانگ از سوالات مهمی که در کنفرانس مطرح شد
تاریخ :1398/11/08| بازدید :1675
پیروزی برابر برنموث با درخشش جوانان آرسنال
انکتیا و ساکا موفق شدند آرسنال را
تاریخ :1398/11/08| بازدید :1326
آرتتا، سئاد و ساکا! مشکل دفاع چپ!
صحبت‌های میکل آرتتا در مورد سئاد کولاسیناچ
تاریخ :1398/10/12| بازدید :2402
در تمام لحظات با تو هستیم
آرسنال در حال نسل سازی فوق العاده ای با اتکا به جوانان یا بهتر بگم نوجوانان خود است و این شجاعت اونای امری است که با حضور تیم های +۱۰۰ میلیون پوندی به بازیکنانی مثل ساکا، ویلوک، گوندوزی، مارتینلی و .... این قدرت را می دهد تا تیم های ملی به دنبال آن ها بیایند.
تاریخ :1398/07/22| بازدید :2268

بازیکنان کنونی آرسنال

مسوت اوزیل

10 . مسوت اوزیل

نیکولاس پپه

19 . نیکولاس پپه

گابریل

6 . گابریل

راب هولدینگ

16 . راب هولدینگ

بیشتر

کادر فنی

نیل بانفیلد

نیل بانفیلد

Kieran Hunt

Kieran Hunt

Neal Reynolds

Neal Reynolds

بورو پیریمراک

بورو پیریمراک

بیشتر
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی